Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '13

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
555
 

Başarının yedi ruhsal kuralı -çeviri

Başarının yedi ruhsal kuralı -çeviri
 

Tuba ağacı, ressam Esra Kizir Gökçen


    Güç

Sessiz olmak için her gün zaman ayıracağım. Doğayla baş başa kalabilmek ve her varlığın içindeki zekâya şahit olmak için her gün zaman ayıracağım.
Yargılamayacağım. Her gün, güne “bugün hiçbir şeyi yargılamayacağım” diyerek başlayacağım


    Vermek

Nereye gidersem, kime rastlarsam onlara bir hediye vereceğim. Bu hediye hoş bir söz, bir çiçek veya dua olabilir.
Bugün yaşamın bana vereceği bütün hediyeleri şükranla alacağım. Doğanın hediyelerini alacağım; bunlar, güneş ışını ve kuş sesleri, Başkalarından gelecek madde, para, kompliman veya dua şeklindeki hediyeleri almak için açık olacağım.
İnsanlara her rastlayışımda onlara mutluluk ve coşku dileyeceğim.


    Seçmek
Yaptığım bütün seçimlerin şahidi olacağım. Gelecekteki herhangi bir ana hazırlık yapmanın en iyi yolunun şimdiki anın tam bilincinde olmak olduğunu bileceğim.
Her seçim yaptığımda kendime şu iki soruyu soracağım: “Yapmakta olduğum bu seçimin sonuçları neler olacaktır?” ve “Bu seçim bana ve bu seçimden etkilenen diğer insanlara doyum ve mutluluk getirecek midir?”
Yapmış olduğum seçim bana rahatlık veriyorsa, o seçime tamamen teslim olacağım. Yapmış olduğum seçim bana rahatlık vermiyorsa, hareketimin sonuçlarını iç görümle görürüm. Bu yol, kendim ve çevremdeki bütün insanlar için kendiliğinden doğru seçimler yapmamı sağlayacaktır.

    Kabul

Bugün, insanları, durumu, şartları ve olayları olduğu gibi kabul edeceğim. Bu anın olması gerektiği gibi olduğunu biliyorum, çünkü bütün evren olması gerektiği gibi.
İçinde bulunduğum durumun sorumluluğunu kabul edeceğim. Sorumluluk almanın, içinde bulunduğum durum için hiç kimseyi ve hiçbir şeyi suçlamamak olduğunu biliyorum.
Görüşlerimi savunurken başkalarını benim görüşlerimi kabul için ikna etmeye çalışmayacağım. Bütün görüşlere açık olacağım ve hiçbir görüşe kaskatı bağlı olmayacağım.

İstek

İsteklerimin bir listesini yapacağım. Bu listeyi her zaman yanımda taşıyacağım. Sessizlik ve derin düşünmeye geçmeden önce bu listeye bakacağım. Gece uyumadan önce ve sabah uyandığımda bu listeye bakacağım.
Olayların istediğim gibi gelişmediği zamanlarda, bunun için bir sebep bulunduğuna ve evrenin düşünebildiğimden çok daha büyük olduğuna inanarak, arzularımın listesini serbest bırakıp onu yaradana teslim edeceğim.
Bütün hareketlerimde, şimdiki anın farkında olmam gerektiğini kendime hatırlatacağım. Engellerin dikkatimi dağıtmalarına izin vermeyeceğim. Şimdiki zamanı olduğu gibi kabul edeceğim ve geleceği, el üstünde tuttuğum niyetlerim ve isteklerimle gerçekleştireceğim.

Özgürlük

Bugün, kendime ve çevremdekilere oldukları gibi olmaları özgürlüğünü tanıyacağım. Belirsizliği kabulleneceğim, çünkü sorunların ve karışıklığın çözümü kendiliğinden oluşacaktır. Tüm olasılıkları kucaklayacağım ve sonsuz seçime açık olarak heyecan duyacağım.
Ruhumun derinliklerinde oluşmakta olan Tanrıyı sevgiyle besleyeceğim. Dikkatimi hem bedenimi hem de aklımı hareketlendiren ruha yönlendireceğim.


Amaç

Yeteneklerimin farkında olacağım. Bu yeteneklerimi ifade etme fırsatı bulduğumda; Onları insanlığın hizmetinde kullanacağım ve zamanın nasıl geçtiğinin farkında olmadan hem kendi hayatımda hem de başkalarının hayatlarında bolluk yaratacağım.
Her gün, kendime, “Nasıl hizmet edebilirim?” ve “Nasıl yardım edebilirim?” diye soracağım. Bu soruların cevapları insanlara sevgiyle yardım ve hizmet etmemi sağlayacaktır.

Deepak

http://en.wikipedia.org/wiki/Deepak_Chopra

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 11.10.12
 
 

Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur. İnsan kaynakları, eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi ve kari..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster