Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
328
 

Biten bir aşkın anısına...

Biten bir aşkın anısına...
 

Kapı çaldı.

Kapının dışında kopan fırtınadan habersiz, yerimden sükûnetle kalkıp; usul bir esintiyle kapıyı açtım.

Kapının açılmasıyla birlikte, gözlerim seni karşılarken gıcırdadı göz kapaklarım ve ikimizin ortasında büyüyen fidana düşen yıldırımla, sonunun geldiğini anladım aşkımızın hatıra ormanının.

Öylece duruyorduk kapıda. El şaşkın, ayak şaşkın, galiba ikimiz de sen içeri girdikten sonra ne yapacağımızı bilemiyorduk. Bu yüzden bir süre ne sen yeltendin içeri girmeye ne de ben yol verebildim sana. Bir müddet öylece kalakaldık.

Bu esnada sana baktım, senin içine doğru büyüyen denizlerin, derinlerine daldım. Oysa denizin dibi karanlıktı bu defa... İçeriye süzülen gün ışığıyla aydınlanamadım ve belki de bu yüzden uzun kalamadım içinde, suyun yüzüne çıktım.

İşte tam da bu anda bir fitil ateş aldı içimde, oracıkta erimeye başladım. Gözlerden başlayıp kalbe sirayet eden bir hastalık gibi, dışarıdan içeriye doğru adını koyamadığım bir eriyik madde dolduruyordu içimi, sen görmüyordun ama bunu anlaman da pek zor değildi belki.

Nihayet aralandı dudakların çakan son şimşeğin ardından ve 'Girebilir miyim?" diye fısıldadın.

Önünden çekildim ve ısrarla koruduğum, kopan fırtınaya inat sükûnetimle salondaki kırmızı kanepenin köşesine oturuşuna baktım. Bir adı vardı bütün bu olanların. O odada o güne kadar dökülmüş tüm kelimeler duvarlardan siliniyor ve başlamakta olan yeni döneme şahitlik etmeye hazırlanıyordu aşktan arınan duvarlar.

Ateş çoktan sönmüş, Şefkat ölmüş, Kahır başlamıştı aşkın akrostişi içinde. O gün gelip çatmıştı işte.

Ayrılıyorduk.

Bir aşkın ayrılığa uzanan hikayesine dair bir kaç cümle kurduktan sonra eşyalarını toplayıp gittin.

Kapıyı ardından kapattım ve anladım.

Ayrılığımızdı, birbirimizden aylardır büyük bir sır gibi sakladığımız. Daha bu ilişki başlamadan yazgısına ayrılık mayaladığımız…

Ayrılığımızdı sevgilim, aslında ilk günden beri kendimiz için tasarladığımız…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanki yazıda bir sevgiliyi değil tüm sevgilerinizin,acı ve özlemlerinizin birikimini,ruhunuzu,canınızı ,hayatınızı anlatıyor gibisiniz.

Kerim Korkut 
 09.11.2011 7:52
Cevap :
Yorumunuzu okuyunca yazıya dönüp yeniden bakma ihtiyacı duydum. Yazı aslında hüzünlü bir anda yarattığım bir kurgudan ibaret. Yaşanmamış bir ayrılık replik cümleler... Ama zaten bugün bizi biz yapan geçmişte yaşadığımız tüm iyi ve kötü anlar değil midir? Teşekkür ederim tüm güzel yorumlarınız için... Sevgilerimle...  10.11.2011 9:48
 

''tasarlanmış bir ayrılık'' belki de bilinçdışı bir yepyeni başlangıç aramaktı...kimbilir...güzeldiiii...eyvallah...

nedim üstün 
 21.10.2011 22:38
Cevap :
belki de...:) beğenmenize sevindim...sevgilerimle...  22.10.2011 15:54
 

Uzun ve devrik cümleler her anayiğidin harcı değildir:) Özellikle, "kapının açılmasıyla" diye başlayan cümlen Orhan Pamuk'u dahi kıskandıracak bence:) FRG'den erken mi döndün acaba:) Yani bir ayrılık ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Ayrılmanın da güzeli mi olurmuş deme. Böyle bir ayrılığı yaşamak için dahi ilişkiye başlayabilir insan:) Ateş sönmüş, şefkat ölmüş, kahır başlamış. İlişki başlamadan yazgısına ayrılık mayalamak. Hele ki final cümlesi. Harika tümceler. Kendini aştın Esin'cim. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 20.10.2011 22:03
Cevap :
Bu ne güzel yorum böyle!:) Neredeyse satır satır övmüşsün yazdıklarımı. Senden her zaman böyle övgüler almak asıl her anayiğidin harcı değil bence:) Ben FRG'den döneli çok oldu aslında ama Esin FRG'ye sık sık dönmek istiyor, aramızdaki bu çekişmeden mütevellir bana da böyle depresif cümleler kurduruyor:) Ayrılığın güzeli olmaz mı bence de olur...Yaşanan her şey insanın yanına kar kalıyor...Yorumuna çok sevindim Ata'cım, çok teşekkür ederim. Sevgilerimle...  21.10.2011 8:56
 

Damağımda edebiyatın tadını hissederek okuduğum nadir yazılardandı. Teşekkür ediyorum. Lütfen sık sık yazınız.

beyazışık 
 20.10.2011 14:47
Cevap :
Bu ne hoş bir yorum. Gerçekten çok mutlu oldum. Sevgilerimle...  20.10.2011 15:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 361
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 943
Kayıt tarihi
: 16.06.10
 
 

1980 'de doğdum. Batı'da küçük bir şehirde büyüdüm. Büyüyünce durduğum yerde duramaz oldum. Kuş o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster