Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '13

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
389
 

Fıkralar

Fıkralar
 

Birazda gülelim(görsel netten)


“Fıkralar manevi kültür sahamızdaki sözlü ve yazılı yaratmalardır.” Uçakta ulu orta insanların geçeceği dar bir alana seccade yayılıp namaz kılınmaz. Namaz kaza edilebilir, eyer o kişi kaza etmek istemiyorsa, oturduğu yerde dekılabilir. Kimselere gösteriş yapmadan, göz ucu ile de kılar."İbadet de gizli, kabahat da" diye sözü boşuna söylememişler. Günümüz içerisinde sıkıntı, acı, kaygı, sağlıksızlıklara göğüs germek ve o havadan bir nebze olsun sıyrılabilmek için aşağıdaki iki fıkrayı aktarıyorum.

NAHİDE ÇELEBİ

Yaşlı adam uçakta giderken hostesi çağırır ve :”Kızım şuraya bir seccade ser namaz kılacağım” der. Hostes hayretle: “Aman efendim burası dar bir geçiş alanı burada namaz kılamazsınız.” Deyince, ihtiyar kızar ve :” Geymişsin kı..nın başında, dudağında bir ton boya, üstelik başında açık, insanı dinden imandan çıkartma, git söyle pilota uçağın başını kıbleye çevirsin.”

NASIL UYANIRSIN

3 bayan sohbet ederler, İstanbullu Ankaralı ve İzmirli. Konu sabahleyin nasıl uyandıkları. İstanbullu derki: Sabahleyin eşim panjurları açar, boğazın ılık rüzgârı yüzüme vurur, yanağıma bir öpücük kondurur ve “Sulatanım uyan artık.” Der uyanırım. İzmirli: “Biz de Karşıyaka’da oturuyoruz, bizim de yatak odamız denize bakıyor, sabah eşim camları açar, ılık rüzgâr benimde yüzüme vurur, eşim elinde bir tepsi ile girer, kahvaltı tepsisini bana uzatır: “Sultanım uyan” der uyanırım. Sıra Erzurumluya gelir, iki arkadaş birden sorar: “Kardeş sen nasıl uyanırsın?” Kadın şöyle cevaplar : “Aman ben ele or… puluklar bilmem çişim gelir uyanırım.”

 


 

Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Öğretmenimiz Nahide Çelebi: Fıkra anlatmak kolayda sizin gibi anlatmak zor.Bu konuda ayrı sizden eğitim almak lazım.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 20.10.2013 23:22
Cevap :
Sayın Yazarım, Değerli Dost! Kardeşler içinde en güzel fıkraları ben ve Refik anlatıyoruz.Tabi şive ile anlatmak fıkrayı daha da güzelleştiriyor. Çok teşekkür ederim, değerli zamanınızı harcayıp bu güzel yorumları gönderdiğiniz için.Selamlar, saygılar, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ  21.10.2013 6:35
 

Hahahahahaha....Nahide,ne gerek var şahide; elbette söyledikleriniz doğrudur arkadaşım...Koç kestiyseniz biraz kavurma yollasanız bu garibe!Selamlar,saygılar efendim!

Kerim Korkut 
 16.10.2013 13:20
Cevap :
Sayın Korkut! Ben sizden yaşça büyüğüm o nedenle bana abla demelisiniz.Sizi güldürmek ne güzel.Değerli yorumunuza teşekkür ederim, sağlık ve mutluluk dileklerimle selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  16.10.2013 17:14
 

Ha ..Haa..Ha... İşte Anadolu insanı! teşekkürler, iyi bayramlar.

Erdal Ceyhan 
 16.10.2013 6:02
Cevap :
SAYIN MESLEKTAŞIMI GÜLDÜREBİLDİYSEK NE MUTLU BANA.TÜM YAŞAMINIZ, MUTLU OLSUN GÜLÜCÜKLERLE DOLSUN.SELAM VE SAYGILAR.NAHİDE ÇELEBİ  16.10.2013 15:15
 

Celebi hocam, bizim laz kizini nisanlilik suresince makyajsiz ve bakimsiz halini gormek hic nasip olmadi.Halende ekmek almaya ciksa ihmal etmez!Ilk gecenin sabahinda uyanip yanimdaki o seker kiza baktim Aneyyy kim bu dedim!

Newyorker 
 16.10.2013 4:33
Cevap :
HAHHA, HAH.SAYIN ARKADAŞIM GÜLDÜRDÜNÜZ BENİ.TÜM YAŞAMINIZIN SAĞLIK VE MUTLULUK İÇİNDE GEÇMESİNİ DİLERİM. SELAM VE SAYGILAR, EŞİNİZİ ÖPERİM.NAHİDE ÇELEBİ  16.10.2013 15:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1868
Toplam yorum
: 11389
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1029
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster