Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
752
 

Dönemsel manita monologları

Dönemsel manita monologları
 

http://www.haberx.com/newspictures/10/1049217SmallPicture.jpg


Son günlerde çok gerildiğinizi hissedip en yakın dostlarınıza dahi "Kim olursan ol üstüme gelme Mevlana değilim beni germe" diyorsanız.

Sayın Başbakanımızın "Ülkem kazanacaksa ben kaybedeyim yahu" demeci bile gevşemenizi sağlamıyorsa.

Üstüne üstlük son günlerdeki aile bireyleri arasında boğaz kesme, boğazlama gibi olaylar sizi cinnet geçirme haline sokuyor ise.

Bunalıma girmeden önce bir arkadaşımdan posta kutuma gelen iletiyi hep birlikte sonuna kadar okuyalım.

Belki bir nebze gülümseme yaratabiliriz dudaklarımızın kenarlarında, belki alırız sizi uçurum kenarlarından.

Yıl 1967

"Karşıma aniden çıkınca ziyadesiyle şaşakaldım ve çok mütehassıs oldum... Nasıl bir eda takınacağıma hüküm veremedim, adeta vecde geldim. Buna mukabil az bir müddet sonra kendimi toparlar gibi oldum. Cemalinde beni fevkalade rahatlatan bir tebessüm var idi... Üstümü başımı topraladım, kendimden emin bir sesle Akşam-ı Şerifleriniz hayırlı olsun hanımefendi dedim..."

Yıl 1977

"Karşıma birbenbire çıkınca fevkalede şaşırdım ve hislendim... Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi .Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı... Üstüme çeki düzen verdim. Kendimden emin bir sesle Hayırlı Akşamlar dedim..."

Yıl 1987

"Karşıma aniden çıkınca çok şaşırdım ve duygulandım.. .Nitekim ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lakin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum. Nitekim yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı... Üstüme çeki düzen verdim, kendimden emin bir sesle İyi Akşamlar Bayan dedim..."

Yıl 1997

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım ve duygulandım... Fena halde kal geldi yani.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim... Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle Selam Güzelim dedim..."

Yıl 2007

"Abi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yani ve duygu durumum kabardı... Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fena göçeriz dedim, enjoy durumları yani... Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik... Sarıl oğlum dedim, bu manita senin... Üç numaralı bakışımı kullanaraktan hav ar yu yavrum dedim....

Yıl 2017

"Karşıma aniden çıkınca korktum. Kapkara çarşafın içinde kara bir hayalet gibiydi... Kendi kendime ne halt ettik de bu yobazlara oy verdik. O gün bu gündür gitmediler başımızdan... Şimdi şu karşıma çıkan dünya güzeli midir yoksa kaknemin teki midir ? gelde anla. Bir daha bunlara oy verirsem diyeceğim ama oy verme falan da kalmadı ki. Kadılar Konseyi midir nedir ? bişey çıktı. Dedikleri anında kanun oluyor... Tüüüüh namaz vakti geçiyor. Lem karıya daldık yiycez şimdi dayağı islam devriyesinden. Geçen Cuma namazında ağzımda sakız unutmuşum, daha onun morlukları geçmedi..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güldüm. Ama galiba çok da ağlayacağız bu gidişle. Sizi yeni keşfettim. Zaman buldukça diğer yazılarınızı da okuyacağım. Sevgiyle kalın.

zelinartug 
 30.07.2008 0:47
Cevap :
Merhaba. Posta kutuma gelen ve benimde çok beğendiğim bu iletiyi bazen dönüp dönüp okur ve gülerim. Mizahi dilde ki bu anlatım umarım gerçek olmaz. Sayfama ve MB ailesine hoşgeldiniz diyor sevgilerimi iletiyorum. Esenkalın...  30.07.2008 13:35
 

Biz de yine düzgün Türkcemize döner, "Elma dersem cik, armut dersem cikma ey ruh!" deriz, olur biter. Dost selamlarimla.

pirmete 
 31.03.2008 18:05
 

inaatçı ve kararlı olmakda fayda var demek ki :) benim de bir blog yazım inadımla sayfamda 10.denemede yer aldı :))), bu arada ben hakikaten vaz geçtim rumuz olayından...anlamı güzel olsada karanlık falan ruhuma ters :))), sevgiler

Dilek Fuçucı 
 31.03.2008 10:10
Cevap :
Haklısın.Şimdi hatırlıyorumda blogumun reddedilmesi bayağı üzmüştü beni ve epeyi bir mola vermiştim Milliyet Blog'a.Rumuz konusunda kararlı isen daha fazla diyeceğim bir şey yok.Teşekkürler... Selamlar...  31.03.2008 11:13
 

Hakikaten çok güldüm... Teşekkür ve tebrikler... Sondan önceki satırda bir tuş hatası olmuş sanırım, hepimizin başına geldiğince, uyarayım da, halel gelmesin bu güzelim yazıya... Sevgilerimle...

Olcay Gülgün Karaoğlu 
 31.03.2008 1:59
Cevap :
Sayın KARAOĞLU.Beğendiğinize sevindim.Uyarınız için ayrıca teşekkür ediyorum.Eğer aynı hatadan bahsediyor isek hem bana gelen özgün metine müdahale etmek istemedim hem de konuşma dilindeki yozlaşmaya dikkat çekmek istedim.Ancak farklı bir tuş hatasını konuşuyor isek bir zahmet yeniden uyarın zevkle düzeltirim.Selam ve sevgilerimle...  31.03.2008 10:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 1320
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1542
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster