Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '15

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
78
 

Galatasaray kendi altına dinamit koydu..

Galatasaray kendi altına dinamit koydu..
 

bigpara.com


Geçen Hafta yazdığım , “Galatasaray’a eş Başkan” adlı yazımda. Meseleyi ortaya koymuş; bir takım adamlar karar vermişler, “Hamza Hamzaoğlu’nun ayağını kaydırmak istiyorlar…” demiştim. Daha bu laflar ortada yokken. Açıp bakabilirsiniz; okuyabilirsiniz. Kimse de o yazıyı ciddiye almadı (Zaten Skorer bizim yazılarımızı artık kendi arşivine koymuyor… O da ayrı mesele!) 
 
Ve nihayet mesele aydınlatıldı. Yönetim karar verdi, Galatasaray’ın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun  işine son verdi. Bu karar kimden çıktı. Asıl istemeyen kim, işin o yanını bilmiyoruz.
 
Fakat varsayım olarak ileri sürülen bazı nedenler var.
 
1. Hamzoğlu, Umut Bulut’u çok tutuyordu; fakat yönetim bu futbolcudan vazgeçmişti. Asıl tartışma buradan çıktı. Umut Bulut’un sözleşmesi uzatılsın mı, uzatılmasın mı?
 
2. Son zamanlarda Başkan Dursun Özbek’le bir çok konuda tersleşmeye giren Hamzaoğlu, Özbek’i kızdırmış; onun nezdinde güvenini kaybetmişti.
 
3.Geçen yıl,  Galatasaray’a üç Kupa kazandırmasına karşın, transferde kendisine danışılmaması ve istediği oyuncuların alınmaması Hamzaoğlu’nu  oldukça işkillendirmişti. Örneğin, Akhisar’dan alınmasını istediği Oumar Niasse’ye hiç kimsenin olur vermemesi, tarafların fikir ayrılığının derinleşmesine yol açmıştı.
 
4. Diğer yandan , yine Hamzaoğlu’nun geldiği takım olan Akhisar’dan Bilal Kısa’nın israrlar üzerine alınması ve Hamzaoğlu tarafından, durmadan ve daimi olarak bu futbolcuya şans verilmesi , aynı mevkideki  diğer futbolcuların ihmal edilmesi yönetimin kırılmasına neden olmuştu.
 
5.Ayrıca Melo’nun gitmesi için yönetime baskı yapan Hamzaoğlu’nun bu futbolcunun yerine aynı özellikleri gösteren bir futbolcuyu koyamaması, Galatasaray savunmasını zayıflatmıştı.
 
6.Muslera’nın Hamzoğlu ile arasının bozuk olması ve onun takımdan gönderilmek istediğinin bilinmesi de bir neden olarak ileriye sürülebilir.
 
7. En son  Galatasaray’ın Rizespor’a karşı  4-3 kaybettiği maçta, Hamzoğlu’nun Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın taktik ve stratejisine cevap vrememesi; takımdaki değişiklikleri zamanında yapamaması Galatasaray yönetimi’ni çok üzmüştü.
 
8. En son Rizespor yenilgisiyle  birlikte Galatasaray’ın Birincilikten Üçüncülüğe düşmesi , Yönetimin ondan yüz çevirmesine yol açtı.
 
Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’da daha  bir yılı tamamlamadan (353 gün) yolları ayrıldı. 
 
Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’da 1991-1995 yılları arasında olmak üzere tam dört yıl sürmüştü. O her bakımdan kendini Galatasaray’ın evladı ve parçası sayıyordu.
 
Bir yıl önce de kendisini Akhisar’dan Galtasaray’a davet ettikleri zaman hiç düşünmeden ve pazarlık etmeden Galatasaray’a gelmişti. Şimdi de tazminat filan bir şey istemeden gidecektir.
 
Bana göre Hamza Hamzaoğlu’nu yazık olmuştur.
 
Her şeyden önce , Türk halkının bilip söylediği bir söz vardır:
 
“Irmaktan geçerken, at değiştirilmez..” 
 
İşte Galatasaray bu hatayı yaptı. Sezonun ortasında hiç kimsenin beklemediği bir anda Teknik Direktörüne  kapıyı gösterdi.
 
Kimse kolay kolay Hamza Hamzaoğlu’nun yerini tutamayacaktır. Sabırlı, iyi niyetli; Galatasaray’ı çok seven; ona zarar gelmesini istemeyen bir insandı. 
 
Başkan Dursun Özbek ise sanıyorum , “Hırsla kalktı.. ama zararla oturdu”
 
Şimdi, Hamza Hamzaoğlu’nun yerini tutacak hiçbir Teknik direktör kolay kolay bulunamaz. Buna Mustafa Denizli dahildir. 
 
Galatasaray’lı futbolcular da Hamzaoğlu’nu çok arayacaklardır.
 
Özellikle Kaptan Selçuk İnan.. Bu olayın gerçekleştiğine inanamayan ve tekrar tekrar telefon açıp, “Bu haber doğru mu?” diye soran insan. Yalnız Selçuk değil, bu olaydan üzülen çok fazla insan olacaktır.
 
Kim gelirse gelsin bundan sonra Galatasaray’ı toplamak kolay olmayacaktır. Hamzoğlu’ndan sonra bu takıma Teknik Direktör olmak da kolay değildir.
 
Ne demiş atalarımız:
 
“Kendi düşen ağlamaz…”
 
“Son pişmanlık, fayda etmez..”
 
Galatasaray kendi altına dinamit koymuştur. Artık ağzıyla kuş tutsa sınıf geçemez…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye'de spor ve yöneticilik adına katliamlar yapılıyor. Hamza'yı hak etmeyen bir yönetim var karşımızda ve öyle bir yönetim ki sportif direktörü olmadığı için Hamza'yı kamuoyu önünde yıpratmış. Kimse açık yüreklilikle GS ekonomik olarak batmış diyemediği için ve gerçekte battığı için bir günah keçisiyle durumu idare etmeye çalışıyor. Hamza takıma öyle hedefler koydu ki yönetim bile rahatsız oldu. Bu kadar basit! Selamlar

ERIC VAN BUYTEN 
 23.11.2015 7:01
Cevap :
Hamza iyi bir adamdı. Fakat Galatasaray'da ona yol gösterecek, tavsiyelerde bulunacak adam yoktu (Gerçi Hamza da bu önerilere açık değildi..) Ama ne yazık ki Galatasaray bilinmeyen bir sürece girdi. Şimdi Mustafa Hoca durumu kurtarmaya çalışacak ama GS bu yıl Üçüncülüğü kurtarabilirse çok iyidir! Saygılar, selamlar.  23.11.2015 16:36
 

SEVGİLİ HOCAM, NANKÖRÜN GÖZÜNÜ İHTİRAS KAPLAR// MUHTERİSİ TENEŞİR PAKLAR// İSMAİLLE GÜNDÜ GÖRDÜĞÜ GALATASARAYIN// SANAR Kİ IŞIKLARI BÖYLE YANACAK DAİMA BU SARAYIN.// SELAM VE SAYGILARIMLA. REFİK

Refik Başdere 
 21.11.2015 12:16
Cevap :
Yok..Yok.. Refik Hocam, Bence bunlar ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını bilemiyorlar. Yolda kalmış binamaz gibi salınıp duruyorlar. Allah hayırlı yollar göstersin. Yoksa gidiş hiç de iyiyi işaret etmiyor. Sevgi ve saygılarımla beraber.  21.11.2015 16:36
 

Vallahi Sayın Ceyhan Galatasaray sınıfta kaldı. Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 21.11.2015 6:07
Cevap :
Bana da öyle geliyor.. Ne yazık ki!! Sağlıklar..  21.11.2015 8:18
 

Fikirlerinize saygı duyuyorum hocam, ancak maalesef katılamıyorum.Hamza hocadan ne köy olur ne kasaba.Çok hata yaptı çok.Hatalarının da farkında değil.Umut gibi adam eksiltemeyen, şut atamayan bir oyuncuya ben futbolcu demem.Biraz FUTBOL BİLGİSİ bir kişi Umut'a GS'de forma vermez.GS şampiyonluğa oynayan bir takım.Hamza hoca bunun farkında değil.Zaten kendini yeterli görmediği için çok taviz verdi ve eyvallah dedi bence.Şimdi Galatasarayın çok daha iyi duruma geleceğine kesinlikle inanıyorum.Ancak Mustafa Denizli ile bu dediğim olmaz.Bilgili ve keskin görüşlü genç bir antrenöre ihtiyaç var.Ben Şota'da umut görüyorum.Tabii alırlarsa.Saygı ve selamlarımla.

yılmaz çetingöz 
 20.11.2015 22:06
Cevap :
Yılmaz Bey, ben de sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum. Hamzaoğlu şöyle veya böyle, gitti veya götürüldü.. Artık belli ki dönüşü yok. Bundan sonrasında bari hata yapmasalar..! Saygılar ve selamlar.  21.11.2015 14:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster