Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
403
 

Buzda dans…

Buzda dans…
 

Buz dansı bazen tek kişiler bazen de çift kişiler tarafından yapılır. Tek kişiler ile yapılanı ne kadar güzel de olsa çiftlerin dansı kadar tat vermez. Çiftlerin dansı ise bir başkadır. 

Ergenekon senaristleri de ordu ağırlıklı bir dansı sıkıcı buldular ki Soner Yalçın ve diğer gazetecileri tutuklayarak dansa tat ve heyecan katmak istediler. 

Ergenekon’unun bir hukuk olayı olmadığı başta sehven (!?!) delil üretmeler olmak üzere yıllardır tutuklananların suçlarını bile bilmedikleri gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Benzer olaylara Avrupa’nın gelişmiş hiçbir ülkesinde rastlayamazsınız. 

Hiç olmazsa üretilen deliller kanuna uygun, dişe dokunur olsa. Biliyorsunuz, Odatv sitesi yöneticileri o meşhur “Ulusal medya 2010" belgesinin kendileri tarafından bilgisayara konmadığını, haberleri bile olmadığını söylüyorlar. Bir virüs programı ile gönderilmiş olduğunu iddia ediyorlar. Hayır, sen haksızsın denebilir mi? Günümüzde bilgisayar belgelerinin üretilip istenen bilgisayara yollanması hiç de zor olmayan bir iştir. Hele hele bu işin piri ABD patentli uzmanlar için çocuk oyuncağıdır. Dolayısı ile ne kadar yandaş da olsalar, mahkemeler sırf bu belgelere bakarak hüküm veremezler. Konuya bu pencereden bakınca insanların neden bunca yıldır tutuklu bekledikleri anlaşılır hale geliyor. Amaç tutabildikleri kadar tutuklu bekletmek, sıkışınca yeni deliller üretip zamanı siyasilerin meşrebine göre uzatmak. Kişisel inancım o ki, seçimlerde iktidar değişirse en geç yıl sonunda Ergenekon olayı belleklerde kötü bir anı olarak yerini alacaktır. 

Bu günkü Milliyet.com.tr de bunca tutuklamaya neden olan belgeyi yayınlamışlar. 

“Amaç" başlığı altında, "Ergenekon ve benzeri siyasal komplo ve ihanet davaları sonucu tutuklananların serbest kalmaları ve şerefli Türk Ordusuna, devrimci aydınlarına, ulusalcı kalemlerine ve siyasetçilerine, başta cemaat ve AKP yandaşları olmak üzere komplo kuranların cezalandırılmaları için çıkarılacak hıyanet-i vataniye kanunu kapsamında yargılanmalarının sağlanması amacıyla ulusal medya üzerine düşen görevlerin belirlenmesi gerekmektedir." şeklinde ifade yer alıyor. 

Sonuç bölümünde ise, "Emperyalist güçlerin ve işbirlikçilerinin haricindeki tüm Türk sanatçı, aydın ve gazetecilerin Kemalist ideoloji çatısı altında birleşmeleri sağlanmalıdır. Ulusal medya oluşumuna katkıda bulunma her Türk aydının üstüne düşen bir sorumluluktur." deniyor. 

İşte bu belge insanların tutuklanmasına sebep olmuş. Şimdi bu belgeye dayanarak hangi hâkim, hangi kararı verecek? Anlaşılan diğerlerinde olduğu gibi ömür boyu tutukluluk cezasına çarptırıldılar bile. 

İzmir 2011-03-07 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunlar buzda dans etmeyi bilmezler. ABD'de üretilen senaryolar burada uygulanıyor. Bu arada ordu ve muhalifler iyice onursuzlaştırılmaya uğraşılıyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 09.03.2011 10:57
Cevap :
Merhaba, Onları onusuzlaştırırken kendileri daha beter oluyor. Saygı ve selamlar...  09.03.2011 15:56
 

Kaliteli insan harcamada üstümüze yok. Kimine kurşun, kimine suikast, kimine komplo. Tarihe bir bakın nasıl da berrak...

Hüseyin Seyfi 
 08.03.2011 17:01
Cevap :
Merhaba, Bizi yönetenler aydın insan istemiyorar. Aşağılık duygusu içindeler. Saygı ve selamlar...  08.03.2011 19:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster