Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
430
 

Biz eskiden su içerdik testiden

Biz eskiden su içerdik testiden
 

AHA SİZE DOĞAL GAZ HEM DE ORGANİK


Hava sahamızın ihlali ile Rus savaş uçağını düşürdük. Düşürdük düşürmesine de sanırım bedeli yine her zaman olduğu gibi gariban halk ödeyecekmiş. Rusya'nın lideri Putin resti çekti ve doğalgazı kesmekle Türkiye'yi tehdit etti. Bizimkiler ne dedi: resti gördük elime bakayım ne var ona göre bende birşeyler derim dedi. Sayın büyüğümüz eline baktı birde ne görsün; bir avuç çilekeş halk var. Eee bu halk eskiden doğalgazla mı ısınırdı ki doğalgaz kesilecek diye paçaları tutuşsun. Hiç oralı değiliz valla keserse kessin doğalgazı bizde çareler bitmez. Kömür alan var alamayana zaten devlet yardım ediyor devletin yardımının ulaşmadığı kesiminde bir sürü ineği hayvanı var. Yani bizde gübre( b.k) bol yaparız tezekleri al işte sana doğalgaz hem de en temizinden mis gibi etinden sütünden b..kundan yararlanmak diye buna denir.                            

Anlamadığım şu: neden hep biz ödüyoruz bedeli eller aya çıkarken biz hala bu halk ne çileler gördü doğalgaz da çile mi demek nedir? Avustralya'da adamlar elektriğin suyun kesileceğini aylar öncesinden bildiriyorlar. Elektriğe suya ihtiyacı olan müracaat ettiğinde o gün için onlara su ve elektrik temin ediliyor ekstra bir ücret ödemeden ee bunlar insan da biz neyiz ?                  

Doğru der sayın büyüğüm, biz eskiden suyu altın varaklı bardaklarda değil testiden içer, ısınmak için doğalgazı değil tezeği kullanırdık. Bize restler, şantajlar, tehditler sökmez abi biz ne çileler çekmiş insanlarız hem eskiden doğalgaz mı vardı. Yoktu eee sen salla parmağını biz biliriz işimizi.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Bahar Güneşi...Biraz karamsar gördüm sizi...Rusya, dünyaya kapalı bir ülke; fazla dostu yok...Çok yanlış yapıyor. Bu işin sonunda zararlı kendisi çıkacak. Türkiye, dünyaya açık bir ülke. Daha şimdiden tedbirler alındı ve bazı ülkelerle anlaşmalar yapıldı bile...Bizim halkımızdan çok Rus halkı bundan zararlı çıkacak. Örneği, Ukrayna Krizinde görüldü. Rus halkı zarar gördü, enflasyon arttı...Şu anda, Rus halkında sızlanmalar oluyor; ama bizim halkımız keyfinde...Selamlar.

cdenizkent 
 02.12.2015 15:51
Cevap :
merhabalar,yok karamsar değilim ben;sonuçta donacak olursam yalnız değilim:):) zarara bakacak olursak elbette ki iki tarafında zarar görmesi kaçınılmazdır. saygılarımla  02.12.2015 16:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 173
Toplam yorum
: 144
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 551
Kayıt tarihi
: 15.01.10
 
 

Kamuda çalışıyorum, dünyalar tatlısı üç tane yavrum var. Burda bulunmamın sebebi hayatı sizlerle ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster