Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
6587
 

Dünyamızı Yöneten Gizli Örgütler: Illuminati

Dünyamızı Yöneten Gizli Örgütler: Illuminati
 

1ABD doları üzerindeki piramit ve göz İlluminati'nin de sembolü olarak kabul edilir


Illuminati örgütünün insanların zihinlerini kontrol ederek, kabul edilmiş olan doğruları ve yanlışları değiştirmeyi, dünyadaki var olan düzeni yıkarak, “Yeni Dünya Düzeni”ni kurmayı amaçladığı iddia ediliyor.

Ulaşmak istediği hedef, dini inançları yok etmek, ulus devletleri ve yurtseverliği bitirmek, dünya nüfusunu azaltarak kendi üyelerinin yönetiminde tek dünya devleti haline gelmek olarak gösteriliyor.

Dünyadaki yönetimi ele geçirmek için, seçkin üyelerinin devletlerin yönetiminde kilit noktalara gelerek hükümetlerin ve kuruluşların perde arkası yöneticileri olarak dünyayı yönetmesi için çalışmalar yaptıkları iddia ediliyor.

Illuminati 1776 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinde Kilise hukuku profesörü ve bir Cizvit olan, Adam Weishaupt tarafından masonik örgütlenmeyi örnek alarak 11 arkadaşıyla birlikte kurulmuştur.

Illuminatinin kelime anlamı “aydınlanmış”tır. Üyeleri “aydınlanma çağının insanları”, “aydınlanmış olanlar” olarak da adlandırılır.

Kuruluştaki görünür amacı, cehaletle, baskıyla, kilisenin dogmalarıyla mücadele ederek özgür düşüncenin ve pozitif bilimin önünü açmak olarak açıklanır.

Kurulduktan sonra eski düzeni değiştirmek isteyen, “Aydınlanma Çağı”nın kurucuları olmak üzere, pek çok yönetici, önde gelen edebiyatçı ve entelektüel, politikacı bu grubun üyeleri arasına katılır.

Diğer Avrupa şehirlerinde de şubeleri açılır. Seçkinlerden oluşan üye sayısı on yılda 2000’e ulaşır.

Üyeler gerçek kimliklerini gizliyor, kod adları kullanıyorlardı (Örn. Weishauptun kod adı Spartacus’tu).

Masonlarda olduğu gibi dereceler vardı:

1.Çırak,

2. Minerval,

3. İllumine (aydınlanmış) Minerval.

Başkanın unvanı ise, Areopages’ti.

Üyeler sadece kendi seviyelerindeki üyeleri tanır, diğerlerinin hangi seviyede olduğunu bilmezlerdi.

Örgüt, 1786 yılında, hükümete karşı yayınları nedeniyle, Bavyera’nın yöneticisi olan Karl Theodor tarafından bütün diğer gizli örgütlerle birlikte yasaklanır. Örgüte ait yazışmalar ve belgeler de toplatılıp yayınlanır. 

Bunun üzerine Weishaupt kaçar.

Örgüt ise gerçekte yok olmaz sadece yeraltına iner.

Daha sonra Skull&Bones örgütü olarak tekrar ortaya çıkar.

Diğer iddia ise, Illuminatinin daha da güçlenerek yaşadığı, üyelerin birkaç örgüte birden üye olduğu, ABD başkanlarını yönettiği, NATO gibi kurumlarda bile etkin olduğu şeklindedir.

Dünyadaki birçok siyasi, askeri, ekonomik karışıklığın sorumlusunun bu örgüt olduğu ileri sürülüyor.

Dünya çapında 4000 üyesi olduğu sanılmaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MERHABALAR...Sn.Bengican hanım :-) Bu blog " Dünyamızı Yöneten Gizli Örgütler: Illuminati " yazınızda çok önemli bilgiyi vermişsiniz okuyanlar için :-) Müsaadelerinizle bu bilgiyi diğer arkadaşlarımızla paylaşabilmek umudu ile OLTAMA TAKIYORUM :-)) Sevgiler,selamlar ve saygılar :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 26.10.2012 12:49
Cevap :
Müsaade sizin elbette. Bilgi paylaşıldıkça artar. Ancak bilgiyi paylaşmak konusu biraz karışık! Yeni bilgiye açık kişi sayısı azınlıkta. Çoğunluk hangi bilgi-belge olursa olsun zaten doğru bildiğinden şaşmıyor. Örneğin, Wikileaks belgeleri, belge oldukları halde yayınlayan dışında kimsenin yaşamını ve fikirlerini etkilemedi. Ergenekon sanıkları, yine hangi kanıt olursa olsun kimine göre suçlu, kimine göre suçsuz. Bir şeyhin müridinin inancını İlahiyat profesörü de, Kur'an'ı okumak da değiştirmez. Bir konuyu merak eden içinse o konuda yazılmış binlerce yazıya ulaşmak sadece bir tık mesafede. İnsanlar bir konuyu merak ediyorlarsa zaten birkaç kaynaktan öğrenip sonra kendi fikirlerini oluşturuyorlar. İnternet bir yandan bilgi kirliliği oluşturuyor, diğer yandan yasakları ve sansürü beyhude çabalar ve absürd yaklaşım olarak geçersiz kılıyor. Netice itibarıyla internetin isteyenin istediğini gönlünce yazmasına olanak vermesi, düşünce özgürlüğü adına bir kazanım diye düşünüyorum. Selamlar…  26.10.2012 15:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 174
Toplam yorum
: 110
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 4336
Kayıt tarihi
: 19.06.09
 
 

1958  doğumluyum. Arkeologum. Evliyim. Çocuğum yok. Çalışmıyorum. Yıllarca çalıştıktan sonra, zam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster