Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
353
 

Cennet ahhh cennet ahhhh şehitlerimiz..

Cennet ahhh cennet ahhhh şehitlerimiz..
 

Mekanı Cennet olsun demeyin onların mekanı zaten Cennet...


Bundan sekiz dokuz sene önce Hüryıldız gazetesi için yazacağım köşe yazısında laz albay bana öyle şeyler anlatmıştı ki inanmamıştım. Şimdi düşündükçe aklım sınırlarını zorluyor.

'' PKK'nın olduğu yerleri tespit ve vurulması için gönderildik. Verilen koordinatlar ile ilerliyoruz. İlerledikçe kafam karışmaya başlamıştı. Eğer ki gönderildiğimiz yere doğru ilerler  ise ve oraya varırsak tam PKK kucağına düşmüş olacaktık. Daha önce yapmış olduğumuz keşifler ile bilgilerimi birleştirdim ve  bize verilen koordinatların tersine doğru askerlerimle ilerlemeye başladık. Onların ortasına düşeceğimiz yerde PKK bizim ortamızdaydı. Ya ben dedikleri koordinatlar doğrultusunda askerlerim ile gitmiş olsaydım bir tanemiz sağ çıkmazdı. PKK bizim kucağımıza düşmüştü istediğimiz an vurabilirdik. Maalesef vurmayın emri geldi. Askere hükümet PKK yı vurma diyordu ! Vurmadan geri döndük.'' Albayın benimle  son konuşmasıydı.

Bu anlatımın üzerinden dokuz sene geçti. PKK her yanı sardı. Güçlendi, toparlandı milletvekilleri bile oldu. Sonra çözüm süreci dendi yalanlarla avutulduk.

Yapılanların hepsi 2023 'e yatırımdır !

'' PKK süreci yeniden güçlenmek, silahlanmak için sinsice kullandı. Her şeyden haberimiz vardı '' Bülent Arınç...yorumsuz..

Yorumum var aslında da yasaklara takılır.

5 Ağustos'da İzmir Buca'da ailesi ile ikamet eden  Abdulkadir Pektaş Batman'da şehit düştü. Kapılarının ilerisinden geçebildim ayaklarım beni taşımıyordu. Evlerinin yakınına gidemedim nefes alamıyordum.

Abdullah'ı dedesi 2 yaş büyük yazdırtmış. Genelde İç Anadolu, Doğu da bu vardır.  Ben ve kardeşlerimin de yaş durumu aynı. Abdullah aslında 20 yaşında değilmiş. 18 yaşındaymış ve sesini çıkarmadan askere gitmiş. Ve terhisine 1 hafta kala şehit oldu. Annesi şeht düşmeden günler önce içimde bir acı yanıyorum diyormuş. Abdullah o gün o son gün annesini aramış babası ile konuşmuş gidiyoruz hakkınızı helal edin demiş . Ve ertesi gün  acı haber gelmiş.

18-20 Yaşında bir çocuk öldürüldü biz ona şehit dedik. Ağladık,üzüldük, yazdık, sövdük ve hayat devam etti.

Çocuklarımız öldürülüyor ...duyuyoruz artık duyuyoruz !

Çocuklarımız en kötü bölgelere gönderiliiyor daha silah görmemiş,  silah tutmamış eli ,ana koynu kokusu üzerinde çocuklarımız , ellerini kınalamadan yolluyoruz. Çünkü korkuyoruz Allah korusun ya şehit olursa ! Korktuklarımız başımıza geliyor.

Şimdi cennet şehitlerimizle dolu, cennet çocuklarımızla dolu, cennet çocuk kusacak ...

5 Sene önce Dağlıca'da 12 askerimiz şehit edilmişti. Şiimdi 7 Eylül  2015 Dağlıca 95 doğumlu-92-91-88- 86 çocuklarımızın kanı ile boyandı.

Neden çocuklar, neden tecrübesiz askerler orada? Neden sahip çıkılmıyor. Yemekleri, ekmekleri kalmamış. Bayat ekmeği bölüşmüşler. Bayat ekmeği bölüşmüşler ! AnLAdıNIZ mı?

O bayak ekmekle beslenen çocuklarımız .......

16 Askerimiz şehit, 30 askerimiz kayıp, yaralı askerlerimiz de var denilirken sadece 16 askerimizin sayısından söz ediliyor. Yaralı ve kayıplardan ses yok !

Dağlıca yolunda....

İlk araç geçiyor ikinci araç geçiyor üçüncü araçta göz gözü görmüyor. Koymuş oldukları patlayıcıların patlama anlarını bile çekmişler ve internete koymuşlar ! Bunun çekimini bile yapmışlar.

Çocuklar şehit çocuklarım, çocuklarımız biliyor musunuz? Siz canınızı ve Vatanımızı korumaya çalışırken ölürken çocuklarım ahhhh çocuklarım ahhh......

Aynı saatlerde ben denizdeydim. Sahilin tadını çıkarıyor cayımı yudumluyordum. Duymadım ! Kimileri evinde kimileri kafa çekmekte kimileri sevgilisinin koynunda kimileri rızkının peşinde. Duymadı! duymadık bile ! Keşke sizin yerinize biz olduğumuz yerde ölseydik.

Şimdi şu an yazımı yazmaya  çalışırken şehit polislerimizin haberini aldık. Ve sela sesi yüksleiyor mahallemde ... Mahalle halkı koşuşturuyor bayrak diyorlar BAYRAKK ! asalım şehitlerimiz var. Yine şehitlerimiz var ! Her birimiz ayrı memleket kimse nerelisin demiyor bayrağımızı asalım diyor BAYRAĞIMIZI !

Kendimi tutarak yazmaya çalıştım çünkü gerçekten yazmak istediklerimi , dilimden gönlümden geçenleri yazsaydım yayınlanmazdı, ki  yayınlansa kesin içeride gözümü açardım. Özgürüz biz!

Mesela deseydim ki çocuklarımıza sahip çıkın gidin alın neredeyseler, getirin evinize , askere yollamayın, bunu yazamazdım çünkü suç ! Haa bir de karaktersiz olurdum. Karakterimle satın alabileceklerim tarafından.

Mesela diyeceklerimi deseydim ve ekleseydim hitaplarımda birilerine bile ayıp etmiş olacaktım birkaç kelime içerisinde, bunu bile diyemiyorum(uz) işte !

Yasaklar içerisinde birilerinin hırsı için çocuklarımız öldürülüyor ! duyan yok mu! duyun ya duyun artık duyun !

Bizim çocuklarımız CENNET KOKUYOR... HASRET KOKUYOR.. ANA KOKUYOR... göz yaşı kokuyor.. isyan kokuyor... özlem kokuyor... can cann ey cannn ahhh ki ahhhh !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Son nefeslerin verildiği cennet yüzlü ölümlerdi duygu ve hislerimizi cehenneme çevirip acılarımızı kabartan...Hâla da ölümler gelir yolların altından,dağların ardından!Çok üzgünüm ben de...Selam ve saygılarımla Tülay hanım.

Abbas Oğuz 
 09.11.2015 16:27
Cevap :
Bitmedi bitmeyecek ne bizde ne de dünyada...Bu sabah bir sürü saldırı haberi okudum içim gitti ..Teşekkür ederim selam ve saygılarımla.   14.11.2015 9:02
 

Amerika PKK'yı terör örgütü olarak göstermesine bakmayın Tülay hanım. PKK'yı Amerikalı komutanlar eğitiyor. Bir tarihte kara harekatı sırasında PKK'lılar tam köşeye sıkışmışken, birlik bir emirle geri çekilmişti. O tarihte gündem olmuştu. Ama kimse bir açıklama yapmadı. Orta doğuda büyük oyunlar oynanıyor. Ama ne yazık ki olan bizim evlatlarımıza oluyor. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 12.09.2015 16:51
Cevap :
Çok değil geçen seneye kadar terörist ilan etmediler ve bizimkilerde her şeylerine hemen hemen izin verdi. Beslendi büyüdü geldi. Söyleyecek çok şey var da Erol Bey susmak düşüyor işte..selam ve saygılarımla.  14.09.2015 18:48
 

Şöyle durdum düşündüm ne yapmalıyız diye? Aklıma bir şey gelmedi! Olay yeni değil ki çeyrek asırdan fazladır sürüyor. Evet kullanılıyorsa, kullanılıyorsa. Ve oyumuz cebimizde bekliyoruz... Bu sefer geri adım atmak yok; ya demokrasi ya demokrasi!

ERIC VAN BUYTEN 
 12.09.2015 11:54
Cevap :
Demokrasiye, adalete, insanlığa , kardeşliğe aldım başımı gidiyorum say say bitmez gibi geldi bir an, selamlarımla...  14.09.2015 18:47
 

Çaresizlikler içindeyiz, böyle bir durumda Yüreği kan ağlayan insanların acı çığlıkları arşa yükselirken çözümsüzlükler girdabında ben nasıl bir yorum yazayım Tülay'cım, Polyanna olmak istiyorum ama olamıyorum, selam ve sevgi ile...

Yurdagül Alkan 
 12.09.2015 1:04
Cevap :
Aynen gülüm aynenn bizler uzakta da olsak aynı yüreği duyuyor ve anlıyoruz o yüzden biliyorum canım ve umudumu kaybetmek istemediğimden mi desem yoksa inadına mı desem umutluyum..sevgimle canım.  14.09.2015 18:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 728
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster