Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '07

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
486
 

Bilgi çağı

Bilgi çağı
 

Kendilerini doğru dürüst ifade edemeyen bir çok kişi sorumsuzca, kontrolsüzce internette kendilerini ifade ettiğini sanıyor ne yazık ki. . .

Sorumluluk bilincinden uzak bu tip kişiler sorumsuzluk denizinde yüzmeye çalışıyorlar, ama farketmiyorlar ki gittikçe kıyıdan açılıyorlar ve açıldıkları bu denizde çıkabilecekleri bir ada dahi yok. Sanal dünyada boğulacaklar.

İnterneti bir cennet, ya da bir cehennem gibi algılayıp kendilerine ait bir dünyada var olmaya çalışan o kadar çok insan var ki. . .

Geçmişe baktığımızda, matbaanın varlığından yıllarca korkup geriye düştük. Günümüzde, interneti bir mucize olarak görüp, hızla sahiplendik. Yani her ikisini de olması gerektiği gibi algılayamadık. Ya uzak durduk, ya da içine düştük. Bir türlü olması gerekeni beceremedik.

Oysa; bilgi çağında bilginin değerini anlayabilsek, bunun için elimizin altındaki bu nimetin kıymetinini bilsek, belki o zaman kötülüğe prim verip, iyiliği cezalandırmazdık.

Unutmayalım; "bıçak kötü niyetli birinin elinde hayat söndürürken, bir doktorun elinde hayat kurtarıyor. ''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NUSAYBİN DE EĞİTİM KATLİAMI Okulumuz Mardin iline bağlı Nusaybin ilçesinde bulunmaktadır. İlçemizin nüfusu yüz bini geçmiştir. İilçemizin tek lisesi var. Bu lisede dört bin öğrenci öğrenim görmektedir. Sınıflarımız 60 ile 70 öğrenci mevcutludur. Okulumuzda eğitim zor şartlarda yapılmakta, yeni bir lisenin açılması için girişimde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Okulumuzda ideal bir eğitim veremiyoruz. Bu sene ÖSS'deki başarımız bu eksikliklerden ötürü düştü. Bunun yanında üç farklı okulun binasını kullanıyoruz. Öğretmenler ve öğrenciler bu konuda çok sıkıntı yaşıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle okulumuzun bir de ısınma problemiyle karşılaşıyoruz. Elektirik kesintisinden dolayı sınıflarımız ısınamıyor. Öğrencilerimiz soğuk havada titireyerek zor şartlarda eğitim almaya çalışıyor. Yağmur yağınca okul yolumuz çamurdan geçilmiyor. Acilen yeni bir lisenin açılması şart.Yeni bir lisenin açılması için duyarlı tüm insanları göreve çağırıyoruz.

mehmet can 
 03.02.2007 23:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

1962 İnegöl/Bursa doğumlu ve İşletme Fak. mezunuyum. Özel bir kursta kurum müdürü olarak görev yapma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster