Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
539
 

Bu ne ikiyüzlülük? Galatasaray 1 – Schalke04 1

Bu ne ikiyüzlülük? Galatasaray 1 – Schalke04 1
 

Yaklaşık yirmi gündür günlük gazetelerin spor sayfalarını veya futbolu tek spor sanan sözde günlük spor gazetelerine bir bakınız. Kerameti kendinden menkul bir yığın hakem eskisi, futbolcu eskisi maç yazıcısı sanki çok iyi biliyorlarmış gibi bir çizgide birleşmişti. Galatasaray Schalke04 ü parçalar. Kötü gününde bile olsa en az birkaç gol atıp turu garantiye alır.

Nasıl ki bir kişiye kırk gün “deli” denirse deli olurmuş, gazetelerin her gün durmadan pompaladığı bu akıldan izandan yoksun, sırf bir kısım seyircinin duygularına hitap eden haberlerle aynı kendileri gibi bir kamuoyu oluşturdular. Her zaman her yerde sesi en çok çıkan Terim’in bile bu yüksek sesli koro içinde “durun yapmayın, Schalke04 ciddi bir rakiptir” biçimi uyarıları kaynadı gitti. Maç başladığında herkes Galatasaray’ın kaç gol atacağı tartışmasında idi.

Ancak gerek Galatasaray seyircisini kandırmaya programlanmış bunca yazıcı maç bittiğinde ne mi yaptılar. Sakın yazarlığı bıraktılar veya kamuoyundan sizi birkaç gazete satılsın diye kandırdık deyip özür dilediler sanmayın. Hepsi birdenbire nasıl olduysa rakibin Alman ekolünün ciddi bir temsilcisi, sakin, ayakları yere basan bir takım olduğunu hatırlayıverdiler. Bu yapılanlar başta Galatasaray seyircisine, yavaş adımlarla giden futbolumuza saygısızlıktır, ihanettir. Tabii bir yandan kendi, bir yandan da patronlarının kesesini düşünen, spor ahlakı denen bir şeyi tanımayan bu zavallılar muhteşem pişkinlikleri ile yine karşımızdalar. Bu günden itibaren Almanya’da tribünleri dolduracak Türk seyirciler sayesinde maçı farklı bir skorla olmasa da kesin kazanacağımızı yazıp, insanların duygularını sömürmeye devam edecekler.

Yeri gelmişken Galatasaray seyircisine iki şey söyleyelim. Drogba ve Sneijder dünya futbolunda gerçekten isim yapmış futbolculardır. Galatasaray’dan aldıkları ücretler ise Avrupa ölçeğinde hiç de yüksek değildir. Hal böyle iken neden bu oyuncular Avrupa’nın üst düzey kulüpleri tarafından istenmediler? Hadi bunların sebeplerini o çokbilmiş yazıcılar yazsın. Biz seyirci olarak isimlerin tek başına yeterli olamayacağını bilelim yeter.

İzmir 2013-02-21

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Asrın takımı takıldı:)) Fenerbahçe tur atlamış ne önemi var. Galatasaray'ın Drogba'sı var! Selamlar..

Mesut KARİP 
 23.02.2013 13:32
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Allah gönüllerine göre versin. Ne diyelim. Saygı ve selamlar...  23.02.2013 17:30
 

Bu GS'lileri anlamak zor dost.. Benden 20 yaş küçük adamı en iyi futbolcu diye alıyorlar.... Şişiriyorlar... Avrupa bu adamı bu kadar büyükse neden bıraktı diyen yok... Sonuç ortada... GS yedeklerle de çıksa bir birlik skor yakalardı... Saygılar..

UFUK KESİCİ 
 21.02.2013 18:05
Cevap :
Merhaba dost, Bana öyle geliyor ki, şu sıralar cemaatin tam desteği üzerlerinde, birazda para buldular, ne oldum delisi oldular. Aslında ne oldukları ortada. Senin de dediğin gibi. Schalke ile evinde 1 - 1 kalacak kadar. Saygı ve selamlar...  22.02.2013 11:56
 

Belli ki hem Sneijder hem de Drogba takımlarında formda futbolcular değildi. Daha çok kulubede görüyorduk onları . Ve onlar şimdi bize geldi bir ümit bekliyoruz. Yıldızı sönen starları niye saha kenarından tutup getiriyoruz anlamıyorum. İşte dün ikisi de durdular. Niye oynasınlar ki! Saygılar.

Erdal Ceyhan 
 21.02.2013 17:33
Cevap :
Merhaba Erdal bey, Artık bu tip doymuş oyuncuları ciddi takımlar almıyor. Hele ki uzun zaman oynamamışsa. Bir gün biz de öğreneceğiz. Saygı ve selamlar...  21.02.2013 18:43
 

Bizim topraklarımızda futbol gazla çalışan bir makinadır.Ne kadar gaz o kadar başarı geleceği zannedilmekte. Atar tutarlar bin tane şey derler biri tutar sonra bak ben demedim mi ? Deme bilgiliğini de gösterirler:)Eskiden en sevilen meslek askeriye idi şimdi en sevilmeyen mesleği seçseler spor yazarlığı çıkar her halde:))

Cumhur Milletoğlu 
 21.02.2013 17:26
Cevap :
Merhaba, Gerçekten anlamıyorum. İnsanlar bu kadar nasıl onursuz olabiliyor. Saygı ve selamlar...  21.02.2013 20:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster