Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
354
 

Ego dışarı!

Ego dışarı!
 

...


Blog mahallesi, her şeye rağmen Milliyet blog’un hala bir aile olduğunu düşünüyor ve savunuyorum. Evet, haylaz ve egosuna gem vuramayıp kaleminin kimi yaraladığını düşünmeden sanal aleme sanal fişekleri salanlar dün olduğu gibi bu günde var ve olmaya devam edecekler.

Hasbelkader asiyi okuma gafletinde olanlar bilir, ben zaman yoksuluyum. Ancak olanak bulduğumda düşüncelerimi MB’nin sayfalarına tarihe not düşercesine gönderirim. Ve blogda olan biteni takip etme olanağımda zaten yok. Ancak zaman saatinin tik takları yer verdiğince blog kategorisine bakmadan edemem. Hani bacakları çarpıkta olsa sayfalarına çıkmaya başladığımız MB’de neler oluyor sorusunun yanıtını almaya özen gösteririm.

MB sayesinde iki İnönü, Şile ve iki kez de Eymir toplantılarına katılma olanağı bulmuş bir blogdaşınız olarak sanal alemdeki kimlikleri birebir tanıma olanağı buldum.

Son günlerde yaşananlara dair yüreğimde düğümlenen bir iki nacizhane söz etme gereğini yerine getirmezsem hem blog’a ve kendime haksızlık etmiş olurum diye düşünüyorum.

Pirmete ve Celal benim blog sayesinde tanıştığım, değer verdiğim iki blogdaşım. Doğrusu MB sayfalarının dışında pek konuşma paylaşma olanağı bulacağım zamanım da yok. Fakat her iki arkadaşta edindiğim izlenimlere göre inanın değerli ve sevgiyi hak ediyor. Hele düşünmeyen, üretmeyen sorgulamayan bir toplumda yaşadığımızı göz önüne alırsak gerisini siz düşünün.

Pirmete’nin yayınladığı blog’u gördükten sonra diğer arkadaşların bloglarını okuma gereği duydum. Okuduktan sonra bir şekilde sorgulamalar beni Celal’in sayfasına götürdü. Doğrusu Celal’in blogu hoş bir mizahi dille düşüncelerini dile getiriyordu. Orada söz edilen Metehan’ın bizim ağır ağabeymiz Pirmete, Ferhat’ın ise Serhat arkadaş olduğunu öğrendim. Celal arkadaş kalemini ustalıkla kullanıp meramını ifade etmişti etmesine ama diğer yorumlarını, yanıtlarını okudukça dilinin sivriliğini, insanları provake edişini hoş karşılamadım. Aynı şekilde Pirmete’nin kaleme aldığı ve yayından kaldırılan yazısını da.

Hele şimdi tam içeriğini anımsamıyorum ama her halde Pirmete ile herhangi bir toplantıda Celal’in yazıları ile ilgili eleştiri yaptığımda Pirmete arkadaşı savunmuştu.

Yine farklı bir toplantıda Celal ile tanışma olanağı buldum ve konuştuğumuzda aramızda anlaşamadığımız farklı düşüncelerimiz olsa bile olumlu duygularımı paylaşmıştım.

Her iki arkadaşı tanıma olanağı bulmuş bir blog sakini olarak doğrusu işlerin bu noktaya gelmesine üzüldüm.

İnsanların birbirini kırmasının çok kolay ama kazanmasının zorluğunu MB ailesi olarak bilmek zorundayız. Ve lütfen dilin kemiği yok, tartışmalar değer katsın, seviye düşmesin diye özen gösterilsin. MB sayfalarına girerken ego’lar dışarıda bırakılsın, içilen kahvelerin hatırı kırk yıl olmasın ama olsun!

Hani gırtlak kırk boğum derler eskiler, kırk kez düşün bir kez konuş diye…

Blognot 1:Yazım samimi düşüncelerimi içeriyor. Hiç kimse kendine pay çıkarmasın, anlasın!

Blognot 2: MB editörü arkadaşlar polemiğe neden olan blogların değiştirilmesine engel olmalılar, delikanlılığın raconuna da uyar MB’de aile olma etiğine de…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı beğenmediğimi açıkça belirttim zaten! Göz göre göre "mugalata" yaptığınızı ifade etmeğe çalıştım! Beğendiğim bir yazınız olsaydı çok daha önceleri yorumlardım. Saygılarımla efendim!

Ümit Culduz  
 24.09.2008 20:26
Cevap :
Beğenseydiniz şaşardım...  25.09.2008 13:20
 

Olmamış tabii! Bir insanın "fiziki özellikleri" yazı konusu yapılmaz! İki kişi arasında yapılan konuşmalar ve dertleşmeler sırdır ve sır olarak kalması gerekir! Her iki yazıyı da okudum diyorsunuz ama bu konulara değinmiyorsunuz nedense. Keşke bu konulara da değinseydiniz! Savunduğunuz "Aile" kavramına ve "aile içi eşitlik" ilkelerine ters düşmüşsünüz. Olmamış tabii! Selamlar, saygılar efendim:)

Ümit Culduz  
 23.09.2008 23:26
Cevap :
Fiziki özellik konusunu açarsanız yanıtlarım.İki arkadaşa da eşit davrandığımı düşünüyorum.Yazıların içeriğine hiç girmedim farkındaysanız ki yazıların içeriği ayrı bir yazı konusu olabilir...Ümit Culduz'un beğenmesi için de yazmadım...  24.09.2008 15:06
 

Celal Bey, aynen sizin yaptığınız yapılıyor, kim bilir, belki kısasa kısas olduğunda durum anlaşılır diye... Siz neden bir başkalarının demek istediğini biraz olsun anlamaya çalışmıyorsunuz ki? Siz doğru iseniz, diğer insanlar da doğru! Herkesin doğrusu kendine! Niçin ısrarla sizi anlamamızı istiyorsunuz? O zaman diğer kişiler de sizin gibi ısrarla tarafınızca anlaşılmak isterler! Lütfen biraz da empati... Selamlar...

Olcay Gülgün Karaoğlu 
 22.09.2008 23:16
 

Aslında hiç anlamak istemiyorsunuz değil mi? Ben ne söylersem söyleyeyim yargınız hiç değişmeyecek yani... Neyse, yine de söyleyeyim; DAHA DA KOMİK OLMASI İÇİN... Kapanmak üzere olan bir konuda araya giren kişilere cevap verip sündürmek istemiyorum. Sırf size saygı duyduğum için yazıyorum bu yorumu, yoksa görmezden gelirdim. Ama lütfen artık bu konuda hakemlik yapmayı bırakın. Aksi halde bu mesele gerçek hakemlik müesselerine taşınabilir. Ben şimdilik o hakkımı kullanmak istemediğimi söylemiştim. Beni kararımı değiştirmeye zorlamayın.

Murakami 
 22.09.2008 15:51
Cevap :
Yazdığın yorumu anlıyorum... Anlamadığım ise "konuyu hakemlik müessesine taşımak" söylemi.Bu söyleme ve kullanılan dile katılmadığımı belirtmekle yetiniyorum...  22.09.2008 19:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster