Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
25
 

Akıllı Telefon Kullanmak

Teknoloji ve yaşlanma

Akıllı telefon ekranlarına gözleri kısarak bakmaktan kaynaklanan sabit kırışıklıklar göz etrafında ve kaşların arasında artmış kırışıklık oluşmasına yol açar. 

Hasarın en aza indirilmesi

Akıllı telefon kullanımıyla oluşacak ek hasarı en aza indirebileceğiniz pek çok yol vardır. Bir hile, telefonun ayarlarını yazı boyutlarını daha görünür yapacak şekilde ayarlamaktır. Çok sayıda mola vermek ve daha karmaşık işler için bilgisayara geçmek de yüz kaslarınızı dinlendirmek için önemli yollardır. Uzun metinler okuyacaksanız bunun için gözlerinizi kısmanızı gerektirmeyecek kadar büyük ekran boyutuna sahip bir cihazı tercih etmelisiniz. Yine ekran parlaklığının yüksek olması, çevre ışığın ekrandan yansıyor olması da okuma konforunu düşüren ve göz çevresi kırışıklıklarının ekmeğine yağ süren diğer faktörler arasında sayılabilir. Eğer düzenli olarak elektronik kitap okuyorsanız ve hala duymadıysanız “Kindle” sizin için doğru tercih olabilir. 

Estetik cerrahın rolü

Göz çevresinde kasların aşırı ve tekraralayan aktivitesine bağlı oluşan mimik kırışıklıklarının tedavisindeki en basit seçenek botulinum toksin uygulamasıdır. Botulinum toksin bu bölgedeki kasları zayıflatarak kas hiperaktivitesine bağlı değişimleri yavaşlatacaktır. Bazı durumlarda kırışıklar botox tedavisinden fayda görmeyecek düzeyde oturmuş olabilir. Eşlik eden deri fazlalıklarının, göz kapağı düşüklüğünün ve göz kapağında kas gevşemesinin olduğu durumlarda göz kapağını yapısal olarak düzelten bir blefaroplasti ameliyatı fayda sağlayabilir. Blefaroplasti göz kasılmasından kaynaklanan ince çizgiler ve kırışıklıkları yok etmeye yardım etmek için lazer, peeling, dermabrazyon gibi yüzey yenileyici, cerrahi olmayan tedavilerle de birleştirilebilir. 

Önlem ve bakımın doğru bir şekilde birleştirilmesiyle akıllı telefonlardan kaynaklanan yaşlanma belirtilerini en aza indirebilir ve teknoloji kullanımının yüzünüzde oluşturabileceği olumsuz belirtilerin gelişimini yavaşlatabilirsiniz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 40
Kayıt tarihi
: 01.01.19
 
 

TED Ankara Koleji mezunudur. Hacettepe Üniversitesi'nde Tıp ve Plastik Cerrahi Uzmanlık eğitimler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster