Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '13

 
Kategori
Eğlence - Hobi
Okunma Sayısı
1501
 

Falcı Bacı Fal Makinesi

Falcı Bacı Fal Makinesi
 

Falcı Bacı Robotu


Sevgili Dostlar,

Yıllarını bilgisayar mühendisliği ile edebiyat ve şiire vermiş bir insan olduğumdan kaynaklansa gerek, zamanla ortaya çıkardığım projeler de farklılık arz ediyor.

Geçen yılın ikinci yarısında geliştirmiş olduğum şiir yazan robotun ardından şimdi de Falcı Bacı Fal Makinesi  isimli sevimli bir falmatik robotu geliştirdim. Üstelik bu robot Ankara Bahçelievler 7. Caddede bir cafe önünde cadde üzerinde insanlarla buluşmaya başladı.

Dokunmatik ekrandan doğum gün, ay ve yılınızı girmenizin ardından tek yapmanız gereken fal çemberine dokunmak. Bundan sonra Falcı Bacı Falmatik Makinesi yaptığı kadim bir nümeroloji hesabıyla sizin yaşam yolu sayınızı ortaya çıkarıyor ve bunun ne anlama geldiğini izah ediyor. Ardından da o güne ait günlük burç falınızı veriyor.

Eğer yolunuz Ankara'da 7. Cadde taraflarına düşerse muhakkak Falcı Bacı oyun makinesi ile tanışmalı ve  ondan, onun kendine has üslubuyla günlük burç falınızı almalısınız. :)

Eğlenceli günler dilerim :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yaklasik 10 sen once newjersey sahilde yurume seridindeki eylence yerinde benzerini gormustum bir akrabaligi var mi?

Newyorker 
 04.04.2013 2:58
Cevap :
Açıkçası ilhamımı Yasemin Yalçın'ın Gülazer tiplemesinden aldım. Bu fal makinesi, yaşam yolu sayısı ve günlük burç falını veriyor. Sizin gördüğünüz makine de yaklaşık aynı işlevi görüyor olabilir. Ama Falcı Bacı, dokunmatik ekran üzerinden çalışıyor. Büyük ihtimal sizin gördüğünüz o dönemde fare ya da klavye kullanıyordur. :) Ancak Şair Amca oyun makinesinin dünyada pek de bir benzeri olduğunu sanmıyorum: http://www.robotbilisim.com/sair-amca-oyun-makinesi/  04.04.2013 18:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 89
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1895
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Yazar 1975 Ankara doğumludur. Monterey Postgraduate School / California'da bilgisayar bilimi dalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster