Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz siyasal ukalalık da meraklarım arasında…Çocuklarım yuvadan uçup gittiler. Şimdi Bandırma'da kıyıdaki Sanat Ev'inde eşimle birlikte hayal kurup oturuyoruz… Sonra kitapçıları dolaşıyoruz… Simitimizi alıp , çayımıza bana bana kahva..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Cenneti bu dünyada yaşamak

Ne güzel dilekler bunlar Sökeli... Onu bunu bilmem, cennet de cehennem de bu dünyadadır.. Cehennem Arabistan, Cennet ise Türkiye'dir.. Arabistan'dan gelenlerin, vatan topraklarına iner inmez, toprağı nice öptüklerine çok şahit olmuşumdur.. Kal sağlıcakla.

21 Temmuz 2017 05:35
Ahlak nedir ve ne değildir?

İnsan ve toplumun ahlak öğretisi konusunda tarafsız olması konusunda bir inancınız var."Bırakın çocuk kendi öğrensin!" Ama siz de iyi biliyorsunuz ki buna hiç bir zaman fırsat verilmez ve ailenin de, devletin de bu konuda tarafsız olmayıp "Dini ahlakı" işe koştuğunu görüyoruz. Oysa eğitimde tarafsızlık olmaz, gence gerekli ve kendini savunacağı bir destek verilmelidir. "Ahlak" konusundaki destek ona ancak "Bilimsel Ahlak"'ın verilmesiyle mümkün olabilir. Bilim doğruları ve gerçekleri öğretir. Ona gerçekleri öğrettikten sonra "nasihat" vermek zaten gereksiz olacaktır. Kendi yolunu bulmuş olacaktır. Öyleyse yol "Bilimsel Ahlak" yoludur. Nasıl olur, nası gerçekleşir? Biraz Berthard Russel'ı ve diğer ilgili filozofları okumak gerekir. Teşekkür ederim.

19 Temmuz 2017 20:17
Aslında herkese yetensin

Güzel bir Çeşme şiiri daha. Teşekkürler Usta.

19 Temmuz 2017 14:17
 
Toplam blog
: 2771
Toplam yorum
: 10198
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 590
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster
 
 
 


 
 
   
   
   
  • Şiir [331]
  • Deneme [330]
  • Haiku [226]
  • Günce [99]
  • futbol [71]