Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
44
 

Atatürk’ün dindar olup olmaması neyi mi değiştirir?

Atatürk’ün dindar olup olmaması neyi mi değiştirir?
 

atatürk


Bu soru gerçekten içtenlikle mi soruluyor? Merak ettim. Yıllardır bu ülkede ve de insanımızın bulunduğu dünyanın her yerinde her platformda kimi zaman fısıltılarla konuşulup tartışılan, sağ sol fark etmez, seçim malzeme listelerinin ilk sıralarında yer alan, STK’ları, kamu kurum ve kuruluşlarını kutuplaştıran ve dahası bugün, şimdi devlet güvenlik güçleri ile ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyen halkın karşılıklı kavga dövüş hınca hınç birbirine girdiği harp alanlarını aratmayan sokaklarda yaşananlardan aldığımız iletiler, çıkardığımız anlamlar nelerdir? Bu konuyu analiz etmek için Strateji Uzmanı, Bilirkişi, Bilge kişi olmaya gerek var mı?

Ne yazık ki, mal mülk, makam hırsı tüm değerlerin üzerinde taht kurmuş, inanca dahi geçit vermemekte. Kim yapıyor bunu? Elbette ki sen ben. Uzaydan kimse gelip sorun çıkarmıyor. En azından şimdilik. Aynaya bakmıyor, sokağa da mı bakmıyoruz?

Güvenliğin olmadığı yerde can, mal, ırz emniyetinden söz edebilir misiniz? Peki, tanı koymadan hastayı tedavi edebilir misiniz? Ben bilmiyorum, gerçekten.

Desti kırıldıktan sonra ağla ağla bildiğin kadar.

Bugün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Penguenler, olimpiyat yüzme rekoru kırmış olan bir yüzücünün 10 katı hızında yüzebiliyorlarmış.

Haydi, kalın hoş sohbet, muhabbet ile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 620
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 528
Kayıt tarihi
: 07.09.13
 
 

Şiiri, yazmayı seviyorum..hepsi bu kadar.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster