Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '12

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
83
 

Başlangıç 1. Kısım -Kapının Çalınışı-

Başlangıç 1. Kısım -Kapının Çalınışı-
 

Başlangıç


Koltuğuna uzanmış kitap okuyordu. Sıradan bir geceydi. Her akşam yaptığı gibi önce köpeği Maksi’nin yemeğini vermiş, daha sonra kendisine orta şekerli bir akşam yemeği hazırlamıştı. Akşamları çok yemek yememeye dikkat ederdi. Haşlanmış tavuğun yanında bir bardak su ve birazda kepekli ekmek yedi. Yemeğin üstüne bir bardak sodayı içmeyi ihmal etmez sağlığına özen gösterirdi Mahir. Genelde yalnız olur, klasik müzik eşliğinde kitap okurdu. Günün getirdiği yorgunluğu böyle atardı. Akşamları hafif bir yemek, sürükleyici bir roman ve klasik müzik.
Kapı çaldığında saat 21.30’du. Komşusu Dila Hanım gelmişti. Oğlunun ateşlendiğini ve kimseye gidemediğini, aklına ilk kendisinin geldiğini söyledi. Tereddütsüz fırladı Mahir evden. Çocuğu kaptığı gibi atladı arabasına. Hastanenin acil servisine geldiklerinde çocuk yanıyordu ateşten. Hemen doktor geldi. Çocuğu servise aldılar. İğne vuruldu. Birkaç saat hastanede kaldılar. Doktor sevindirici haberi verdi. Çocuk iyiydi. Mahir bir oh çekti. Dİla Hanım Mahir’e teşekkür etti. Durgun yaşantısına uygun değildi bu koşuşturmalar. Sakin bir adamdı. “Önemli değil” dercesine kibarca kafasını eğdi.

Saat gece yarısını çoktan geçmişti eve geldiklerinde. Sabah işe gitmek zorunda olan ve geç saatlere kadar pek oturmayan Mahir’in uykusu gelmişti iyice. Dila Hanım’ın nazik davetini geri çevirdi hiç istemeden. Kahve içmeyi sevmesine rağmen.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 181
Kayıt tarihi
: 27.04.09
 
 

Sayfada Gördüğünüz Tüm Yazılar Şahsıma Aittir. Bana Ait Diğer Bağlantılara Bu Linkten Erişebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster