Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '13

 
Kategori
Anneler Günü
Okunma Sayısı
269
 

Bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun

Bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun
 

Bu sabah erken kalktım. Bahçemde çayımı içip, kuşların senfonisi eşliğinde gazetemi okurken birden ön bahçeden gelen bir çığılık ile irkilidim. Evimin öninde büyük bir mandalina bahçesi olduğunu daha önceki yazılarımı okuyan okurlarım hatırlarlar, İmara henüz açılmadığı için doğal hali ile harika bir manzara arzeden ve kuşların buluşma yeri olan  bu harika bahçenin tadına doyum olmuyor. Bu bahçenin yanında bir başka bahçe daha var ve orada bazen bir inek görüyordum taa uzaklardan. Hatta bir kere de süt aldım sahibinden.

Sabah duyduğum çığlığın komşum inekten geldiğini biraz sonra anladım. Zavallı inekcik arada acı acı ağlıyordu. Daha sonra onun sesine daha ince ufak bir dana sesi eklendi.Sabah sessizliğinde kuşların sesleri arasında uzaktan gelen bu inek ve dana ağlaması beni çok etkilemişti. Hayvanlar konusunda fazla tecrübeli olmadığım için konuyu eşime sordum.' Bu inek ve dana neden ağlıyorlar?' sorusuna devamlı Natıonal Geografıc seyreden eşim hemen cevap verdi. Sü veren lohusa İneği bir süre sonra danasından ayırıyorlarmış. Dana annesi ineğin bütün sütünü emmesin ve İnekten daha fazla süt alınsın, sahibi bu sütü satıp , para kazansın diye yapılıyormuş bu eylem. Tabii danasından ayrılan ve onu  sütü ile besleyemeyen inek ve annesinden süt ememeyen, ondan ayrı kalan dana da devamlı ağlıyormuş bu acıklı olaya alışana kadar.

 Bir an düşündüm ne kadar gaddarız biz insanlar diye. Ama sonra aklıma gene geçim kaygısı, yaşam mücadelesi sebebiyle yavrusundan ayrılmak zorunda kalan başka canlı analar geldi. Galiba bu olay bütün canlıların ortak kaderi.

 Ben de bu anneler gününde yavrusu yanında olan değil,  özellikle yavrularından  uzak kalan anaların  Anneler Gününü kutlamak istiyorum. İster kıskançlık deyin, ne derseniz deyin. Yanında yavrusu, Anneler Gününü kutlayan Anaları nasılsa çocukları kutluyor bugün.

Ben yavrularından uzak bütün Anaları sevgi ile kucaklıyor ve Anneler Gününü kutluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorum yazarak sizi rahatsız mı ettim, eğer yorum istemezseniz yoruma kapalı yazınızı yayına verebilirsiniz. 2 adet yorum var görünüyor sayfanızda...

Sündüs Akkaya 
 13.05.2013 23:50
Cevap :
Sevgili Sündüs Hanım. Yorumlarınız beni çok mutlu ediyor. Yoruma da kapalı değilim.Okunmak ve yorum yapılmak çok güzel bir duygu. Kaldı ki bloglar sayesinde sizler gibi iyi dostlarla tanıştım. Ama ne yazık ki sayfamda 2 yorum gözüküyor, onun esrarını çözemedim. Ana sayfamda bütün yorumların duruyor. Nasıl oluyor anlamış değilim.Yorumlarınızı bekliyorum. Onlar benim yazma ve güç kaynağım. Sevgiler, selamlar Bu arada ben yorumlarınıza teşekkür yazıyorum. Umuyorum alıyorsunuzdur.  14.05.2013 11:54
 

Teşekkür ederim sevgili arkadaşım.Ben de sizin Anneler Gününüzü kutlar selam ve sevgilerimi iletirim.Nice Anneler Gününe sağlık ve mutlulukla erişmeniz dileği ile öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 13.05.2013 7:45
Cevap :
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgili Nahide Hanımcığım. Bu yazımda evlatlarından uzak ,anneler gününü kutlamak zorunda kalan anneler adına yazmak istedim. Umarım bir yerlere ulaşmışımdır. Sevgiler, selamlar  13.05.2013 13:08
 

Bende size katılıyorum sevgili arkadaşım, Yavrularından uzak olan annelerin günü kutlu olsun. ADADAN SEVGİLER, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Göksel47 
 12.05.2013 18:41
Cevap :
Teşekkür ederim. Ben de sizin Anneler Gününüzü sevgi ile kutluyorum.Sevgi ve selamlarımla  12.05.2013 21:08
 

Sevgili Gokoya, anneler gününüzü kutluyorum. Size bir demet karışık güller bıraktım, kabul buyurun lütfen. Sevgilerimle.

Sündüs Akkaya 
 12.05.2013 13:26
Cevap :
Teşekkürler Sündüs Hanım. ben de size bahçemden şebboylar gönderiyorum bir demet. Sevgiler  12.05.2013 16:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1032
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster