Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
170
 

Dünyanın Bir Yerlerinde Taşlar Yerine Oturmamışsa Bu Taşlar Birlerinin Başına Düşer

Dünyanın Bir Yerlerinde Taşlar Yerine Oturmamışsa Bu Taşlar Birlerinin Başına Düşer
 

Dünyada kargaşa kıyamet koptuğunda biter; çünkü temelinde adaletsizlik var.

Birileri gitmiş konmuş cillop gibi topraklara dünyanın efendisi olmuş. Oralara nasıl sahip olduğunuz biliniyor, hak etmediğiniz de.

“Bu kan bu gözyaşı niye?” E sorun bakalım kendinize, niye? “Barış içinde kardeşçe yaşasak…” Kuzu dolmasıyla kuru ekmek kardeş olamaz!

Şöyle bir bakıyorum dünyaya, çoğu yerde taşlar yerine oturmamış… Ülkesi yok, ülkesi var toprağı yok, toprağı var ekmeği yok… Ve siz bunlara barış ve kardeşlik masallarıyla kandırarak, önlerine yardım adı altında bir şeyler atarak rahat durun diyorsunuz.

Silahlarınız da belli; din, milliyetçilik, insanlık… Ve bir de başımızın üzerinde Demokles’in kılıcı…

Bu düzenin tek bir nedeni var: Biz mazlumların korkak, akılsız ve bilgisiz olmamız… Çocuk gibi kandırıyorsunuz değil mi bizi, tebrik ederim sizi!

Adam özgürlük istiyor, vatan bölünmesin diyorsun. Kimlik istiyor kardeşiz diyorsun, hepimiz insanmışız. Adaletsizlik var diyor, Allah sana o kadar bana bu kadar vermiş diyorsun. Açım diyor, sadaka veriyorsun!

Ne güzel dünya değil mi?

Olanlara şikâyet etmeyeceksin, olanlar daima olacak, rahatın kaçacak; tatlı ekmeğini rahat yiyemeyeceksin biz sokaklarda aç dolaşırken!

Hem fena mı asıyorsun, kesiyorsun; kılıcın keskinleşiyor. Yalnız bir sorun var o kılıç bir gün sana dönebilir! Dünyada adalet sağlansın, ondan sonra kardeş olalım!

 

YEŞİM BUYURGAN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Daha çok beklersin. Biri yerken milyonların ağzı sulanarak baktığı dünyada hiçbir siyasi sistem adalet getiremez. Tek umudum dünya nüfusu yerinde sayarken üretimin yüzde 90 robotik sisteme geçmesi. O zaman ister istemez zenginle fakir arası daralacaktır. Çünkü üretileni tüketecek kadar zengin bulmak gerekecektir. Kendin çal kendin oyna olmaz. Zengin, yani sermaye robotik sistemle ucuz üretim yapmış yetmeyecektir. Tüketecek nüfus gerekecek. Sermaye doğrudan insanlara pay vermeyecek elbette. Halkın payına düşen vergiyle tahsil edilecek. Vergi robotlar yüzünden işsiz kalanlara gelir olarak dönecek. İş robotlarının bakımı için günde 4 saatten 3 vardiya çalıştırmakla istihdam sorunu da halledilmiş olacaktır.

Muharrem Soyek 
 03.10.2017 16:13
Cevap :
"Tek umudum dünya nüfusu yerinde sayarken üretimin yüzde 90 robotik sisteme geçmesi. O zaman ister istemez zenginle fakir arası daralacaktır. Çünkü üretileni tüketecek kadar zengin bulmak gerekecektir. Kendin çal kendin oyna olmaz. Zengin, yani sermaye robotik sistemle ucuz üretim yapmış yetmeyecektir. Tüketecek nüfus gerekecek. Sermaye doğrudan insanlara pay vermeyecek elbette. Halkın payına düşen vergiyle tahsil edilecek. Vergi robotlar yüzünden işsiz kalanlara gelir olarak dönecek. İş robotlarının bakımı için günde 4 saatten 3 vardiya çalıştırmakla istihdam sorunu da halledilmiş olacaktır." Yorumun burasında değişik bir düşünce açıklanmaya çalışılmış.Sayfama girenlere özellikle bu yorumu okumalarını öneriyorum.  09.10.2017 20:54
 

Kısa ve öz ama tam 12 'den vuran bir yazı. Kaleminize sağlık.

YEŞİM BUYURGAN 
 01.10.2017 11:52
Cevap :
Teşekkür ediyorum Yeşim hanım, selamlar efendim.  03.10.2017 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6079
Toplam yorum
: 15063
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster