Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1610
 

Beyin durunca ,akıl yolunu şaşırınca, mezarlıkta çiftetelli oynanır

Beyin durunca ,akıl yolunu şaşırınca, mezarlıkta çiftetelli oynanır
 

Görsel alıntı


Aklın yeri beyindir. Beyin arızalanınca akıl doğru yolu kaybeder.

Beyinde sıkışan akıl bir ileri, bir geri gider,doğru hedefi bulamayan akıl sağa, sola yönelir.

Böyle olunca insanda insani hareketler, fiil ve faaliyetler kaybolur.

Akıl duçar kalınca insanda rahmani düşünceler yerini şeytani düşüncelere bırakır ve insan insanlık vasıflarına ulaşmaktan yoksun kalır.

Hiçbir ülkede, hiçbir toplumda mezarlıkta müzik eşliğinde çiftetelli oynandığını duymamıştık.

Ne yazık ki bizim güzel ülkemizde yakınlarımızın, sevenlerimizin, dostlarımızın ve en önemlisi şehitlerimizin yattığı mezarlıkta müzik eşliğinde çiftetelli oynayan insanlarımızda var.

Bankaların giriş kapısını ya da duvar kenarlarını dilencilere yıllık kiraya veren şeytani düşüncelere sahip perde arkasında gizli açıkgözler var.   

Bu yazımızda iki önemli konuyu dile getireceğiz.  

Akıllara durgunluk verecek birinci olay;

Zonguldak/ Ereğli Belediyesi mezarlıklar Müdürlüğü'nde görevlendirilen Y.A. adlı kadının, şehir Mezarlığı’nda temizlik yaparken müzik eşliğinde çiftetelli oynarken çekilen görüntüleri basına ve sosyal medya hesaplarına yansıdı.

Belediye ise mezarlıkta görevlendirilen işçilerin işe başlamadan önce eğitime tabi tutulduklarını, mezarlıkta çalışma koşullarını ve uyulması gereken kuralları tebliğ edildiğini açıkladı.

Belediye tarafından yapılan inceleme sonucunda temizlik görevlisi her iki kadının görevine son verildi.

İşin ilginç tarafı ise mezarlıkta çiftetelli oynayan kadının görüntülerinin birlikte çalıştığı arkadaşı A.Ç tarafından çekilip sosyal medya hesabından paylaşması oldu.

Yine akıllara durgunluk verecek ikinci olay;

Önemli, verimli ve büyük bankaların giriş kapıları veya duvar kenarları perde arkasındaki şeytani düşünce sahipleri aracılar tarafından dilencilere senelik kiraya verildiğine, dilencinin banka kapısını ve duvar kenarını kendisine yıllık kiraya veren aracının adını, soyadını ve kimliğini dahi bilmediğini.

Banka güvenlik görevlisinin dilenciye bankanın önünde duramazsın uyarısına ise dilencinin ben buraya yıllık kira ücreti ödedim. Benim yıllık kira paramı verin ki burayı tahliye edeyim diye direndiğine muttali olduk.

Meleklerin yolunu takip ederek rahmani düşüncelerle insanlık vasıflarına ulaşmak zordur. Şeytanın yolunu, takip ederek insanlıktan uzaklaşmak kolaydır.

Yüce Allah insana ihsan ettiği aklı, iyiye, hayra, doğruya ve güzele doğru yol alacak şekilde kullandırsın. 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gece gündüze,gündüz de geceye bağlanır.Biri aydınlığımız,diğeri ise karanlığımızdır.Biri dirimiz diğeri de yarı ölümüzdür.İyiliğimizin de kötülüğümüzün de mekânı aydınlığımızdadır.Yani bizler de evrenin yaratılışındaki zıtlıklara tabiyiz,ama Allah akıl vermiş fikir edinelim ve edindiğimiz fikirle de iyiliği ve kötülüğü,doğru ile yanlışı akıl süzgecinden geçirip muhasebe yoluyla tercih ve seçimlerimizi ona göre yapalım diye.Demem o ki,insan,içindeki yanlışı ve kötülüğü yenmesi için daima doğruyu ve iyiliği beslemelidir...Elinize sağlık Burakgazi bey dostum.Selam ve saygılarımla sağlık içinde kalınız.

Abbas Oğuz 
 30.07.2017 19:19
 

Mezarlıkta göbek atmak nasıl bir ruh halidir ilginç doğrusu..Ruh hastaları gün geçtikçe çoğalıyor. Allah sonumuzu hayır etsin ;) Sevgi ve selamlar Mehmet Bey..

Selda Çakmak 
 30.07.2017 11:41
 

Sayın Burakgazi, Değerli Dostum! Allah insanlara akıl vermiş o aklı iyiye güzele sevgi saygıya adalete dostluğa insanlığa kullansınlar diye.Ama maalesef olup bitenlere baktığımızda insanların akıllarını kaybettiklerini görüyoruz.İşte akıl durunca mezarlıkta çifte telli de oynanır şarkı da söylenir. Selam sevgi ve saygılar, sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 29.07.2017 8:59
 

"Allah şaşırtmasın!" derler. Ama şaşıran şaşırıyor. Bu hiç akıl işi mi?

Erdal Ceyhan 
 28.07.2017 23:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2073
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster