Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
947
 

Erkekler bu işi pek güzel çözdü!

Erkekler bu işi pek güzel çözdü!
 

Kaynak:img4.mynet.com


Erkek dediğinin şöyle ortalama on- on bir yaşlarından itibaren içi bir ayrı kaynar, bir kıpır kıpırlılık durumudur ki, yakaladığı sineğin dişi olup olmadığına merak salar!

Okuldaki kızların açılan bacakları, komşu teyzelerin bluz altındaki memeleri, artist resimleri yaşamlarının amacı haline geliverir.

Onlar yoksa etrafında karakaçanlar dahi paylarını alırlar hayallerde öncelikle, sonralıkla artık çevresine göre, kısmetlerine ne denk gelirse!...

Ayıbı ve dahi kayıbı yok, doğanın döngüsüdür enikonu ancak işin bir günah bölümü vardır ki maazallah çarpılıp da kalırlar, böylelikle çirkin ve şeytan işine dönüverir masum hayaller, her bir gencin potansiyel suçlu olmasının nedeni de burada yatmaktadır; zira artık kendince o büyük bir günahkardır!

Yalandan haklar arar kendine, kız açmıştı bacaklarını der, oysa bakacağım yoktu! Komşu teyzenin fışkırıyordu memeleri, bakayım diye dar giymişti!

Günah diye korkutmalar erkekler tarafından bulunan ucuz bir yoldu, kendi yaptığı karısına, kızına yapılsın istememekteydi, oysa doğal döngüye karşı durmak mümkün müydü?

Gençliğinden itibaren suçlu psikoloji ile büyüyen erkekler, doğal olarak evlenilecek ve eğlenilecek kız gibi değerlendirmeler yaparak kendilerine alternatif sunma konusunda eksik kalmamışlardır!

Düzgün bir ikili ilişki kurulamamasının altındaki gerçektir bu!

Düzgün olmayan ilişkilerdeki doyumsuzluğun nedenidir de aynı zamanda…

Toplumun erkek egemen oluşundan kaynaklanan bir durumdur ki, başka izahatı yoktur!

Kanunlar da maşallah kapı gibi arkalarındayken, erkekler son zamanlarda bu işe yepyeni bir çözüm ekledi: Al kaçır, ırzına geç, ya öldür ya ıssızda terk et, sonra da kendi rızasıyla ve para karşılığı oldu de, bitti gitti, oh ne ala!

Bir de, erkekliğime laf etti dediniz mi, joker cümleyi bulmuş oldunuz, bingo!...

……

On küsur yaşında tecavüz edilen, korkutularak pazarlanan kızlara dahi şüpheyle yaklaşan bir toplum var hali hazırda, bunca zamandır neden ailesine söylemedi deniliyor, neredeyse memnunmuş hani halinden denmeye getiriliyor, geçenlerde erkek çocuk fuhuş çetesi için görüş bildirenlere bir göz attım ki, herkes çeteyi suçluyor, kızlarda çeteyi suçlayan sayısı ise öyle az ki!

Bu durumdur işte elini kolunu sallaya sallaya tecavüz etme hakkını erkeğe sunan, o nedenle lütfen idam, idam diye inlemesin kimse, zira toplumun çok büyük bir kesiminin suça meylettirme, teşvik etme, yardım ve yataklıkları söz konusudur, hele ki şeriat kanunları gelsin diye çığırtanlar, öncelikle sizlerden başlamak gerek, tüm bunlar çıplak kadın bedenine benziyor diye ağaçları kestiren zihniyetin zamanında attığı tohumlardır!

……

Gülgün Karaoğlu

Ekim,08/09

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

''TECAVÜZ KAÇINILMAZSA ZEVK ALAMAYA BAKACAKSIN'' CÜMLESİNİ HANGİMİZ KULLANMIYORUZ..VEYA NEDEN KULLANIYORUZ.. HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?BENCE BİRAZ DÜŞÜNEBİLİRSEK SANIRIM BİR SONUCA VARABİLİRİZ...

eray bingöl 
 09.11.2009 0:20
Cevap :
İlahi Eray Bey, o bir deyimdir, tarihçesini bilmemekle birlikte erkek egemen zihniyet tarafından oluşturulduğunu pek kolay tahmin edebilirim! Daha fazla bilgiye sahipseniz, lütfen paylaşın da, bizler de öğrenelim. Selam ve sevgilerimle...  09.11.2009 18:49
 

Gülgün hanım, işlemiş olduğunuz konu toplumsal olarak cinsel yaklaşımımızın bir anlamda dar bir aynası gibi... Hepimizin geçmiş olduğu evreleri bir güzel özetlemişsiniz, derslerde açılan bayan öğretmenlerin etekleri, veya kız arkadaşlarımızın bacakları ... vb. durumlar gelişmiş veya gelişmekte olan her insanın hemen her durumda karşılaştığı bir durumdur. Halbuki aynı şekilde plajda bikini ile gördüğü kadın veya kızlar, ufak bir etek açılması kadar dikkatini çekmez... Tecavüz bambaşka bir olay ve hastalıklı bir ruh hali ve o hemen her toplumda olan bir durum. Bunu genel cinsel isteklerle birleştirmek yanlıştır. Eğer toplumumuzda, gerek günah sayılma ve gerek kapalı yetiştirilme, utanma, sıkılma gibi ve cinselliği, özellikle kızlarda, içinde yaşama durumları göz önüne aldığımızda sokağa her çıkan erkek veya kadın hiç farketmez, önüne gelene saldırması gerek, dolayısı ile bir psikopat ruh hali olan tecavüzü tüm toplumun erkeklerine şamil olarak düşünmek biraz haklsızlık gibi oluyor.

Murat ŞİMŞİR 
 12.10.2009 13:27
Cevap :
Sevgili Murat Bey, tüm erkekler taciz ve tecavüz yanlısı değil elbette, ancak kabul edelim ki onlar da kendilerini geliştirebilme becerisine sahip olanlardır ki, yaşamı salt dinsel açıdan görmemektedirler diye düşünüyorum. Diğer türlü neden ülkemiz ve bizim gibi ülkelerde taciz ve tecavüz bu kadar sıradan olsun? Katılımınıza çok teşekkürler, selam ve sevgiler...  13.10.2009 0:01
 

Endişe verici bir durum gerçekten..Kız ve erkek çocuklaının eşit şartlarda yetiştirileceği günler umudumuz olsun..Sevgiler Sevgili Gülgün Karaoğlu..

Profilsiz 
 12.10.2009 1:59
Cevap :
:) Güzel dileğine katılmamak mümkün değil sevgili Hayal Olmak! Selam ve sevgilerimle...  12.10.2009 16:25
 

Gülgün hanım, böyle bir yazıyı bir erkek olarak ben yazmayı çok denedim ama değindiğiniz türden baskıları kendimce kafamdaki mahallede yarattığım için, cesaret edemedim. Dolayısıyla bayan olmanın yararlarını nimet olarak nitelemek gerekir :) Şaka bir yana, diğerleri gibi gerçekten çok güzel bir yazıydı, çok teşekkür ediyorum. Selemlarımla.

Mustafa Tayfun 
 09.10.2009 16:13
Cevap :
Sevgili Mustafa Bey, aslında biliyor musunuz, sürekli tekrar ediyorum, her seferinde bu son diyorum kendime ancak her taşınh altından aynı konu çıkıyor! Ben yazmaktan utanır oldum, usanmam, o ayrı bir konu! Kişi kendi yazdığı bir şiiri,bir yazıyı ya da bir eseri överse sakil olur bizim gibi ülkelerde... Çok anlamsızdır ama maalesef bu böyle, yaptığını anlatanı değil de, üçüncü ağızdan yapılanı dinlemeyi sever bizim millet! Sonra da yapan ile bir araya geldiğinde referans babında anlatır her önüne gelene! Bu bir gerçektir! Siz yazsanız başka türlü anlaşılırdı, ben yazınca başka türlü, buradaki fark cinsiyet! Önemli olan aynı fikre kenetlenmek! Katkınızdan ve de desteğinizden dolayı teşekkür ederim! Selam ve sevgilerimle...  10.10.2009 0:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1318
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster