Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
363
 

Bizleri uyutuyorlar..

Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi başkan yardımcısı Sayın Onur Öymen saat 18.00 de Gemlik sahil kordonunu ziyaret ettiler.

Yanındaki milletvekili Abdullah Özer ve il -ilçe teşkilatından birkaç kişi dışında halktan kimse yoktu.. Ben şahsen sayın Onur Öymen’i saygı değer bir kişi olarak gördüğüm ve sevdiğim, gazetecilik damarımda kabardığı için oradaydım..

Sayın Onur Öymen, beni görünce; “Sayın doktor yine sert yazılar yazıyor musun?“ diye beni hatırladığını gösterdi..

Ayaküstü vatandaşın elleri sıkılarak, bence kısa bir seçim turu atıldı. Buradan da Orhangazi’ye yemek için gittiler..

Ben bu klasik turda kısada olsa birkaç şeyi, kendilerine ve milletvekilimiz Abdullah Özer ‘e aksettirmeye çalıştım..

Konular şuydu; Cumhuriyet Halk Partisinin dinlenmesi olayının, karşı tarafın belgeler göstermesiyle adeta Önder Sav‘ın hatalı olduğu, C.H.P.‘yi güç duruma düşürmemek için Önder Sav’ın hatasını kabullenip, istifa etmesinin parti yararına olacağını söylemem bu milletvekili tarafından inatla kabul edilmeyip, sizler partiyi koruyun dedi.

Yanlış olan bir hatayı aklı başında bir kişi nasıl müdafaa edebilir Sayın Abdullah Özer, bizler piyon askerler miyiz?

İkinci konu; Sayın Prof.Dr. Yaşar Nuri Öztürk ‘ün partiden uzaklaştırılması.. Yaramazmış, söz dinlemiyormuş..

Ben dedim ki ; C.H.P ‘nin yumuşak karnı. Din konuları.. Burada tek savunmacınız Yaşar Nuri hoca oluyorken, siz yaramazlık yapıyor diye bu kişiyi kaçırmanız hatadır. Her türlü kaprisi olsa bile içinizde kalmalıydı.

Zülfü Livaneli, İlhan Kesici, Yaşar Okuyan, Hulki Cevizoğlu ve hatta Tuncay Özkan gibileri harcıyor, belirli bir çekirdek kadro partinin yönetimine yerleşmiş, kimseyi içeriye sokmuyorlar. Gençler, yeni değerli isimler yok..

Seçimi kaybediyorlar, yine oradalar.. Sanki çete gibiler.. Onlar utanmıyorlar, bari sizler yeter artık deyin..

Şunu anladım ki sayın okurlarım, ben ve sizler boşuna konuşuyoruz.

Adamlar kadrolarını kurmuşlar, aralarına kimse girmesin biz bu kaymaklı kadayıfı yiyip, partinin gariban üyeleri sayesinde koltuğumuzdan kalkmayalım diyorlar.. İşin özeti bu…

Deniz Baykal ayrılsa, ölse (Uzun ömür versin) yerine ikinci bir kişinin ismini söyleyin dedim, bana sert sert bakıp bu doktorda çok oluyor demişlerdir. Sevimsiz duruma düştük..

Son olarak arabasına binerken Sayın Onur Öymen “Doktor sert yazmaya devam et “ dedi. Ellerini sallayıp lüks arabalar içinde akşam yemeğini yemeğe gittiler.

Afiyet olsun.

Ben de evimde çorbamı içip, Allah’ım biz koru dedim…

ozcanvural1933@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

özcan bey sizin değindiniz nokta esasında chp veya diğer x partilerinin temel sorun noktası. Temel çekirdek kadroo maalesef değişmiyor ve ben size bir şey daha belirtirimki eski bir mhp li arkadasım suan koyu bir akp savunucusu diyorum ki neden mhp den vazgectin aldığım cevap bu ülke yıllardır değişmemiş siyasetçilerle yönetildi ve bu tüm partiler içinde geçerli dedi ben inanıyorum ak partide maaalesef bu sistemin içerisinde sistem partisi olacak ve o da yanılacaktır sizin değindiniz olay ülkedeki demokrasinin veya özgürlüklerin gelişmesini istemeyen bu zihniyetin başını baykal ve ekibi çekmektedir yazınız için teşekkürler

ilker torun 
 31.07.2008 1:38
 

Sayın Özcan Vural. CHP'nin problemi tam da bu noktada. Zannedersem siz CHP konusunda tarafsız, sıradan halk kategorsinde değerlenidirlecek birisi değilsiniz. Yani en azından CHP ile bir gönül bağınız var gibi görünüyor. Ancak buna karşın sizin sözleriniz, önerileriniz, bakış açınız, eleştirileriniz dahi önemsenmiyor. Kaldı ki, bu elit grup halkın, tarafsız kişilerin, kendilerine meyil etme potansiyeli olan kişilerin istemlerini, taleplerini, beklentilerini kaale alacaklar. Sizden bekledikleri konusundaki tespitiniz son derece doğru. Sizden piyon olmanızı bekliyorlar. "Biz bilir, biz söyleriz, siz ise bizim söylediklerimize embe basma tulumba gibi baş sallarsınız" diyorlar. Bu tarz yüzündende sürekli oy kaybediyor, halktan kopuyor ve yalnızca Kadıköy, Çankaya ve Karşıyaka'ya (zenginlerin, elitlerin ve atanmışların semtleri) sığınabiliyorlar. Halktan kopuk, ona kulağını tıkayan bir sol parti olabilir mi? Olamayacağı içinde CHP sol bir parti değil zaten. Saygılarımla

Bibliyofil 
 30.07.2008 20:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 413
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster