Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
224
 

Bu yüce milletin adı Türk Milletidir

Bu yüce milletin adı Türk Milletidir
 

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ortaya çıkan altın bir cümle var. O cümle yazımızın başlığıdır. Darbe girişimi halkımız sayesinde önlenmiştir. Darbe girişimi sonrası Başbakanımız yaptığı değerlendirmede, işte altın cümle ağzından dökülüyor du. Başbakanımız TBMM çıkışında o etkili ve titrek sesiyle  tarihe geçecek şu sözleri çok samimi bir şekilde söylüyor du:

Sevgili yol arkadaşlarım, aziz vatandaşlarım; bugün demokrasimizin bayram günüdür. Sizler dün gece sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttunuz, gazanız mübarek olsun. 

Sevgili kardeşlerim… Sevgili kardeşlerim; biz Hakk’ın önünde eğiliriz, başka hiçbir yerde eğilmeyiz.

Sevgili kardeşlerim; Türkiye’de asker kıyafeti içerisine girmiş paralel terör çetelerinin Türkiye’nin birliği, beraberliği, kardeşliğini bozmaya yönelik kalkışmasını demokrasi nöbeti tutarak, tankların üzerine çıkarak gerekli dersi veren bu yüce milletin adı Türk milletidir. Sizlerle onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. 

Bunlar, bu çapulcular Türk milletini tanımamışlar...  Türk milleti bunlara en büyük darbeyi vurmuştur...

Bu asil milletin evlatlarının hepsinin gözlerinden, alnından öpüyorum. 

Dünyaya, dosta-düşmana Türk’ün, Türk milletinin bağımsızlık sevdasını, bağımsızlık aşkını en iyi şekilde haykıracağız.

Bu duygularla hepinizi tekrar sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun değerli kardeşlerim. 

Maalesef bir kısım yetkililer, Türk Milleti, Türk Devleti, Türk Halkı, Türkler, Biz Türkler gibi sözleri  kullanmaktan imtina ediyorlardı. Sayın Başbakanımız Türk Milleti sözünü çok anlamlı bir şekilde kullanmıştır. Bu sözler tarihe kaydedilecektir.

Önceki yıllarda iktidar “Türk” sözcüğünü pek kullanmazdı. Ama bugün gelinen noktada başbakanımız başta olmak üzere yöneticierimiz, gezeteciler, haberciler, siyasiler ve herkes Türk Milletini dillendiriyor. Elbette bu millet bunu hak ediyor. Bu millet tarihte hep kendisinden sözettirmiştir. Çanakkale’de, kurtuluş savaşında  hep bir ve beraber olmuşuzdur. Ve bugün son darbe girişimi karşısında Türk Milleti yine sahnedeydi.

Türk Milleti çok büyük bir Millettir. Türk Milletinin İslam tarihindeki yeri çok önemllidir. İstanbul’un fethi ile Peygamberimizin medhine mazhar olmuş bir milletiz.

Türk Milleti İslam coğrafyasında liderlik yapmış ve müslümanların birliğini sağlamıştır. Türk Milletinin konumu ve önemi çok iyi bilinmelidir.

Türk Milletinin büyüklüğü ile herhangi bir ırkçığa gidilmemelidir. Türk Milleti ortak değerler etrafında birleşen büyük bir topluluğun adıdır.

Türk Milleti birçok etnik yapıyı bir arada bulundurarak kardeşlik esası ile büyük ve tek bir millet olmuştur.

Aynı değerler etrafında birleşen etnik yapısı ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan  her vatandaş Türk Milletinin bir üyesidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümü Türk Milleti olarak anılmaktadır.

Türk Milleti büyük bir Millettir. Tarihteki yerini tekrar alacaktır. Türkler vatanına bağlı, inançlı, hoşgörülü,yardımsever ve demokrat bir millettir.

Türk Milleti etnik yapılarını ve siyasi kimliğini  öne çıkarmadan büyük bir millet olduğunu göstermiştir.

Devlet büyükleri, yöneticiler, gazeteciler, haberciler ve herkes etnik yapıları dillendirmeden şunları söylemelerinin daha  uygun olacağını düşünüyorum:

Biz büyük bir milletiz. Bütün etnik gruplarla birlikte tek bir milletiz. Biz bir bütünüz,bizi hiç bir şey ayıramaz. Bir binanın tuğlaları gibiyiz. Biz hep beraber büyük bir milletiz.

Bayrağımız bir, vatanımız bir, ezanımız bir, tarihimiz bir ve kültürel değerlerimiz bir dir. Biz her zaman bir ve beraberiz.

Ve her zaman da bir ve beraber olacağız....

Bu Yüce Milletin Adı Türk Milletidir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 173
Kayıt tarihi
: 21.09.15
 
 

Üniversite mezunu olup,öğretmenlik yapmaktayım. Kitap okumayı ve yazı yazmayı seviyorum. Vatanımı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster