Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

salih haluk reşat şentürk

http://blog.milliyet.com.tr/shr

10 Mart '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
5198
 

Bugün oğlumun doğum günü ...

Bugün oğlumun doğum günü ...
 

Bugün, 10 Mart… Oğlum Mert’in doğum günü …

Onunla ilk göz göze gelişimiz ufak bir pencereden ve bir hemşirenin kucağında iken oldu. Dünyaya geleli çok kısa bir süre olmuştu, beyaz kumaşlarla sarmalanmış, kırmızı /kahverengi bir ten, koyu kahve renkli boncuk boncuk gözler ile hiç gözünü ayırmadan sanki görüp ayırt etme yetisine sahip bir yetişkin gibi bana bakıyordu.

O anı hiç unutmuyorum. Unutmayacağım.

O günden, bu yana tam 24 yıl geçti. İyisi, kötüsü ile geçen uzun bir dönem, düşündüğüm zaman aklıma sayısız olaylar geliyor.

Daha bir yaşında iken, gece kalkıp plastik aletlerle evdeki eşyaları tamir ederdik beraberce, tabii saatin gecenin ikisi olduğunu söylememe gerek yok. Daha sonraki dönemde beyaz Michael Jackson vardı evin içinde, danslar, danslar ve dinmeyen müzik sesi…

İlkokul döneminde onunla baş başa kaldık. Çocuğunuzla annesi yanınızda olmadan 4 yıl gibi bir süre yaşarsanız çok farkı duygular gelişiyor aranızda, oğlumla gezdik, oynadık, yedik, içtik, top oynadık, ders çalıştık, yemek yaptık… Evet, faydalı diyerek siyah mercimek yemeği yapmıştım ona ama yememişti, bende hiç ısrar etmedim ve kendime bol bol koyup yemeğe başladım. O kadar lezzetle yemişim ki, kısa bir süre sonra “ – Baba, 2 kaşık versene güzele benziyor .” dedi ve sonra koca bir tabağı mideye indirmişti. Hala mercimek gördüğünde o anı hatırladığını biliyorum.

Ve sonra gri bulutlarla kaplı günler, ondan uzak geçen yıllar… Kalpler beraber olsa da fiziken uzakta olmanın verdiği mutsuzluklar yaşadım, yaşattım. Böyle mi olmalıydı, hayır ama önlemek sadece benim elimde değildi. Yapacak tek şey vardı, biraz ertelemek ve bende onu yaptım.

Yıllar hızla geçti, ilkokul, ortaokul, lise derken üniversite…

Güzel sanatlar fakültesini kazandığı zaman nasıl mutlu olduğumu, sevindiğimi ve ağladığımı unutmama olanak yok. Şu an kazandığı burs ile Belçika’da okuyor Mert, ve onu o kadar çok özledim ki…

Koca adamım benim, seni seviyorum. Tek dileğim hayat boyu yüzünün gülmesi, bunu sakın unutma olur mu? Her şey dilediğin gibi olsun, Mert… Ve Doğum Günün Kutlu Olsun…

Reşat Şentürk

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tabi sevdikleriyle beraber

Ahmet Balcı 
 11.03.2007 0:57
 

Kitabın tam orta yerinden yazmışsınız.. "Bunu sakın unutma olur mu?" Cümlesini bitirdikten sonra koptum:) Elinize gönlünüze sağlık.. Mert Doğum günün kutlu olsun... Babanı unutma olur mu?

Ali Gülcü 
 10.03.2007 14:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 194
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 727
Kayıt tarihi
: 18.02.07
 
 

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi mezuniyeti ve askerlik sonrasında başladığım iş hayatım aynı kuru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster