Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1349
 

Anayasa'dan Türk egemenliği kaldırılmak mı isteniyor?

Anayasa'dan Türk egemenliği kaldırılmak mı isteniyor?
 

ANAYASA I. Devletin şekli 

MADDE 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. 

II. Cumhuriyetin nitelikleri MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. 

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır. 

IV. Değiştirilemeyecek hükümler MADDE 4- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. 

Türk’ün egemenliğini elinden almak isteyenler , Türk Milleti Egemenliğini hangi yolla almışsa, onlarda ancak o yolla alabilirler. Türk Milleti Egemenliğini savaşarak aldı. Türk Milleti Egemenliğini referandumla ya da oylama ile kazanmadı. Türk’ün adını anayasadan kaldırmak isteyen iç ve dış düşmanlara karşı Türk Milleti durum tespiti yapmak için Atatürk'ün Türk Gençliğine hitabesini dikkatlice okumalıdır.... Atatürk’ün ‘ Ne Mutlu Türküm Diyene ‘ sözünün anlamını ve gerekliliğini iyice irdelemelidirler. 

Türk Milletinin Egemenliğini Anayasadan kaldırmak isteyenler şunu iyi bilsinler ki, Kürt sorununu çözelim derken ortaya Türk sorunu çıkaracakladır.. Dedelerinin kuyruk acısının intikamını almak isteyen Türklük düşmanları Türk Milliyetçilerinin ve Türk Milletinin lanetine uğrayacaklardır. 

ABD ve AB ‘ye verdikleri sözleri tutanlar , Türk Milletine verdikleri sözü unutmuşlardır. Her Türk vatandaşı ve Türk Milletinin temsilcileri olan Millet Vekilleri , Türk Milletinin Egemenliğini savunmak zorundadır. Bu maddelerin Anayasadan kaldırılması yoluyla demokratikleşmenin ilgisi ve alakası yoktur. Bu savaş meydanlarında Türk Milletinin Egemenliğini ele geçiremeyenlerin , arka kapıdan dolaşarak demokrasiyi amaç olarak değil, araç olarak kullanma yoluyla Türk’ün Egemenliğini ele geçirme faaliyetidir. 

Atatürk Diyor ki ' 

Egemenlik, hiçbir mâna, hiçbir şekil ve hiçbir renkte ve işarette ortaklık kabul etmez. 1922 (Nutuk II, S. 700)' 

Egemenliğine doğrudan doğruya sahip olmanın kıymetini pek iyi anlayan ve pek iyi bilen millet, bu mukaddes egemenliğine karşı baş gösterecek her tehlikeyi kahredecektir. 1923 (Atatürk’ün S.D. II, S. 135) 

Millî egemenlik uğrunda canımı vermek, benim için vicdan ve namus borcu olsun. 1923 (Atatürk’ün S.D. II, S. 76)' 

Cin şişeden çıkmıştır. Niyet apaçık belli olmuştur.ABD’nin kurguladığı BOD‘u eş bankalığı ile kendine olağan üstü güvenen AKP iktidarı ve partneri BDP‘nin ortak danışıklı düğüşü ve Türkiye Cumhuriyetini dönüştürme ve Türk Egemenliğine son verme çalışmasıdır. , Atatürk Diyor ki' Egemenlik verilmez alınır.' Türk Milleti tercihini yaparken bu gerçeği göz önünde bulundurmak zorundadır. 

Yani, Federatif yapıdan mı, Üniter yapıdan mı, Türk Milletinin Egemenliğinden yana mı, Türk Milletinin Egemenliğinin olmamasından mı yana ya da nitelikleri belirlenmiş bir Cumhuriyetten yana mı olacak , yoksa adı sadece Cumhuriyet olan niteliği belirsizleşmiş bir yönetimden mi yana olacağını ortaya koymalıdır. 

BOD ‘u projesi ile orta doğuda yeni Yahudi devletinin temelleri atılmaktadır. AKP yedi huzmeli Yahudi ampul ışığıyla bu projeye katkı yapmaktadır. Bu proje kapsamında hedef parti MHP ‘dir. MHP meclis dışına itilmeli AKP ve CHP’nin de desteği ile BOP’sini rahatlıkla gerçekleştirerek Türkiye’nin üniter yapısı kolaylıkla değiştirilmelidir. MHP hakkında çıkartılan kaset skandalının arka perdesinde yani büyük fotoğrafta bunlar gözükmektedir. 

Kaset skandalının arkasında AKP ve iktidarı ve onun yandaşlarının olduğu saklanamayacak kadar açıktır. Halbuki hangi siyasi parti hakkında böyle gizli çalışma yapılsa paralokrasinin (paranın demokrasisi) olduğu siyasette çok sayıda pembe diziler çıkacağı aşıkardır. Bu dizlerinde büyük çoğunluğunu AKP ve sonradan zengin olmuş yandaşlarının çok eşliliğe sıcak bakan gizli hayatlarının deşifresinde şeklinde olursa çok şaşırmamak gerekir. 

Siyaset belden aşağı inmiş, kişilerin özel hayatları didik didik edilerek siyasi malzeme üretilmeye çalışılmaktadır. AKP ‘nin bu yeni siyaset biçiminin siyasi misillemesi şeklinde mutlaka karşılığını bulacaktır. Anayasa ve Kanunlarla suç teşkil eden özel hayatın deşifresi ile deşifresinden siyasi rant elde etmek, tek kelimeyle fiili işleyen faillerin yanlış davranışlarından daha büyük suçtur. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Türk budun, beyler işitin!" diyen bir adam vardır canmehmet bey, adı Bilge Kağan! Türk adının tarihi çok eskidir ve Türk uluslaşması Fransız uluslaşmasından çok öncedir. batı merkezli tarihle baka baka iyice şaşılaştık, kendimizi tanıyamaz olduk. Hocamız zaten size enfes bir cevap vermiş. Bir ara hunların, Göktürklerin vs kimlerden oluştuğuna tarih kitaplarından bakarsanız, müslüman mahallesinde salyangoz satan oryantalistlerin zehrinden arınabilirsiniz.

Ögeday 
 13.05.2011 23:34
Cevap :
Bzi 2011 yılından dünyaya bakıp Avrupa'da ortaya çıkan akımlarla kıyaslayıp sonuca varıyoruz. Halbuki Türk Milletinin Tarihinde modern anlamda olmasa bile soy ve mensubiyet duygusu sürekli var olmuştur.  16.05.2011 17:48
 

İzin verirseniz yazınızı facebook profilimde paylaşmak isterim.

Ögeday 
 13.05.2011 23:28
Cevap :
Ogeday ,tabiki bilgi paylaşılınca artar. Kimse köpeksiz köy buldum deyneksiz gezerim dememesi lağzım. Bu vatan sahibsiz değil. Bu vatanın kurulmasında binlerce şehitin kanı var. O şehitlerimiz bu vatanın adının Türk koyabilmek için savaştı. Ne mutlu Türküm Diyene .. Türkiye 'nin ekmeğini suyunu içipte bu kelimeyi bile söyleyemeyenlere yuh!olsun..  14.05.2011 16:07
 

Aklınıza, elinize sağlık, hocam! Zevkle okudum, moral buldum, aydınlandım.

Ögeday 
 13.05.2011 23:24
Cevap :
Bu blogumu geniş kitlelere aktarmada yardımcı olmayı düşünmenden dolayı sana teşkkürlerimi bir borç bilirim..  14.05.2011 16:08
 

Değerli "yadaosman", bilirsiniz, "milliyetçilik" düşüncesi Fransız ihtilalinin getirdiği anlayışlardan olmasının yanında, "Türkçülük" fikrinin, hem Birinci dünya savaşında Almanların, hem de öncesinde Türk olmayanlarca desteklendiği bilinir. Fransızlar ve ABD (Wilson ilkeleri ile) diğer milletlerin kendi içerisinde bölünmelerinini teşvik ederken, Avrupa'nın, "AB" ile nerede ise farklı ırklardaki milletleri, tek bayrak, tek ordu, tek ideal etrafında toplanmalarına nasıl bir yorum getirirsiniz? Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 12.05.2011 11:54
Cevap :
Değerli Kardeşim zaten Türkçülük ve Türk Milliyetçiliği kavramı ırkla alakalı olmasına rağmen ırkçılk esaslı düşünceden doğmamıştır. Daha çok Ortak kültürel oluşum ve paylaşım üzerine oluşmuştur. Yani kültürel olarak Türk kültürel havsaında olana ve kendini Türk olarak hisseden Ne mutlu Türküm diyen bir anlayışla öteleyici değil birleştirici bir anlayıştır. 1980 öncesinde de aslen Türk olmayanlarında kültürel anlamda kendini Türk olarak gören her ırktan insanı kapsayıcı olan bir düşüncedir.tabikii bu düşüncenin Avrupai anlamda biçimlenişi Fransız ihtilalinden sonradır. Bu arada bu düşünceyi Almanların istasmar ettiği de doğurudur.. Bizde bu düşünce AB topluluğundaki düşünce biçiminden fazla farklı değildir. şöyleki ortak latin kültürü ve hiristiyanlık kültürü üzere olan AB yerine, ortak kültürel değerler ortak tarih ve dayanışma üzerine kurulmuş olan Türk Birliği düşüncesi de sadece Türk soyluları değil , Türklerle kültürel tarihsel akrabalılığı olanlarıda kapsar.  12.05.2011 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 2732
Kayıt tarihi
: 31.01.09
 
 

Emekli uzman öğretmenim. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster