Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
912
 

Evhanımları da kazanmalı

Evhanımları da kazanmalı
 

Günümüzde evhanımlarının da kendi ayakları üstünde durmaları gerektiğini düşünüyorum. Yetenekleri, ürettikleri, emek sarfettikleri her alanda evden de çalışabileceklerini göstermeliler.

Kendi çabaları ile yaptıkları her iş, kazandıkları her kuruş, kendilerine güvenlerini getirecektir.

Bir kadın evde sadece evişi ve çocuklarının büyütmek ile kendini sınırlarsa, kendini dinlemeye, sosyal bir yaşantıya fırsat bulamaz. Bence bu da, kendini, dar bir çerçeve ile çevrelemiş, mutsuz biri haline getirmesini sağlayacaktır.

Bir düşünün hele, çok güzel örgü örmeyi bilen bir evhanımı, evde ördüklerini eşine, dostuna, çevresindeki dükkanlara satmayı düşünebilir. Ya da çok güzel yemek yapan bir bayan, çalışıp evde yemek yapmaya fırsatı olmayan bayanlara, veya esnaflara yemek yaparak kendine kazanç sağlayabilir. Hiç bir yeteneği olmayan fakat konuşması ve aktifliği ile ticaret yapabilen bir başka evhanımı da toptan aldığı ürünleri satabilir. Alternatifler çoğaltılabilinir.

Bu işlere başlarken belki zorluklar yaşanabilir. Ama her zorluğun arkasından kazanılacaklar düşünülürse.....

Kazanılacak derken sadece maddiyettan bahsetmiyorum. Kendi işini yapmanın ve bir şeyler başarmanın verdiği haz, sosyal çevrenin genişlemesi, kendine zaman ayırmak v.b.

Bence herkes etrafında buna benzer yetenekleri olan fakat bir türlü bir yerden başlayamayanlara bir adım attırsınlar.

Evhanımları da kazansın artık! Hem maneviyat, hem maddiyat...............

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence ev hanımlarının tercihleri değişti artık her sohbet odasında ev hanımları çoğunlukta eşini işe yollıyan çocuğunu okula yollayan ev hanımı soluğu sohbette alıyor yeni arkadaşlıklara açılıyor bence dünyayı keşfettiler kazançta gözleri yok.

Benim gözümle 
 26.08.2007 15:20
Cevap :
Genelleme yapıyorsunuz bence.Kazanmak isteyen ve bunun için imkanı olan her evhanımı fırsatı kaçırmaz.  26.08.2007 17:40
 

Ev hanımlığı deyip geçmeyin lütfen ev hanımlığı çok zor ve ağır bir iştir.Eğer yuvada mutluluk rüzgarları esmezse bir kabusa dönüşebilir.Bence ev hanımları sadece evdeki işlerini yapıp rahat etmeliler.Tabi eğer maddi imkanları yerinde ise.Şayet maddi imkanları el vermiyorsa tabii ki vermiş olduğunuz örnekleri ve daha bir çok işi de ev hanımlığı ile beraber sürdürebilirler.mustafaexe_premier

mustafaexe_ premier 
 21.08.2007 16:20
Cevap :
merhaba yorumunuza teşekkür ederim zaten ben de daha çok maddi durumları yeterli olmayanları kastetmiştim.Ama ihtiyacı olmayanlar da sosyal çevrelerinin genişlemesi ve kendilerine vakit ayırabilmeleri için de düşünebilirler.  24.08.2007 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1096
Kayıt tarihi
: 15.08.07
 
 

35 yaşında lise edebiyat mezunu, 5 yaşında kızı olan bir anneyim. Kendimi geliştirmeyi çok severim. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster