Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '08

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
391
 

Cehalet ve türban meselesi

Arkadaşlar, işte karşınızda yobaz tarifi neyse ona tıpatıp uyan bir adam. Aslında din de bu değil, dindarlıkta, imamlıkta... Biz % 90 küsür Müslümanız diyoruz. Aslında Koskoca bir yalan bu!

Hepimiz "ananevi Müslümanız" yani ana-babamız Müslüman diye "kafakağıdı müslümanıyız."

Din adına uydurmuşlar birileri bir şeyler. Oluşmuş gelenekler. O gelenekler hayat tarzına dönüşmüş. Keyfimize göre kurallar koymuşuz erkek egemen toplumumuzda. Demişiz ki DİN bunu emrediyor.

Allah için kaç kişi bugün "şükür ki Mealleri vardır" KURAN_ı KERİM'i baştan sona okudu. Kaç kişi kulaktan dolma değil! Anlayarak, idrak ederek KURAN okudu? Yok toplasan orta boy bir İl nüfusu kadar çıkmaz bu sayı. Okuyan da Arapçasını EZBERLEMEKTEN başka bir şey yapmıyor! Hala 7-8. Yüzyılda YApılan DİN YORUMLARININ etkisindeyiz. "KURAN" Baş köşede duruyor biz 7.-8. Yüzyılda yazılmış Yorumları DİN REFERANSI olarak alıp kullanıyoruz.

Keyfimize göre Reşit olmamış kızlarımızı "başlık parası" karşılığı ve "ONLARIN RIZASI OLMADAN" SATIYORUZ. Diyoruz ki Nikah yapıldı. Oysa dinen bu geçerli bir nikah değildir olamaz da. Rıza ile olmayan hiç bir Nikah geçerli değildir. Ama gelenekler Erkeklere bu hakkı(!)veriyor. BERDEL yapıyorlar ki bu gerçek DİNİN Neresinde VAR. Şimdi 7.-8.YY da YAŞAMIŞ kişi Çağının Ulema'sı Alimi olabilir. Oysa birde bugüne gelelim. KURAN ve İSLAM tüm çağlara ŞUMUL değil mi? O halde BUGÜNÜ de anlatır, 5 yüzyıl sonrasını da 5 bin yıl sonrasını da! BAkın HZ İBRAHim Ateşe atılıyor. Ateş SUya dönüşüyor -KUTSAL METİNLERDE YAzar- bAKIN atomlarına 2 hİDROJEN atomu 1 OKSİJENLE BİRLEŞİYOR VE SU (H2O) OLUYOR.

BU mETİNLER/Mucizeler bize "ateşin yakamadığı" maddeler olacağını "yanmayan elbise" gösteriyor. "MİRAÇ" UZAYA gidilebileceğini anlatıyor.

HZ.İSA' nın(Allahın İzni ile)ölüyü diriltmesi bilimin ulaşabileceği mertebeyi anlatıyor bizlere. YA da HZ MERYEM'in BAbasız Çocuk (Hz İSA)Doğurması "apacık bunun ilmen olabileceğinin İSPATI" (İlim buraya geldi) Rabbimin verdiği her mucize ilmi bir hakikattir. BAkın 7 Uyurlara. Bu mucize de bize "uyutularak bir şekilde gelecek zamanlara kalınabileceğinin delilidir." İş bu ilmi yakalayabilmek.

Oysa biz yemekten çıksa midemizi bulandıracak SAÇ ile, Kılla, Tüyle uğraşıyoruz. Oysa Dileyen AÇar, Dileyen Örter. Bundan daha doğal ne olabilir. O halde Eski kara önlükler geri gelsin. Devlet dairelerinde Üniforma giyilsin! Üniversitelerde tek renk tek tip formalar giyilsin. Her şey yasaklansın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

RASTLANTILAR KOMEDYASI Türban düzenlemesinin Çankaya Köşkü’nde 11 gün bekletilmesinin ardından askeri harekatın başladığı gün imzalanmasının bir rastlantı olduğuna inanmak için insanın bir hayli aptal olması gerekir! Askerin geri dönüşünün ise, ABD Savunma Bakanının Ankara’ ya gelişi ve 4 üst düzey yetkili ile görüşmesinin ve ABD başkanının Beyaz Saray’ dan yaptığı açıklamanın ardından başlatılmasının bir rastlantı olduğuna inanmak içinse, bunamış olmak yeterlidir…Değilse bu gelişmelerin birer rastlantı olduğuna inanmanın olanağı yoktur. Afedersiniz!... İşin içinde aptallık ve ya bunama yoksa bunlara inanmak ve inanmış görünmek için bir neden kalıyor geriye; o da ideolojik olarak AKP’ ye yakın durmak! Bir zamanlar, Turgut Özal’ ın kızı ve damadı üstlerine kayıtlı arabanın plakasında Asım, Zeynep ve Yağız (çocuklarının adı) adlarının baş harfleri AZY’nin yer almasını ‘ bir rastlantı, diye açıklamaya kalkmışlardı… 12 Eylül faşist darbesin patronu ise daha

Mudi Beya 
 03.03.2008 23:33
 

Size yazınızdaki fikirlerinizden dolayı kutlarım. saygılar M:A.Tezbaşaran

Mehmet Ali Tezbaşaran 
 09.02.2008 21:53
 

Yazınızın başında, yobaz tarifine tıpatıp uyan kim, anlaşılmıyor. Kuran mealini bile kimsenin okumadığından şikayet etmişsiniz. Haklısınız. Bu arada siz okudunuz mu, merak ediyorum. Kızların başlık parasıyla satılması, berdel yapılması gibi şeyler dinde, Kur'an'da var mı? Bunu yapanlar dinin emri diye mi yapıyor? Her şeyi birbirine karıştırıyoruz. Dinin emri farklı bir şey, bu emri uygulamak farklı bir şey, din diye hurafelere sarılmak farklı bir şey, dinin emrini devletin hizmetine sokmak farklı bir şey, dini sebeple örtünen vatandaşların devlet imkanlarından faydalanması başka bir şey, örtünenlerin özgürlüğünü engellemek farklı bir şey, onlara yasal çerçevede okuma imkanı sağlamak farklı bir şey. Çoğumuz hem savunduğumuz hem karşı çıktığımız konularda meseleleri öylesine birbirine karıştırıyoruz ki, belki de savımızı güçlendirmek için bunu bilerek yapıyoruz, belki de bunun farkında olamayacak kadar peşin hükümle hareket ediyoruz. Hepimiz öncelikle sapı samandan ayırmalıyız.

Ahmet YILMAZ 
 09.02.2008 16:24
 

İşsizler, asgari ücretle çalışanlar ve emekliler, şehit yakınları ve gaziler gibi yaşanılan dönemden hoşnut olmayanlar!... Her gün, her akşam hayasızca söylenmekte olan yalanlardan usanmış olan toplum katmanları ve onların derme çatma örgütleri, sıkı bir çalışmaya girerek, esaslı bir bütçeyle uzun metrajlı bir intikam filminin yapılmasını sağlamalarını öneriyorum. Beden ve ruh sağlığı temelli bozulmuş olan bu insan kümelerine hatırı sayılır bir iyilik etmiş olurlar böylece. Benden söylemesi!... Bu film projesini tasarlamama ve önermeme kaynaklık eden düşüncem, çuval olayından sonra,” Kurtlar Vadisi Irak” ( Züğürt Tesellisi ) filminin gerilmiş toplum katmanları üzerinde sağladığı boşalmadan peydahlandı…Önerilen bu film de, o kadar olmasa da ona yakın bir rahatlama etkisi yaratacaktır anılan toplum katmanları üzerinde. Nasıl yaratmasın? Başbakanlık, sosyal güvenlik ve maliye bakanlığı yapmış zevatı oynayan kahramanların iş kurumu kapısında iş bekle

Mudi Beya 
 09.02.2008 14:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 11.01.08
 
 

1966 Ankara doğumluyum. İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulunda, Orta okulu Yükselişte, Liseyi F. S. Mehme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster