Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '06

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
617
 

Blog yazarları ne için buluşacaklar?

Blog yazarları ne için buluşacaklar?
 

Fikir sahipliğini blog yazarımız Tuğba'nın yaptığı ve birçok blog yazarı ile Milliyet blog'un A takımının da destek verdiği "blog'cu buluşması" fikrine tamamen katılmıyorum.

Temelde iyi niyetle oluşan bu fikir, blog yazarlarının bir dernek görüntüsü vermesinden de öteye geçeceğine inanmıyorum. Aynı şehirde birbirlerine belki komşu olan ama tanışmayan insanlar blog yazılarının aracılığı ile tanışıp biraraya gelebilir. Ya da internetin verdiği hız ve iletişim kolaylığından faydalanarak bir amaç için biraraya gelinebilir. Ama ortada hiçbir neden yokken sadece kültürel faaliyet olsun diye biraraya gelmek bana pek cazip gelmiyor. Aklıma gelen bazı sorularımı paylaşmak istiyorum:

Dünyanın ve Türkiye'nin bir ucundan bize katılan yazarlarımız İstanbul'da yada başka bir şehirde yapılacak olan buluşmaya katılamazlarsa onların bu eksikliğini nasıl gidereceğiz?

Hergün yenilerinin katıldığı yazar sayısını hesaba katarsak en yeniler ile en eskiler arasında oluşacak mesafeyi (yazılan yazılar, konular, kampanyalar) nasıl harmanlayacağız?

Bu gibi bir toplantının yapılabileceği yeterlilikte bir salon var mı? Yoksa buluşma çağrısı yapan arkadaşlar rezervasyon sistemini mi düşünüyorlar?

Cafe ya da restaurant işaret eden arkadaşlar buralara gelemeyecek olanlar için bir paylaşımda olacaklar mı?

Ferdi'ye destek olunması için yapılan dayanışma gibi sosyal sorumluluk gerektiren bir olayda biraraya gelemeyen bizler sadece çay içmek için mi toplantı yapacağız?

Dünyamızın ve ülkemizin yüzyüze olduğu onlarca sorun varken ve enerjimizi (bence) bu kanalda kullanmamız gerekirken, bu toplantıların "bir hedef" doğrultusunda yapılması daha uygun olmaz mı?

İnternetin (ve sevgili Milliyet ekibinin) bize sağladığı bir nimet olan blog yazarlığı aramızdaki hiçbir farklılığı hissettirmezken, siyasi, maddi, dini, kültürel ve sosyal farklılıkların sorun oluşturmayacağı garantisi var mı?

Sanal ortamda kendini daha rahat hisseden ve fotoğraflarını dahi sayfalarında kullanmayan onlarca yazarımızı bu toplantılara nasıl dahil edeceğiz?

Kendi kimlikleri hakkında fazla ipucu vermeyen (sonsuz saygılarımla) yazarlarımız eksikken yapılacak toplantının bir yanı da eksik kalmayacak mı?

Art niyetli olan/olmayan ve buluşma adı altında bu toplantıyı kılıf olarak kullanabilecek yazarlarımız (!) olabilir mi?( cevabı en tehlikeli soru).Yani toplantıya katılacak kişileri kendi kitabını,dükkanının malını,ticaret amaçlı kullanırmı?

Tekrarlıyorum, birkaç yazarın yada daha fazlasının kendi aralarında tanışmak ve görüşmek için buluşmasına hiçbir itirazım yok. Ama marifetmiş gibi ortada hiçbir neden yokken açıktan ve kuru kuruya "buluşalım","biraraya gelelim" çağrıları bana hiç hoş gelmiyor.

Tüm blog yazarlarına saygılarımla...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ankarada toplantı İSTİYORUM!!!!!!! Ahmet bey bilginize...

Son_ay 
 10.01.2007 16:23
Cevap :
Toplantı tarihi için önerim şu:6.ayın,6'sında,saat 6.06'da 06 plakalı arabalarla gelinecek.Toplantı yeri:katılımcı sayısına göre ayarlanıcaktır.Gündem:Metal arabesk olur mu?:)))Not:Sizi yine de 13Ocak'taki toplantıya bekleriz.Saygılarımla.  10.01.2007 18:00
 

''Ortaya attığınız bit,milleti habire kaşındırıyor'' diye başlayan yorumuma cevap beklemekteyim hala..Teknik bir hata da olabilir susuşunuz.Başarı dileklerimle..

Muzaffer Cellek 
 01.01.2007 9:02
Cevap :
Üstad,yorumunuz bana ulaşmadı.Yoksa hemen cevaplardım.Ancak ortaya bir bit falan atmış değilim.Dolayısı ile kimseyi kaşındırmak diye bir niyetim de yok.Ben sadece her yerden yapılan bireysel çağrılar nedeni ile görüşlerimi yazdım.Katılırsınız ya da katılmazsınız o başka.Milliyet blog yazarı isek toplantı ve buluşmalar da bu çatıda olmalı görüşündeyim.Nitekim bu görüş de pratiğe dönüşmüş durumda.Hiçkimseyi hedef alma ve polemik yaratma gibi bir düşüncem yok.Bu şekilde anlayan arkadaşlar varsa bilsinler isterim.Saygılarımla.  02.01.2007 16:59
 

Bende neden istanbul buluşmasını başaramadım diye soruyordum... Nedeni senmişsin meğer:) Hele "buluşma ayağına yatan art niyetli insanlar olabilir" diye insanları uyarman ne kadar sosyal duyarlılık kokuyor bilemezsin... Senin yüzünden kimseyi ağıma düşüremedim (neyseki zavallı iki kurbanım var:) Belki toplantıya gelip onları elimden kurtarabilirdin... Neden yapmadın? Huzurlu uyuyamayacaksın:))

Seydi 
 26.12.2006 4:00
Cevap :
Sevgili Seydi,yazımın ve görüşlerimin arkasındayım.Milliyet Blog toplantısının ancak Milliyet'in organizasyonu ile olabileceğinin ısrarla üzerinde durdum.13 Ocak'ta bu buluşma gerçekleşecek,ağına daha çok kurban düşürme fırsatın var artık.Ama ben de orada olacağım,dikkatli ol:))  26.12.2006 12:07
 

Ahmet bey.ben yeni blog üyesiyim,böyle bir çağrıyı duyunca aslında çok heyecanladım şimdi de sizin bu konuda ki yazınızda madolyonun diğer yüzünüden de düşünür oldum.Öncelikle ben tekerlekli sandalye kullanan bir kişiyim mimari engeller varmıdır diye ilk düşüncem oldu:) Bu buluşmanın sadece tanışma dışında bir amaç için olabilirse belki mesela ferdi için ne yapabildik daha neler yapabiliriz ferdiler için......sevgiler

Semra Çetinkaya 
 15.12.2006 17:28
Cevap :
Semra hanım,yazılarınızı zevkle okuyorum.Fırsatım olursa da sizi birgün ziyaret edeceğim.Milliyet blog yazarlarının biraraya gelmesi ancak Milliyet'in katkısı ile ve ortak fikirbirliği ile olabilir.Bursa'dan yazan engelli bir arkadaşım da benzer şekilde şikayetleri var.Engelli arkadaşlarımızın aktif yazıları bizim için kılavuz olabilir.Bugün birşeyi değiştiremezsek yarın değiştirebiliriz.Ferdi için http://biryardimeli.bz.tc/sitesindeki telefonlardan bilgi alabilirsiniz.Şimdilik tünelin ucunda ışık belirtisini görüyoruz.Aydınlığa daha çok var.Kendinize iyi bakın,yüzünüzden tebessüm eksik olmasın.Katkınız için teşekkürler,saygılar.  15.12.2006 18:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 242
Toplam yorum
: 879
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1775
Kayıt tarihi
: 24.06.06
 
 

1970 doğumluyum.Karadenizin bir sahil şehrinden, hayatın güler yüzlü tarafına tutunmak için İstan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster