Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
477
 

Farkında mısınız?

Farkında mısınız?
 

'Hüzünlü yazılar yazmazdım eskiden... Hüzünlü şarkıları ezberlemezdim...

Erken büyümek acılıdır. Acıdır... Acıyı çizmezdim esikiden...'

Bulutları seyrettiniz mi hiç, daha yakın olayım diye gökyüzüne, çıktınız mı çatılara?... Bulutlardan şekil çıkarmayı oynadınız mı hiç?

Mesela kuşlara dokundunuz mu hiç? Acucunuzun içinde pır pır eden yüreğini, sıcacık, minicik yüreğini hissettiniz mi hiç?

Ağaçlara tırmanıp dal oldunuz mu? Yaprak oldunuz mu? Çiçek açtınız mı hiç?

Uğur böceği uçurdunuz mu mesela? Karınclarla konuştunuz mu? Gül yaprağındaki su damlasının tadına baktınız mı hiç? Kasımpatının üzerendeki kırağıyı sildiniz mi?

Yağmurlara karışıp su oldunuz mu, aktınız mı hiç? Islandınız mı sırılsıklam? Seyerttiniz mi pencereden, duydunuz mu damlaların sesini?

Hiç balıklara dokundunuz mu? Mesela verdiniz mi özgürlüğünü öperek? Denizin dibini gördünüz mü hiç? En yüksekten atlayıp daldınız mı?

Kar kaplamış toprağa bakıp, gözünüz kamaştı mı? Alamadığınız oldu mu kendinizi bakmaktan kar tanelerine? Avuçlarınızda erittiniz mi hiç? Üşümeyi göze alıp yattınız mı karlar üstüne?

Yıldız topladınız mı mesela? Kayan yıldızları dilek taşı yaptınız mı? Geceyi güne boyadınız mı hiç?

Çimlerde uyuyakaldınız mı? Kokusu bitinceye dek içinize çektiniz mi? Çiçek topladınız mı? Papatya tarlasına girdiniz mi hiç? Papatya gibi durdunuz mu, gelincik oldunuz mu mesela?

Ateş böceklerini dinlediniz mi hiç? Yanıp sönen ışığını seyrederken öldüğünü anladığınızda sızladı mı içiniz?

Kelebek peşinde koştunuz mu mesela? İpik böceği beslediniz mi? Tırtılın değişimini gördünüz mü hiç? Örümcek ağlarına takılıp kalan böceği kurtardınız mı mesela? Ve o ağlara güneş vurduğunda nasıl parlar bilir misiniz?

Taş kınası yaktınız mı elinize kayalardan? Sabun çiçeği ile yıkadınız mı elinizi? Limon çiçeği, yasemen kokladınız mı hiç?

Dut ağacında kırmızıya boyandı mı elleriniz? Kirazdan küpe yaptınız mı mesela? Koştunuz mu tepelerden aşağılara, tuttunuz mu rüzgara yüzünüzü? Atladınız mı yükseklerden, kuş olup uçtuğunuzu hayal ettiniz mi hiç?

Mezarlıklarda yürüdünüz mü mesela? Mezar taşlarındaki isimlere mutlu hayat hikayeleri kurdunuz mu? Su verdiniz mi toprağına?

Melek oldunuz mu mesela? Sihirli bir değnekle dokundunuz mu yüreklere?

Farkında oldunuz mu yani kısaca hayatın?

Farkına vardınız mı acıyla mutluluğun?

Farkettiniz mi hayat herşeye rağmen güzeldir... Acımak kendine, hatadır ve suçlamak hayatı...

Hayat insana sunulmuş en güzel armağandır. Acıyı da seveceksin, hüznü de... Mutluluğu ve sevinci kucakladığın gibi kucaklayacaksın...

Ve hayatı farketmezsen, hayat seni hiç farketmeyecektir...

Ve ben farkındayım... Ve ben tüm yaşanmışlıklarımı sevdim... Ve ben yaşıyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

FAZLACA SOYUT... HAYATI FARK ETMEYEN VAR MIDIR KI?... AMA HERKES FARKLI ALGILAR, FARKLI DENEYİMLER HAYATI. SIZINKI TANIMLADIGINIZ GIBI, BENIMKSISI ISE DAHA BAMBASKA: ÖNCE DÜŞÜNCEDE, SONRA PRATIKTE... İŞTE ÖYLE... SAYGIYLA... MS

Mehmet Sağlam 
 24.10.2007 23:58
Cevap :
Hayatı algılayalım da nasıl olursa olsun bence. Evet acının yanında duran güzellikleri de görebilelim ki hayat tümden anlamını yitirmesin. Sevgiler  25.10.2007 9:26
 

Hepsine evet. Farkındayım. Doğanın bir parçası olarak hepsinin değerini biliyorum. Çok güzel bir yazıydı. Ellerinize sağlık

Hakan Şahin 
 05.10.2007 21:46
Cevap :
Sizde çok şanslısınız o zaman. Herkes bakıyor ama görmüyor maalesef... Sevgiler  05.10.2007 21:55
 

Bulutlara dokunup kuşlarla kanat çırpardım ben de ama şimdi sanki aynı değiller bulutlar da kuşlar da. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 02.10.2007 16:20
Cevap :
içimizdeki çocuk büyüdü belki de kimbilir. Sevgiler  02.10.2007 16:41
 

Ben tüm bu saydığınız doğa güzelliklerinin içindeyim aslında ama çoğu kez farkında olmadan yaşıyorum arada bi kendimi silkeleyip hatırlıyorum ama yaşanmışlıklar düğüm düğüm benliğimi yakarken unutuveriyorum birkez daha farkettirdiğiniz için teşekkürler .. Hayat çok güzel ve yaşamaya değer bunun farkındayım buna da şükrediyorum çünkü çoğumuz bunun değerini bilmeden yaşıyoruz...hoşçakalın.............................CANIMIN CANI

..... 
 01.10.2007 21:58
Cevap :
Ne kadar doğru değerini bilmeden yaşayıp gidiyoruz zaman zaman... Ama bilmeliyiz... Katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgiler...  01.10.2007 22:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 2077
Toplam mesaj
: 290
Ort. okunma sayısı
: 862
Kayıt tarihi
: 19.05.07
 
 

 Ama hayatın farkındayım. Hem güzel, hem acı. İyi midir farkında olmak? Yoksa iyi midir farkında ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster