Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
612
 

Aysel Tuğluk hanım ve tehdit

Sayın Aysel Tuğluk, çok merak ediyorum nerede yaşıyor, ne yiyor, ne içiyorsunuz? Sizde benim gibi sade, sıradan bir vatandaş mısınız? Eğer öyleyse gelin Doğuyu, Güneydoğu Anadolu' yu beraber dolaşalım. Hakkari' ye gidelim beraber. Babası karla kaplı uçsuz buçaksız tek bir ağacın bile olmadığı dağlarda açık hedef olarak vatanını korumak için dolaşırken, ders arasında '' Babam dün akşam da gelmedi '' diye ağlayan küçük kızla konuşalım.

Sonra yolda durdurulup otobüsten inen yolcular arasında polis, asker arayan teröristleri görünce yardan aşağıya kendini bırakıp, ayaklarının altı patlayıp, yarılana kadar koşan devlet için orada bulunan sade vatandaş olan emniyet görevlisini konuşalım.

Sonra gece silah seslerine uyanıp korkuyla ağlayan veya kurşun başının biraz üstünden geçen ortaokul öğrencisini konuşalım. Bursa' ya gelip Yıldız hemşireyi bulup onunla konuşalım. Şehit analarıyla konuşalım. Dal gibi, fidan gibi evlatlarını toprağa verenlerle konuşalım. Vatan uğrunda şehit düşen 30.000(otuz bin)can-ı konuşalım.

Bütün bunlara rağmen hala herkese can diyen, insanları olduğu gibi kucaklayan Türkiye Cumhuriyeti altında yaşayan insanlarımızın büyüklüğünü konuşalım.

Siz şimdi hangi insani duyguya sığınarak üstelik mesnetsiz bir suçlama için, benim ülkemi tehdit ediyorsunuz? Bir de bunu konuşalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet konuşalım. Kızıltepe'de teröristtir diye 11 yaşındaki küçük Ugur'a 13 kurşun sıkanları da konusalım. TİT tarafından öldürülen masum insanları da konuşalım. Şehit olan askerin annesini, aynı zamanda karşı taraftaki anayüreğini de konuşalım. Ama hepsinden önemlisi, Kürt sorununu, barışı, kardeşliği de konuşalım. Kimse kimseyi tehdit etmiyor, önceden olacakları söylüyor ama bu tehdit olarak algılanıyor.

Toprak Deniz 
 02.03.2007 17:53
 

Bencede cok dogru.... Aysel Tugluk acaba "Kimden" cesaret alip boyle konusabiliyor , cok merak ediyorum!!!

Yagmur 
 02.03.2007 16:07
 

Bu tip nankörler işlerine gelmeyen şeyleri konuşmazlar.Apo için verdiği mücadeleyi , ülkesinin kalkınması için vermiş olsaydılar şimdi TC olması gerkenden daha yüksek mevkillerde olurdu.Bu nankörler yemeğini yedikleri suyunu içtikleri vatana hıyanet içindeler.Gözleri dönmüş ,beyinleri yıkanmış.Birde utanmadan insan hakları ve demokrasi yok diye tepinip durular.gitsinler bakalım ABD de Ladin lehine slogan atsınlar ,yürüyüş yapsınlar.Neler oluyor görsünler.bizim ülkemizdeki demokrasi ve insan hakları dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur.Tabi bunları demokrasi anlayışı , vatana hıyanet olarak anlaşılmaktadır.İnsan hakları deseniz keza öyle.Demokrasi ve insan hakları arkasına saklanıp bölücülük yapıyor bu vatan hainleri.Bizde iyi sabrediyoruz.

Melih Togay 
 02.03.2007 16:06
 

Konuşur dostum, konuşur. Ağzı torba değil ki büzelim, diyeceğim ama, ağızlarını yırtılacak günler de yaklaşıyor, anlamıyorlar. Ama bu hükümet gittikten sonra...

İBRAHİM PEKBAY 
 02.03.2007 15:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster