Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '10

   
  Kategori
  Eğitim
  Okunma Sayısı
  255
   

  Eğitimin önemi

  Yazmanın kolay olmadığını bilirim. Hele konuşmak daha da zordur. Çünkü bu söylediklerimin kolay olabilmesi için birikim için ise eğitim ve bol, bol okumak gerekir. Kitaplar gerçek dostunuz olabilir. Dostlarımızı da iyi seçmemiz gerekir. Burada gerçek hayatımız devreye girecektir. Birbirini besleyen ve tetikleyen etkenler gibi hayatımıza eğitimimiz yön verir. Duygularımızın ibresini yukarı aşağı hareketlendirirler. Toplumun oluşumu ve bilinçlenmesine de gerekçelerini sunarak genel yapının değişimine katkı sağlar.

  İçinde yaşadığımız toplumun aydınlanma sürecine baktığımızda çok gerilere gitmemizin gerekmediğini görürüz. Cumhuriyetimizin kurulumuyla toplumsal bilinç ve aydınlanma süreci başlatılmıştır. Bu sürece karşı çıkanlar bugün aydınlanmanın tüm nimetlerinden faydalanıp içe dönük kapalı bir yapı oluşturmaya çalışmaktadırlar. Fakat burada bir zorlukla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Bilinçli ve eğitimli kesim direnci ve her kesimden gelen sorgulama süreci toplumun ileri ve aydınlanma sürecini durdurmanın o kadar da kolay olmadığını göstermektedir.

  Geleceğin toplumunu oluşturmalıyız. Toplulukların barışını sağlayacak düzeydeki eğitimlerle. İnsanlar oluşturmalıyız toplumun bireyi olduğunun bilinciyle. Eğitimler vermeliyiz birimizin hepimiz için olduğunun bilincinde. Sevgili okurlar bu bir ilk, yazlarımın devam olsun dileği ve desteğiyle, Hoşça kalın.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 255
  Kayıt tarihi
  : 01.11.10
   
   

  Eğitim sektöründen emekli olmak bir ayrıcalık. Kişi öğrencisini eğitirken kendi bilgisini test eder ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster