Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
777
 

Dünya İkiden Büyüktür!

Dünya'daki adaletsiz ve hukuksuz zorba düzenini Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya Beşten Büyüktür" sözüyle formüle etmişti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinin yürüttüğü dünya düzeni, özellikle Müslüman ülkeler üzerinde her türlü hukuksuzluğa yol veriyordu.

Bugün dünyanın en güçlü ve sömürgeci devletleri dünya güvenliğini sağlıyor!!..Esasen kuzunun can güvenliği kurt'a emanet durumu bu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mazlum milletler adına karşı çıktığı hakikat bu...Dünyanın en önde gelen silah üreticileri dünyanın güvenliğinden(!) sorumlu olunca, elbette savaşlar hiç bitmiyor!

ABD başta olmak üzere, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa'nın oluşturduğu beş ülke, veto hakları nedeniyle kendi menfaatlerine ters düşen her türlü BM kararını veto edebiliyorlar.

Özellikle ABD'nin, çağın zalim haydutu İsrail'in her türlü hukuksuz ve hayasız saldırılarına karşı kalkan olduğunu tüm dünya defalarca gördü, görüyor.

Diğer üç ülke de kendi dış politikalarına uygun hareket etse de, asıl olarak Güvenlik Konseyi'nin kullanan  İsrail adına Amerika olmuştur!

Şu son Golan tepeleri ilhakı kararından sonra, bu gerçek bir kere daha su yüzüne çıkmıştır. Yahudi lobisinin güdümündeki Amerika Başkanı Trump, Kudus'ü İsrail Başkenti olarak tanıdıktan sonra, Suriye'nin Golan tepelerini de İsrail'e bahşeden kararı imzaladı!!!

Kimin malını kime veriyorsun, diyen çıkmasa da, Güvenlik Konseyi'nin diğer daimi üyeleri de dahil dünyanın önemli aktörleri bu karara karşı çıktı.

İngiltere, AB, Rusya ve elbette Türkiye, Trump'ın aldığı bu kararı yok saydı!

Trump'ın gerçek yüzünü ortaya çıkardığı Amerika, AB dahil  tüm dünyayı İsrail'e kurban etmeye azmetmiş...ABD için, İsrail bir yana dünya bir yana...

Aslında, Güvenlik Konseyi denen Matruşka'nın son iki "bebeği" Amerika ve İsrail...Şöyle ki, en temelde İsrail bulunuyor...Dünyayı terörize eden, her türlü zulüm ve fitnenin kaynağı da bu son bebek!!!

Bu yüzden diyorum ki, belki de bugün söylenmesi gereken, Dünya Beşten Büyüktür'den öte "Dünya İkiden Büyüktür" demek olacaktır!

Bu gerçek dünyanın öteki ülkelerinde de ayan beyan görüldüğünde, gerçek dünya barışı için umutlar yeşerecektir...

Ancak, dünyanın bu kan ve gözyaşından kurtuluşu için söylenecek son söz şu olacaktır:

Dünya Bir'den Büyüktür!

 

ETEM SEVİK, Matilla bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Ali Bey, (3/3) ...Biz söyleyelim, birkaç trilyon dolar. Açık ifadesi ile, Arap petrolünün parası nerede ise bu konu ile ilgili silahlanmaya harcanmış, harcanmaktadır? ABD, bir taraftan Arapları silahlandırırken, diğer taraftan da İsrail’e silah satmaktadır. Ve...Rusya'nın en büyük silah alıcıları arasında Müslüman Araplar yok mudur? Eğer, Osmanlı yıkılmamış ve Hilafet bir kurum olarak korunmuş olsaydı: Filistin'de kolayca bir İsrail devleti kurulabilir, Hristiyan Batı, bizi Birleşmiş Milletlere üye yapmak zorunda kalmaz mıydı? Batı için binlerce yıldır "Kazanmanın ahlakı yoktur". Bu nedenle İslam'ı, Müslümanları sevememiş, ısınamamışlardır. Onların ne "merhamet"den haberleri vardır, ne de "insanlık" değerlerinden. Bunu öğrenmek isteyenler, Haçlı Seferlerini inceleyebilir. İlginç olanı: O dönemde Yahudiler, Müslümanlarla birlikte Haçlılara karşı savaşmıştır. Tarih Aptallar için tekerrür etmekte, aptalları, tekrar ederek cezalandırmaktadır. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 27.03.2019 20:37
Cevap :
Çok Teşekkür ederim Mehmet Bey..Ellerinize sağlık.. Israil Islam coğrafyasının ortasında çıban başı olarak kurulmuştur..Avrupa,lanetli kavim olarak gördüğü Yahudileri kendi topraklarından atarak Müslümanların başına belâ etmiştir..Çok isabetle belirtiğiniz gibi bu işten,silâh ticareti yoluyla büyük paralar da kazanmaktadırlar..Bu bir asırlık Şeytani düzen sürüp gitmeyecek inşallah..Küfür payidar olur zulüm payidar olmaz zira...Selâmlarımla   01.04.2019 14:15
 

Değerli Ali Bey, (2/3) ...1870’te Yahudi faaliyetlerinin merkezi İngiltere’den Rusya’ya geçti. I. Dünya Savaşı sonunda 2 Kasım 1917’de İngiltere dışişleri bakanı Arthur Balfour’un girişimiyle Balfour Deklarasyonu süreci başlatıldı. Milletler Cemiyeti 1920 yılında, Filistin üzerinde İngiliz mandasını tanıdı. 14 Mayıs 1948’de BM paylaşım planı uyarınca David Ben-Gurion tarafından İsrail Devleti’nin kuruluşu ilan edildi. Ancak, ilerleyen süreçte İngiltere “Süper” devlet konumunu ABD’ye kaptırır ve İsrail’in koruyuculuğu da ABD’ye geçer. Peki, ABD (Batı-Rusya) binlerce yıldır işkence ettiği İsrail’i bugün neden korumaktadır ve ABD, İsrail’e hizmet mi etmektedir? Cevabı, NATO eski Genel Sekreteri Joseph Luns vermektedir: “İsrail, modern çağımızın en az masraflı paralı askeri olmuştur.” İsrail’in, Müslüman Arapların tam ortasına kurulması neticesinde, Araplarla aralarında (doğal olarak) çıkacak savaşta kullanılacak silahlar için: Avrupa, Amerika ve Rusya’ya ne kadar para ödenmiştir?

Canmehmet 
 27.03.2019 20:15
 

Değerli Ali Bey, (1/3) Hristiyan Batının (Dini gerekçelerle) Binlerce yıldır katlettiği, sürdüğü Yahudilere “Koruyucu” görüntüsü vermesi bir aldatmacadır. Yahudilere (yardımları karşılığında) ilk devlet sözünü: 1798 Yılında Mısır’a çıkarma yapan ve orada zor durumda kalan Napolyon verir. İzninizle, yazınızı vesile kılarak meraklılar için olayı özetleyelim. İngilizler ve Ruslar Osmanlıyı yıkmak için 19. Asrın başında karar alırlar. Yahudilere Devlet kurma çalışmaları da bu dönemde başlatılır. İlk adımda: Osmanlıya, ekonomisini çökertmek için (1838’de) “Baltalimanı Ticaret antlaşması”nı imzalatılır. Arkasından da; 3 Kasım 1839’da, “Tanzimat Fermanı”. Baltalimanı ile ekonomi, Tanzimat ile Osmanlı Medeniyeti yok edilecektir. (Ve edilmiştir). Sonrasında Osmanlı Saltanatı ve Hilafet kaldırılınca doğacak boşluktan Yahudiler için Filistin’de devlet kurmak kolaydır. İngiliz Hükümeti, (1848’de) bir genelgeyle Filistin’deki konsoloslarını, Yahudilerin himayesine verdi... (Devamı var)

Canmehmet 
 27.03.2019 20:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1617
Toplam yorum
: 4205
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster