Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '16

 
Kategori
Haber
 

Bir Erkeği Erkek Olmaktan Utandıran Durum: Tecavüz

Bir Erkeği Erkek Olmaktan Utandıran Durum: Tecavüz
 

Tecavüz sadece gelişmemiş toplumların sorunu değil... Aslında topyekün bir erkeklik sorunu...

Tecavüz bugün dünya genelinde gelişmiş ülkelerde halı altına süpürülmeyip adli bir vaka olarak incelenirken, gelişmekte olan ve eğitim seviyesi düşük, kadına değer verilmeyen ülkelerde ise rahatça gizlenebiliyor. Aradaki tek fark bu...

Tecavüze giden yolu açan birçok medyatik, eğitimsel, kalıtsal hatta örfsel düşünceler yatabiliyor. Türkiye'de her 2 senede bir tecavüzü konuşuyor ve tartışıyoruz. Ama her zaman ki gibi ülkemizde tecavüz olduktan sonra tartışıyoruz. Yok mu bunun "Minority Report" cinsinden bir hali diyor insan. Tecavüz vakası gerçekleşmeden adalet yerini bulsa diyor insan. Tabii ki psikolojik olarak kendini belli eden vakalar var, fakat birçoğu gizli.

Laflarımızın arasında bile bir futbol takımı diğer futbol takımına 5 gol attığında girebilen, hatta sempatik bir küfür gibi edilebilen bir durum haline gelmiş vaziyette.

Ne zaman erkekler tecavüzü ve pedofiliyi konuşur o zaman aslında bu sorunlar ortadan kalkar. Pedofili ve tecavüz suçlarını önceden anlamamıza yarayacak bazı eğitimlerin alınması, cinsellik eğitimlerinin okullarda düzgün şekilde verilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ise her türlü projeye açık olması gerekiyor.

Ne zaman ki bugün "senin bir yakınına, kız kardeşine olsa" gibi kelimeler söylenirken ortalığı yakan delikanlılar tecavüzü konuşur ve bu olaya karşı ayaklanırlar işte o zaman bu toplum düzelmeye başlar...

Lütfen biraz erkek, hatta adam olun adam!

https://www.facebook.com/alpturkalphaber/

http://cicibebeler.com/

Gecenin hüznü bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazı dinler, kadının nefsi erkeğin 9 katıdır der. Bunu aklına koyan erkek, mini etek giymiş, süslenmiş her kadını mutluluk ve seks aramaya çıkmış olarak görür, doğru yaklaşımla her kadını yatağa atabileceğine inanır, teşebbüsü halinde kadının kabul etmediğini görünce de kendini diğer erkeklerden aşağı görüp tecavüze yeltenir. Sorun bazı dinlerin kadını değersiz, aşifte vs olarak görmesindendir. Bu arada ülkemizde kadın tecavüzü kadar belki de daha fazla erkek tecavüzü de vuku bulmakta fakat gizli kalmaktadır. (diye tahmin ediyorum)

pi511 
 03.02.2016 8:20
Cevap :
Bu erkeklerin genel bir sorunu değil aslında. Bence bunun için gerçekten akil adamlar diye bir grup oluşturulucağına bu durum için uzmanlardan bir kurul oluşturulması lazım. Erkeğe tecavüz daha da garip bir vaka. Kadına yapılan bir şekilde çıksa da erkeğe yapılan da bir türlü çıkmıyor.  03.02.2016 12:23
 

aslında tek bir çözümü var ama mümkün değil, tecavüz eden erkeği hadım et bakalım, başkası da tecavüze yelteniyor mu. Cezalar caydırıcı olmadığı için böyle diye düşünüyorum. Bir suç işlediğinizde hakettiğiniz cezayı almazsanız tekrar işlersiniz, suç işleme potansiyeli olan insanlarda bu olaydan cesaret alır. Eğitim tabiki önemli ama caydırıcılık da önemli..

Selda Çakmak 
 30.01.2016 9:35
Cevap :
Caydırıcı cezalar şart  31.01.2016 16:29
 

Sorunun kaynağı yanlış eğitim. Sonrasında da kendini geliştirememekte yani adam olamamakta...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 29.01.2016 17:06
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuz için.Umarım herkesin aklı başına gelir  29.01.2016 17:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 162
Kayıt tarihi
: 28.01.16
 
 

Pratik, keskin kararlar alabilen, risk ve adrenalinle yoğrulmuş haberlere bayılan, yaratıcı ve ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster