Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
275
 

Çağdaş Batı'nın Vahşi Yüzü.

Çağdaş Batı'nın Vahşi Yüzü.
 

Kendi vatandaşlarına demokratik ve sosyal ama çıkarları uğruna başka uluslara vahşi tek dişi kalmış canavar.

Afganistan - ABD (modern batı) savaşının gizli belgeleri yayınlandı:

http://www.hurriyet.com.tr/planet/15415043.asp?mnID=15415043

ABD ordusunun tarihindeki en büyük bilgi sızıntılarından biri olan olay, WikiLeaks’in Afganistan savaşı hakkında 90 binden fazla olay ve istihbarat raporuna dayanan belgeyi yayımlanmasıyla patlak verdi. Belgeler, ABD’de New York Times, Avrupa’da ise İngiliz Guardian ve Alman Der Spiegel basın kuruluşlarına iletildi.

Bu davranışları sergileyenleri dost edinmek, düşmalık yaptıkları ve zulüm altında inlettikleri mazlumların uğradıkları mezalime ortak olmaktır.

Okuduğumuz ve inandığımız manevi ve moral değerleri bu kutsal gecede birkez daha düşünüp empati yaparak yatınız. Doğru ve yanlış politikaları yarı ölüm öncesi bir düşünün!

Terör bahanesi ile binlerce KM. uzakta ki ülkeye halkının durumunu düşünmeden savaş açmak hangi uluslararası insan hakları ve hukuk kurallarına uyar.

Terör önlenmek değil, bu davranışlarla ekmeğine yağ sürülmektedir. Güya ABD Irak'tan çekilecek zamanın geldiği hesaplarını yapadursun. Bu ülke hiç te istikrara kavuşmuş değildir. Her gün - her hafta onlarca kişi hunharca intihar saldırıları adı altında katledilmektedir.

Hürriyet Gazetesi

Bu da mezheplere karşılıklı olarak yapılmaktadır. Yılardır devam eden bu saldırıların hiç mi suçlu izine rastlanılmıyor?

Bu haber de enteresan bu konuya ne kadar benziyor. Arkadaşını söyle seni tanıyayım der gibi. Okyanus ötesinden ta buraya çalınmadık sır kalmıyor.

http://www.milliyet.com.tr/kozmik-sirlar-calindi/turkiye/sondakika/26.07.2010/1268392/default.htm

http://www.milliyet.com.tr/70-milyonun-bilgilerini-ele-gecirdiler/turkiye/sondakika/27.07.2010/1268857/default.htm

Siz başkalarını dinlerseniz, onlar sizi gözetler. İşte böyle gündem; batı vahşetinden telekulak sakandallarına. Bunların hiçbiri islam literatürüne uymaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne güzel belirtmişsiniz. Bizim insanlarımız bunu bir anlayabilseler. İnan ki sorunumuzun yarısı hemen ortadan kalkacak! Ben ABD ve İngiltere'ye sadece teknik olarak kalkınmış ancak insanlık olarak çok zayıf kalmış olarak tanımlıyorum. Bunu ABD'de bir kısım aklı başında bilim adamları da görmüşler ki "duygusal zeka" tanımına geçmişler. Bunu işlemeye başlamışlardır. Özellikle: *Özgüven *Özdenetim *Empati yapma *İşbirliğine yatkınlık *Sorun çözücülük Üzerinde ısrarla durmaktadırlar. Zaten insanlık da bunları nefsinde toplamaktır. Selamlar...

Halil Güven (Sökeli) 
 27.07.2010 11:38
Cevap :
Haklısınız sayın Hocam, teşekkür ederim-saygılar.  28.07.2010 22:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1798
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster