Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
182
 

Din Tüccarı Trump, Papaz’dan Oy Devşirecek

Din Tüccarı Trump, Papaz’dan Oy Devşirecek
 

Din ticaretindeki rant, ticaretin hiçbir çeşidinde yoktur. “Yetenekli” işadamı Donald Trump bunu bilmez mi? Din ticaretinin en âlâsını yapmaz mı?

Yapmaması düşünülebilir mi?

Nitekim yapıyor!

En kıdemli din tüccarlarına parmak ısırtacak ustalıkta yapıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında seçimler var. Kongre’nin her iki kanadında da zaten bıçak sırtında olan Trump’ın çoğunluğu tehlike altında. Tehlikeyi bertaraf etmenin en kolay yolu, “din ticareti”yle oy sağlamak!

Eh, ellerinde de “pırlanta” gibi bir fırsat var. Amerikalı bir rahip–Türkiye’de ne işi varsa- iki yıldır burada tutuklu.  Teröre yardım, teröristle işbirliği suçlamasından… Şimdi, “ev hapsi”ne çıkarıldı. Fakat Trump ve ekibi için bu yetmiyor…

Papaz’ın hemen serbest bırakılıp ABD’ye gönderilmesini istiyorlar. Başkan Yardımcısı Pence, “derhal serbest bırakmazsanız sonuçlarına katlanırsınız” ifadeleriyle Türkiye’yi tehdit etti.

Fakat ABD’yi, Papaz’ın serbest bırakılması da tatmin etmeyecek! Trump, attığı twittte diyor ki; “ABD, harika bir Hristiyan, aile babası ve müthiş bir insan olan Andrew Brunson’ın uzun süreli tutukluluğu nedeniyle Türkiye’ye büyük yaptırımlar uygulayacak. (Brunson) Büyük acı çekiyor. Bu masum inanç adamı derhal serbest bırakılmalı!”

Din tüccarı, dünyanın her yerinde din tüccarı! Bu ticaret Amerika’da da kârlı, Hindistan’da da, Yunanistan’da da, Türkiye’de de…

Trump, Papaz’dan oy devşirir mi?

Hiç şüphesiz!

Nasıl ki burada “mutaassıp Müslümanlar” var, ABD de mutaassıp Hıristiyanlar var. Bayılırlar din tüccarlarına.

Tabii devşireceği oy Kongre’de çoğunluğu sağlamaya yetecek mi? O ayrı mesele!

Öte yandan, Kasım’a kadar Papaz memleketine uçacak mı?

Uçsa da Trump onu kullanacak, uçmasa da... Uçarsa, "İşte", diyecek tutucu Hıristiyanlara, "baskı yaptım ve papazı getirttim." Uçmasa, Türkiye'ye tehditlerin dozunu artıracak ve "Ey Türkiye" naralarıyla seçmenlerini coşturacak!

Dışişleri Bakanlığı'mız tehditlere çok sert tepki gösterdi. Bunu sonuna kadar destekliyoruz ve sonsuza kadar sürmesini bekliyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayret ve ibretle izlemiştik...

Kerim Korkut 
 13.11.2019 21:04
 

Yine özel ve etkili bir tespit olmuş. Din tüccarı her yerde din tüccarı. Yalnız çok zaman geçmeden yetkililer tarafından yapılacak ortak açıklama sonrasında ben papazın serbest bırakılacağını düşünüyorum. Umarım yanılırım. Saygıyla...

Özkan Sarı 
 31.07.2018 22:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4893
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1187
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster