Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1051
 

Gece gelen ölüm Romanını okudunuz mu?

Gece gelen ölüm Romanını okudunuz mu?
 

GECE GELEN ÖLÜM kitabı Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI'nın kaleminden çıkmış güzel bir roman. Polisiye-gerilim romanı türünde Türkiye’de tek kadın yazar olma özelliğine de ayrıca sahip olan Gonca Çiftçioğulları kitabında intikam uğruna işlenen seri cinayetleri konu edinmiş.

Kurgusu ustaca hazırlanmış kitap, okuyucuyu sürekli bir merak içinde tutmaktadır.

Yazar kitabında akıcı bir dil kullandığı için de kitabı büyük bir keyifle okuyorsunuz. Okurken kendinizi kitaba kaptırıyor, büyük bir heyecanla sonunu merak ediyorsunuz. Romanın kahramanları o kadar güzel tasvir edilmiş ve o kadar içimizden seçilmiş ki onlara yabancılık çekmiyorsunuz. Kimisine üzülüyor, kimisine gülüyor, kimisine de kızıyorsunuz bir yandan. Okurken olaylar içinde sanki kendinizi de buluyorsunuz.

Seri cinayetler işleyen katilin kim olduğunu tahmin ettiğiniz kişinin aslında kitabın sonuna geldiğinizde cinayetlerle hiç bir ilgisi olmadığını görüyorsunuz; kitabın sonunda ta başında olayların içinde olan sürpriz bir ismin katil olduğunu öğreniyorsunuz ve bu sizin için sürpriz oluyor. Hem katilin hem de maktullerin biri dışında genel olarak kadın olması olayı daha da ilginç kılıyor. Olay kurgusu ustaca düşünülmüş bir roman. Filmlere adeta konu olacak bir kurguya sahip güzel bir kitap.

Büyük bir keyifle okuduğum GECE GELEN ÖLÜM romanını tüm kitapseverlere tavsiye ediyorum. Eminim ki okuduğunuzda bana hak vereceksiniz.

Eğer okurken sürekli bir heyecan içinde olmak istiyorsanız ve kitabı elinizden düşürmek istemiyorsanız Gonca Çiftçioğulları'nın Uğur Tuna Yayınlarından 2.baskısı çıkan "Gece Gelen Ölüm" romanını kaçırmayın diyorum.  

Gonca Çiftçioğulları bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1128
Kayıt tarihi
: 07.05.13
 
 

1977 doğumlu. Atatürk Üniversitesini bitirdi.Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.2007'de Ankara Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster