Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
461
 

Dostuma (Keke’me);

Dostuma (Keke’me);
 

Biliyorum bana çok kızgınsın, hatta bana küssün. Yalnız gecelerin iki ortağıyken, şimdi anlaşılmayan bir dilde konuşan iki yabancıyız. 10 yılı devirirken ben, içimde kalan ukde ile çaresiz ve boğazımda hayatın çetrefillerinden bir kılçıkla kürek mahkûmuyum artık. Geride kalan yaşanmışlıklar Araf’ta kalmış.

Unutulmuş olmayı tercih ederdim. Ama şimdi biliyorum ki cezalandırıyorsun beni, bildiğim en ağır işkence yöntemiyle. Ben ne kadar hayatın akışında düşünmemeye çalışsam da bir dostun uzaklığı, memleket hasreti kadar acı. Üniversite yıllarını ne zaman düşünsem bir ucunda, yanında veya tam ortasında sen varsın.

Gecenin ilerleyen vakitlerinde demlendikçe koyulaşan, konuştukça derinleşen, sustukça anlaşılan muhabbetlerimizin tadı damağımda. Benim kahrımı çekebilen tek insan. Namı diğer “Paketleme Hatası”. Hiçbir şey uçup gitmez bilmiyor musun?

Sen bana evini ve yüreğini açtın, dostluğun ne olduğunu öğrettin. Konuşmadan da insanların nasıl anlaşabildiklerini öğrendim. Konuşulmadan gülünen esprilerin anlamını da öğrendim. Ne çok şey öğrenmişim!

Gönül bağının, nasılda siyasi görüşlerin önüne geçebildiğini de gördüm.

İlk karşılaşmamızı hiç unutmam. 2. sınıfın başında katılmıştın aramıza. İçimden bir ses “Ne duruyorsun? Hadi git tanış” dedi içimden bir ses. Yanına geldiğimde derin bir dostluğun temelleri atılıyordu artık. Bir süre sonra sen benim “Kekem” din artık.

Neler sığmadı ki 3 yıla! Neleri paylaşmadık ki! Siyahın gölgesine şiir yazarken de, okurken de yanımdaydın. Sen de ortağımdın bütün günahlarımın, aşklarımın.

Seni çözmeye çabalamakla geçmişti benim günlerim. Anlamakta zorlandım, bazen yoruldum ama biliyorum sen bilinmek istemiyorsun zaten.

Şimdi sen küssün bana, ben de bir şeylerin eksikliği. Ve ben biliyorum ki eğer çıkarıldıysak bir daha giremeyiz gönül kapından. Ama ben inanıyorum ki hala dostumsun, biliyorum ki bir araya gelsek, geceyi gündüze taşırız seninle.

Şimdi sana kocaman bir özür borçluyum. Borcumu ödesem kabul eder misin?

ÖZÜR DİLERİM!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kara bulutlar kaplasa dahi gök yüzünü hatta yağmurlar, fırtınalar çıksada, ardından doğacak olan güneş gibidir, sevgiler

Dilek Fuçucı 
 21.07.2008 9:51
Cevap :
Dediğiniz gibi de oldu. Dostum bu yazıyı okuyunca barıştık tekrar. Allah herkese güzel dostluklar nasip etsin!  21.07.2008 14:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2067
Kayıt tarihi
: 07.11.07
 
 

Psikolojik Danışmanım, iki tane dünya tatlısı çocuğum var. Fanatik Beşiktaşlıyım... Psikolojiye d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster