Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
365
 

Babama berdel olamam

Bu haberi okurken, buna benzer haberlerden iyice dolan beynim zonklamaya başladı. Dilimde küfürler savurmaya..

Eller aya gider iken, neredeyse yeniden doğmayı keşfederken, bizlerin hala böyle haberleri okuyor olmamız, insanlığımızın nerede olduğunu göstermiyor mu ?

Onaylamasak da oluyor işte.. Niye oluyor diye sorgularsak sanırım, bunlara verilen cezaların yetersizliğinden, eğitimin ezbercilikten öteye gidememesinden, kültürün yozlaşmasından.. vs.vs. Birde şikayet etme cesaretini gösterenlere sahip çıkılmamasından..

Şimdi bu olay nasıl çözülecek sizce ? Önce inkar edilecek sonra, eğer ispatlanabilinirse veya şikayet eden cesaretini koruyabilirse töreymiş diyerek cezadan indirim yapılacak ve de olay kapanıp gidecek.

Haberin detayı bu sayfada: http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ülkemizde öyle çok var ki. biz basına yansıyandan haberdar oluyoruz ya görüp duymadıklarımız? Gülden hanımcım. Boğaziçi köprüsünde intihar eden kadın hocaya hak veriyorum. Bu tür haberleri duyup işittikçe inanın bir dağ başına gidip orada yaşamak, insan denen yaratığı görmek istemiyorum. Güzel, yaşanılır bir dünya istiyorum. Sevgilerimle.

Fatma Güneş ERGEN 
 01.11.2009 9:50
Cevap :
bazen sırf bu yüzden haberleri takip etmek istemiyorum ama bu da, deve kuşunun başını kuma gömmesine benziyor...sevgilerimle..  01.11.2009 15:28
 

Sayfanın hemen altında yazı gözüküyor zaten. Ben buldum okudum. Bloğunuzu güncelleyebilirsiniz. Gerçi kolay ulaştım ama yine de fikir işte. Ülkenin gerçekleri işte. Ama hukuk sistemi hakkıyla işlemezse olacağı bu. Herşey bu düzende devam eder. Verilecek cezaların iyi düzenlenmesi ve töre kanunlarının ceza indirimi almasının engellenmesi gerekir. Bu yozlaşmışlık bitsin artık.Sevgilerimle

SINIR 
 31.10.2009 19:50
Cevap :
nasıl bitmiyor bu haller anlamıyorum gerçekten..mideleri nasıl alıyor onu da anlamış değilim..teşekkürler paylaşımınıza..  01.11.2009 15:29
 

Yazımı yazmışım ama olayı açıklamamışım..nedeni nasılsa link verdim diye..ama link tüm sayfaya açılıyor..Bu yüzden kısaca olayı açıklayayım..Evli ve de yaşlı bir baba 17 yaşındaki bir kızı kaçırıyor ve karşılığında 17 yaşındaki kızını o eve gelin vermek istiyor..anne ve kızsa buna isyan ediyor..

Gülden Işık 
 31.10.2009 18:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 590
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1310
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster