Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '17

 
Kategori
İlişkiler
 

Dualarınıza Dikkat Edin !

Dualarınıza Dikkat Edin !
 


Duygusal ilişkilerde yaşadığı derin sorunlar ve çektiği ızdırap onu yormuştu.

Bir şeyleri değiştirmek istiyordu ve kendi başına gücü yetmemişti.

İkinci seansımıza geldiği gün oldukça düşünceliydi.

"Nasılsın ? Bu haftayı nasıl geçirdin ?" diye sorduğumda,

"Kafama bir konu takıldı, çok düşündüm ama bir türlü işin içinden çıkamadım" dedi.

Konuyu sorduğumda gözleri dolu dolu anlatmaya başladı.

"Ben dini bütün bir insanım, dualarımı ederim, namazımı kılar, orucumu tutar, zekatımı veririm. Her akşam uyumadan önce düzenli olarak Allah'a dua ederim. Ama bir türlü, yıllardan beri Allah benim dualarımı duyup cevap vermiyor. Bu şaşılacak bir şey. Bazen bakıyorum diğer arkadaşlarıma, yaşama şekilleri benden çok daha farklı, namaz kılmazlar, oruç tutmazlar, Allah'a asla dua etmezler, ama onların tüm istedikleri oluyor ! Ben bu işin içinden çıkamıyorum, bunun nedeni nedir ? Biliyorsanız bana anlatır mısınız lütfen ?

Elbette kendisine vereceğim cevaplar vardı.

Önce şunu sordum, Allah'a nasıl dua ediyorsun ?

"Gece uyumadan önce ellerimi açıyorum ve diyorum ki, Allah'ım, ...........'nın benimle evlenmesini nasip et. Allah'ım,...... ile çok mutlu olmamazı nasip et. Allah'ım ....... ile ölene dek beraber mutlu yaşamamızı ve çocuklarımızın olmasını nasip et."

Dua etme şeklindeki yanlışları fark ettim ve şunu sordum.

"Peki hangi duygularla istiyorsun bunları, mutlulukla mı ? Dua ederken gerçekten olmuş gibi kalbin çarpıyor mu ? Hangi duygular eşlik ediyor dualarına ?"

Anlattığına göre endişeli ve korku doluydu duaları. Bu da büyük bir yanlıştı. Zira o anda yaydığı titreşim korku ve endişe olduğu duaları isteklerinin olmaması yönünde evrene bir titreşim yayıyordu.

Ayrıca bahsettiği kişinin onun eşi olması, evlenmeleri ve sonunda çok mutlu olmaları gerektiğine inanması, kendisinin anı yaşamak değil de, gelecekle ilgili sürekli korku dolu projeksiyonlar oluşturduğuna işaret ediyordu.

O kişi ile şimdi mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşamak yerine, gelecekte mutlaka evlenmeleri ve çocuk sahibi olmalarının mutluluklarının kat kat artıracağına dair ilginç bakış açıları vardı.

Yaydığı genel titreşime baktığımızda oldukça endişeli ve korku dolu bir yapısı vardı ve zaten gün içinde yaşadığı ilişki ile ilgili korku dolu senaryoları zaten evrene yayıyordu ve karşılığı da ilişkisinin iyi gitmemesi yönünde oluyordu.

Akşamları on dakika ettiğiniz dua, çok olumlu ve kuralları gereğince olsa bile, evren gün içinde daha çok yaydığınız enerjiye göre hareket eder ve size onu getirir.

Bu tamamen matematiksel bir hesaplamadır. Evren artı, eksi hesabı yapar. Ağırlıklı düşünceniz ne ise size onu verir. Mantık tamamen bunun üzerine kuruludur.

Giyim şekliniz, inancınız, oruç tutmanız, zekat vermeniz ve namaz kılmanız sonucunda hanenize fazladan puanlar yazılmaz ve istedikleriniz bir çırpıda önünüze getirilmez. Bunlar inancınız gereği zaten olması gerekenlerdir.

15 saat boyunca negatif enerjiler ürettiniz, felaket senaryoları yazdınız, endişe dolu ve mutsuz oldunuz. Ama gece uyumadan önce on dakika güzel güzel dua ettiniz, Allah neden bana istediklerimi vermiyor diyemezsiniz. Oradaki denge açıktır. Evren 15 saat içindeki yoğunluğu değerlendirip önünüze getirecektir.

Bu nedenle benimle çalışmak isteyen danışanlarımın önce duygu durumlarına bakarım ve genel titreşimlerini anlamaya çalışırım. Negatif bir titreşim sezmişsem hemen enerjisini yükseltmek adına ve kendisini iyi hissettirmek adına bir çalışma başlatırım.

Zira elde etmek istediklerinizin, hayat standartlarınızın ve hayat kalitenizi kesinlikle sizin enerjiniz belirler.

Lütfen gün içinde duygu ve düşüncelerinize fazlasıyla dikkat edin.

Sadece mutlu olmaya, yaşamdan keyif almaya odaklanın ki, istediklerinizi hayatınıza çekmek çok daha kolay olsun.

Mutluluk, neşe, coşku, yaşamdan zevk alma titreşimlerinizin bol olması dileklerimle, mutlu hafta sonları dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

A.Nilgün Aktaş

Profesyonel Yaşam ve İlişki Koçu,

NLP Uzmanı ve Eğitmen

www.aysenilgunaktas.com

nilgunaktas@hotmail.com

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gün içinde pozitif enerji yaymak, yaşama olumlu bakmak ve keyifli yaşamak ki sonucu da keyifli ve olumlu olsun. "Mutsuzum, dualarım kabul olmuyor" diye sızlananlar için oldukça güzel bir yazı Nilgün hanım, uğraş konunuz da size mutlaka keyif veriyordur öyle ya, mutsuzları mutlu ederek ve ümitler içinde yaşama bağlanmalarını sağlamak zevklidir bana göre. Ağlayan bir kişiyi teselli edip tebessümlerle göndermek gibi, selam ve sevgiler...

Yurdagül Alkan 
 13.11.2017 10:38
Cevap :
Hepimiz bir şekilde yardıma ihtiyacı olanlara zaten yardım ediyoruz Yurdagül Abla'cığım. Bence bunun en güzel örneklerinden biri sizsiniz. Mutlu akşamlar dilerim. Kendinize iyi bakın.  13.11.2017 16:59
 

Sevgili Aktaş! Evet dualara dikkat etmek gerek.Aydınlatıcı bir paylaşım sağ olunuz. Selam ve sevgilerimle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 12.11.2017 9:04
Cevap :
Çok teşekkür ederim Nahide Hanım'cığım, içten sevgi ve saygılarımla, mutlu günler sizinle olsun.  13.11.2017 16:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 541
Toplam yorum
: 1934
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 7471
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster