Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
773
 

Ey kırık kalpli güzel çocuklar...

Ey kırık kalpli güzel çocuklar...
 

Sokaklarda biraz umudunu kaybetmiş, biraz bezgin ve bedbin, biraz inançları sarsılmış dolaşıp dururken ve o kalabalığın içinde bir yaprak gibi yol alırken ama bir o kadar da o yaprak kadar yalnızken, göklerde bulutlar hiç olmadıkları kadar hızla bir araya gelse ve birden tüm trafiği, şehri, hayatı durduran, insanları oldukları yere çivileyen şu ses gelseydi;

"Ey kırık kalpli ademoğulları ve havvakızları, üzülmeyin ve yenilmeyin. Sanmayın ki hayat sizlere kederin en acısını tattırdı. Aşk, sizlere hem mutluluk hem de acıların en büyüğü olarak vaadedildi. Ve sizler, o mutluluk için nice bedeller ödemeyi göze alan sizler, kırık kalbiniz için her gün ağlayarak kahroldunuz. Sandınız ki; o adam ya da o kadındır kalbinizin hakimi. Ve yine sandınız ki; aşk ancak O olduğunda var. Oysa ne çok yanıldınız güzel kalpli çocuklar ne çok yanıldınız. O adam ya da o kadın sizin kalbinizin yansımasından ibaretti ancak. Aslında göğsünüzde atan o kudretli cesur yürekti o adamın ya da kadının yüzünde yansımasını bulan. Sandınız ki; aşkı kaybettiniz onlar gidince. Oysa kalbiniz yeryüzünün cehennemine dayanamayarak göğüs kafesinizden usulca süzülüp tekrar eski yerini buldu.Olan biten buydu."

Ve o ses bir soluklanıp kırık kalpli çocuklarının yüzüne bir daha tüm şefkatiyle baksaydı. Onlardan akan gözyaşlarını parmaklarıyla bir bir silip sözlerine devam etseydi. Deseydi ki;

"Ve kalbiniz göğüs kafesinize geri döndüğünde acıların en büyüğünü duydunuz. Alışmıştı o kafes ferah boşluğa. Kalbiniz ne kadar büyükse acınız da o kadar büyük oldu. Ve benim zavallı umutsuz çocuklarım "o kalp orada ilelebed hapistir artık" dediniz "bize başka sevda haram." Oysa unuttunuz yine, o kalp sevmek sevmek ve yine sevmek için var. Onun doğasını unuttunuz, hayatın akan seyrine dalıp. Bilmediniz ki kalp denilen asla hayatın düzenini umursamaz. Hayatın kendi kuralları vardır ve kalp bunlara asla uymaz."

Kalplerimiz yerinden fırlayacak gibi dinleseydik o davudi sesi. İliklerimize kadar ürperseydik aşka dair yeni bir umutla. Göğe toparlanan bulutlar gözlerimize dolsaydı sanki aşkı ilk kez keşfetmiş gibi.

""Kalbim kırıldı" dediniz ve "canım acıyor." Oysa siz hatırlamadığınız bir zamanda tercih etmiştiniz kalbe sahip olmayı ve demiştiniz ki; "Bedel ne ise öderim." Bir de bedeli ödemeyi göze alamayanlar vardı, onlara zalim dediniz. Sizler zalim olmaktansa bedel ödemeyi göze alan cesur çocuklardınız. Şimdi gözlerinizi açın ve kalbinizi dinleyin. Kırıldı ama kaybolmadı, yaralandı ama ölmedi. Unutmayın o hep sevmeyi seçti. Ve üzülmeyin siz gerçekten insan olmayı hak ettiniz."

Aşkın o tatlı, yumuşak sesi böyle yayılsaydı yaşadığımız, nefes aldığımız kentler üzerine, ne olurdu? Kim bilir belki de tüm bu kırık kalpler bir olur, aşk dünyada daha çok varolurdu? Kim bilir?

Resim: http://img341.imageshack.us/img341/4175/sirgalahad186570byarthulo9.jpg

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geldiğinde gelme, git dediğinde de gitmeyi anlamaz. Etkisi çook uzun sürer. Yaşama dört koldan sarılmak ona yapılacak en büyük kötülüktür. Herzamanki gibi güzel bir yazı okuttun. Sevgi ve saygılarımla.

serifsoner 
 28.01.2008 17:03
Cevap :
Çok çok teşekkür ederim Sevgili Ömer Bey. Saygım ve sevgimle size...  28.01.2008 17:55
 

Gerçek aşk ender, bunu biliyoruz değil mi? Yoksa neden bu kadar değerli ve bedeli yüksek olsun ki...Güzel ve iyi hep azınlıkta! Düşlerimizde çoğaltmamızın en büyük nedeni Onun hasretini çekmemiz! Kalbimizin manevi besini! Bir yarısını biz diğer bir yarısını onlar üretmeli ki aşk, aşk olsun! Sevgiler selamlar!

Alev Meisel 
 28.01.2008 13:57
Cevap :
Nadir ve güzel... İşte sırf bu yüzden, bu kadar nadir olduğu için bulduğunda iyi korumalı insan onu... Sevgimle saygımla size Sevgili Alev Hanım...  28.01.2008 15:22
 

Her yanlış ve acıda olgunlaşıp geleceğe daha bir sağlam atmak adımları..Sevgi ve umut olmadan olmaz tabii..Senin de böyle düşündüğünü biliyorum..O nedenle rahatım zaten.. Gönlünce yaşamanı diliyorum sevgiyi...tüm güzellikleri..Sevgilerimle.

Tuğba 
 28.01.2008 1:00
Cevap :
Dilerim herkes kalbine göre yaşar hayatı... Ve kalbimizde ne varsa o yansır hayatlarımıza... Sevgimle sana her zaman...  28.01.2008 8:27
 

Sözün özü: "Kalbiniz ne kadar büyükse, acınız da o kadar büyük!"... Mistik ve hoş bir yazı. Yürek yazısı... Tebrikler, sevgiler...

murat ertaş 
 27.01.2008 10:29
Cevap :
Çok teşekkür ederim Sevgili Murat Bey. Sevgim ve saygımla size...  27.01.2008 17:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 408
Toplam yorum
: 4068
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1066
Kayıt tarihi
: 17.06.06
 
 

Gazetecilik okudum... Ama gazeteciliği sırf yazabilme serüvenine bir adım daha yaklaşabilmek için ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster