Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '19

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
156
 

Cinsel Enerji Aktarımı..

Öncelikle bir konunun altını çizmek gerekir. İnsan denen varlık özünde erkek ve kadın diye iki ayrı özne değildir. Tektir. Evrim mecburtiyeti ile ikiye ayrılmış olarak hayatını sürdürmektedir. Kadın ve erkeğin bir arada olma çabaları aslında özünü özleme çabalarından başka bir şey değildir.

İnsanı üç ayrı bölüme ayırabiliriz. Akıl - beden - ruh.

Bu üç bölümün herbirisinin ortasına onu ikiye ayıracak bir perde indirilmiştir. İşte bu sebeple insana dair her şey bu ikiye bölünmüşlüğün birleşimine dair diye anlaşılmalıdır.

Aklın bölünmüşlüğü:

Akıl ortadan ikiye bölündü. Bilinç - bilinç altı.

Aklın bilinçli kısmı hareketsiz olan erkek kısmıdır.

Aklın bilinçaltı kısmı ise potansiyel vericidir, dişidir.

Olay bilincin bilinç altını kullanması ile başlar. Bu işlemin olması için değişik katalizörler gerekir. Bilinç katalizörler sayesinde bilinç altından parçacıklar koparır ve onları deneyimler. Deneyim olmaksızın hiçbir şey olmaz.

Kadın ve erkek birbirinin eksikli parçası (bölünmüş) olduğu için tamamlanma adına yakınlaşma iç güdüsü içindedirler.

Birleşim esnasında erkek dişiye fiziksel enerji aktarır. Kendinde eksik olan fiziksel enerjiyi alan dişi de depolamış olduğu zihinsel / duygusal enerjisini erkeğe aktarır. Doğası gereği bu bölgede daha zayıf olan erkeğe ilham, şifa ve yaratıcılık aktarmış olur. (Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır)

Aklın bilinç altı bölümü dişidir ve vericidir. Akıl bu bölgeden beslenmedikçe hareketsiz kalır. (Hayal etmek)

Enerji aktarımının en kolay ve güçlü şekli cinsel birleşimdir. Ancak bu basit makanizma ahlaki önermeler ile çoğu kez maalesef gözden kaçmaktadır.

Bilindiği gibi dişi erkeği seçer. Seçilmeyi bekleyen erkek her türlü yeteneğini kullanır. Özellikle hayvanlarda, doğa da erkeğe çok yardımcı olur. (Hemen her hayvanın erkeği güçlü ve alımlıdır). Eğer kadın kendi eksiğinin gerçekten farkında olursa, onun fiziksel enerjisini yükseltebilecek erkeği arar ve seçerdi. Oysa seçimler çoğunlukla yanlış kriterler üzerinden yapılır. (Para, statü v.s.) Bunlarla zaman içersinde pek de bir şey yapılamayacağını anladığında ise çoğunlukla suçu eşinde arar. (Eşim, işkolik, ilgisiz, duygusuz v.s.) Bazen tesadüfen her iki meziyet de birden bulunabilir. Tabii dediğimiz gibi tesadüf.

Gelelim erkeğe;

Erkek gerçekten kendine ilham verecek, yaratıcılık katacak, kendisini üst seviyeye taşıyacak, ona şifa verecek kadına mı kur yapıyor? Maalesef çoğunlukla hayır. Fiziksel görünüme bakıyor. Tabii sonu hiç de ideal olmuyor.

Oysa iyi bir yaratıcı olmak için iyi bir birleşimin olması şarttır. Malum olduğu üzere bu birleşimlerden çocuklarımız dünyaya gelmektedir. Bu yüzden de birbirlerine cinsel enerji aktaracak olan erkek de, kadında yaptıkları işin bilincinde olmak zorundadırlar. Eğer birliktelikte gerçek bir aşk varsa mesele hallolmuş gibidir. Ama yoksa...

İzmir 2019

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kadın erkek birbirlerini tamamlarlar yani sevgili hemşerim:) Esas olan bunu aramak ve ona yaklaşmak:) Sağ olunuz sağlıklı kalınız:)

Halil Güven (Sökeli) 
 02.03.2019 11:25
Cevap :
Merhaba sevgili hemşerim. Kadın erkek birbirini tamamlar da önemli olan birbirinin eksiğini anlayabilecek olanların bir araya gelebilmesi. Saygı ve selamlar...  02.03.2019 12:44
 

Son zamanlarda okuduğum en ilginç yazılardan biri...

Kerim Korkut 
 28.02.2019 9:14
Cevap :
Merhaba, İnsanları farklı şeyleri de düşünmeye zorluyorum. Saygı ve selamlar...  28.02.2019 14:18
 

Sayın İzmirli, evlilikte önemli olan sevgi ve aşktır.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.02.2019 17:45
Cevap :
Merhaba, Çok haklısınız. Bu yazımda konunun biraz detayına inmek istedim. Saygı ve selamlar...  26.02.2019 20:37
 

yaratıcılığı napıcak kitap mı yazacak:)insan kendini rahat hissettiği kişinin yanında yaratıcılığı zirve yapar..aşk biraz gerginlikten beslenmez mi..ilgisizin karşılığı diğerlerinden farkın yok demek değil mi..bi kadına bunu hisstrrsnz paranızda sizi kurtarmaz:)aşkın olmadığı ilişkilerde bi eksik bi fazla herkes herkese benzer..değer mi diye düşünmek lazım..

savas barka 
 26.02.2019 17:16
Cevap :
Merhaba, Aşkın olmadığı ilişkilerde sanırım enerji nakli yeterince güçlü olmuyor ki, bu ilişkiler ömürsüz oluyor. Saygı ve selamlar...  26.02.2019 20:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1625
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster