Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1164
 

Bugün 18 Şubat 2008 Antalya'ya lapa lapa kar yğıyor!

Bugün 18 Şubat 2008 Antalya'ya lapa lapa kar yğıyor!
 

Fotoğraf yetştirmeye çalışırken, ben!


Bugün 18 Şubat 2008

Ne var bunda, herkes biliyor bugün 2008 yılının Şubat ayının 18’i olduğunu diyeceksiniz, bunu da ben biliyorum.

Bi’şey var ki yazdık;

Bi bildiğimiz var demek ki!

Bu yazıyı saat 11.00 sularında yazıyorum bir yandan kar’ı seyrederek.

Yanlış okumadınız; 18 Şubat 2008 saat 11.10 tam olarak ve yaklaşık bir saattir yağan karın fotoğrafları için koşturdum, günün ilerleyen saatlerinde paylaşacağım. Daha doğrusu ben hemen yayına veriyorum da, biliyorsunuz fotoğraflar daha bir geç onaylanıyor.

Kaç gündür Aydın Tiryaki refikimizin; “Yok İnebolu da kar yağmışmış, yok efendim Ankara’da kar yağmışmış...” yazılarını çatlaya patlaya okuyordum. Şimdi o’na inat yazıyorum birazda!

Antalya’ya yerleşmeden önce 1993 yılında gazetelerde görmüştüm Antalya’da kar fotoğraflarını, tam 15 yıl sonra aynı tür fotoğrafları ben de çektim ki; tarihi gün bugün!

Hem Antalya için hem benim için.

İki okul arasındayım; iş ve ikamet olarak. Karın yağarken ki seyrinden olacak, okul bahçelerinden gelen çocukların (neşe içeren) çığlıkları kulaklarımıza kadar geliyor.

Herkes şaşkın, karı seyrediyor!

Yakında olup da görebildiklerimi de fotoğraflamaya çalışıyorum. Yazıyı vaktinde yetiştirmek için de bu geziyi zorunluluktan sonlandırıyorum.

Mutlak başka blog dostlarımızda yazacaktır, fotoğraflayacaktır. Ama ben bir de ‘haber atlatma’ eylemi peşindeyim, bakalım başarabilecek miyim!

Burada biz Antalya’da yaşayanlar görerek yaşayarak tanık olduk ‘Antalya’da kar’a, siz de okuyarak tanık olun bari!..

Son 15 Yılda ikinci kez kar gördüm.

Bir de bundan önce 2003 yılında Burdur civarlarında yaşamımın en kötü gününü yaşatan tipiye tutulmuş ve Ankara’ya 13 saatte ulaşabilmiştim.

Ama bugün, çok sevinçli bir kar yazısı yazıyorum.

Herkes mutlu, herkes şaşkın, herkes anı peşinde!...

Bana da bu yazıyı siz okurlarla paylaşmak düştü.

Yazı bitti, kar hala lapa lapa yağıyor Antalya'ya!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hüseyin Bey, Antalya'da hiç kar görmedim ancak birkaç kez bardaktan boşanırcasına yağan yağmura yakalanmıştım. Biri Haziran sonundaydı 1992 yılının, biri de Aralık başındaydı 1993 yılının. 93'de askerdim Burdur'da Pazar günü gitmiştik Antalya'ya. Askerlik anıları anlatmakla bitmez. Benim aklımda da o gün Antalya'da nasıl ıslandığımız kalmış. Antalya'da kar dediniz, 15 yıl öncyi anımsattınız. Saygılarımla.

Aydın Tiryaki 
 22.02.2008 0:44
Cevap :
İki yıl öncesine kadar, bizim de alışkın olduğumuz, daha doğrusu alıştığımız manzara o tür yağmurlardı. Hatta anlatılan odur ki; Kars'tan gelen bir yurttaşımız, bir ay kalıp dönüyor Kars'a. Uzun bir zaman sonra bir Antalyalıya rastlıyor memleketinde, sormuş "Antalya'da ben ordayken yağmaya başlayan yağmur devam ediyor mu, dindi mi?"... Ama bu yağmurlar iki yıldır yok. Üstelik bir blog konusu olacak ilginçlikte kar yağdı. Teşekkürler, saygılar. H.H.Dulun  22.02.2008 12:04
 

Diyarbakır'da yaşayan birine bu yazıyı okutsak ????? gözlerle bakardı değil mi?? aaa ne var bunda bu kadar heyecanlanacak , abartılacak KAR İŞTE, abartmayın diye de cevaplar peşi sıra... denge...hiç olmaması da kötü ,,cok aşırı olması da... gazeteyi okuyunca bir Antalya'lı gibi düşündüm hatta en çok çocukları ve onların mutluluğunu ,,inanın ben bile buralardannnn sizin adınıza sevindim.. kimbilir ne anılar atıldı, saklandı o ceplere?? :))) tüm dengelerle yaşamamız dileklerimle e:)

Kundelas- Sevdakılıçaslan 
 19.02.2008 23:48
Cevap :
Merhaba, 15 yıl öncesine kadar bana da o kadar komik gelirdi; "İzmir'e kar yağdı", "Antalya'ya kar yağdı" haberleri. Ancak görünce, yaşayınca anlamak mümkün oluyor demekki bazı şeyleri. Biz burada kar sevinci yaşarken, siz kar zulmü yaşadınız sanırım. Biraz da görevlilerin duyarsızlığı İstanbul'u bazen yaşanmaz kılıyor. İki doğa harikası kent; biri kardan kırılıyor, biri kardan mutlu oluyor! Ne garip değil mi!.. Olsun, bu memleket bizim her haliyle güzeller. Bu güzellikleri paylaşabiliyor olmak bile mutlu ediyor bizleri, daim olsun bu sevinçlerimiz. Selamlar, sevgiler. H.H.Dulun  20.02.2008 10:22
 

Danimarkaya hala yagmadi kar, hava 5 ile 7 derece arasinda oynuyor. Insanlari memnun etmek kolay degil ya, yagsa bir dert yamasa baska dert galiba.. Kotu olaylara sebebiyet olmadigi surec yagsin boyle mutlu olanlar da var nasil olsa :)) Antalyaya selamlar..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 19.02.2008 17:22
Cevap :
Kuzeyde olup da kar özlemi çekmeniz ilginç olmuş. Çankırı'da iken benim için de öyleydi: "yağsa da dert, yağmasada". Yaşadıklarımız Antalya ölçeğinde "olağanüstü" durum. Yoksa şaşacak bir şey yoktu:) Antalya'dan da size selamlar. H.H.Dulun  19.02.2008 17:44
 

Biz de sevindik kar yağmasına ama çilesi çok kötüydü istanbul da. sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 19.02.2008 15:08
Cevap :
Efendim, çilesi de yabancı değil bana. Karasal iklimde 33 yılım geçti. Ama Antalya'da ilk olunca, şaşkınlık ve coşkuyu bir arada yaşadık. Askerliğim nedeniyle Hadımköy'de yaşadığım kış çilelerini de unutmuş değilim. Kışla savaşımınızda size ve İstanbıl'da yaşayanlara başarı dilerim.Sevgiler, saygılar. H.H.Dulun  19.02.2008 17:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 355
Toplam yorum
: 1015
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1079
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1960 Ankara doğumlu bir Çankırılıyım. İşimin burada olması nedeniyle, Antalya'da yaşamaktayım. Ti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster