Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '15

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Gerçek aşkı bulduğunuzu gösteren 7 işaret

Gerçek aşkı bulduğunuzu gösteren 7 işaret
 

Gerçek aşkı bulmuş olanlar bana katılacaktır. Gerçek aşkın o olduğunu nasıl anlayacağım diye kendi kendine soruyorsun ya, hah işte sen daha bulamamışsın. Zira anlıyorsun şekerim. "O" olduğunu anlıyorsun. 
 
Bir gülüşünde, bir bakışında "Tamam, bu o" diyorsun. Yanındayken başka hiçbir yerde olmak istemiyorsun. Başını omzuna yasladığında hiçbir şey imkansız gelmiyor. Hangi tarafında duruyorsa vücudundaki tüm hücrelerin o yöne çekildiğini hissediyorsun. O yokken kalbin atmayı unutuyor, taa ki onu görene kadar. Hatta görmesen de yetiyor, burnuna gelen kokusu seni hayata bağlıyor. 
 
Ama illa ki bana liste ver tek tek kontrol edip bakacağım diyorsan buyur başla.
 
1. Onsuz bir hayat imkansız gelir
 
Mümkün değil ki onsuz bir hayat düşünebilesin. Akşam döndüğün evde kapıyı açıp sana "Hoş geldin" diyen de sabah yanında uyandığın da o olsun istersin. Bembeyaz bir mutfakta kahve içerken karşında o otursun istersin. Ne yaptığın mühim değildir, önemli olan onunla olmasıdır. 
 
2. Kendin gibi hissedersin
 
Yanındayken kendini "kadın" gibi hissedersin, hiç olmadığın gibi hissedersin. Yalan söylemene gerek yoktur. İyi olmadığında geçiştirmene gerek yoktur. O bilir. Seni, senden iyi tanır çünkü.
 
3. Ten uyumu inanılmazdır
 
Ona dokunmadan geçen zamanlar senin için zaman kaybından öte değildir. Parmağının ucuyla da olsa dokunabilmek istersin. Göğsünden daha rahat hiçbir yer yoktur. Yatakta bir yapbozun parçaları gibisinizdir. Birbirini tamamlayan ve asla bir başkasına uymayacak olan...
 
4. Huzur ancak onunla mümkündür
 
Huzurlusunuzdur. İstediğiniz kadar size karşı şeyler yaşayın, birbirinize sarıldığınızda dünya durur. Sessiz otururken "Acaba ne düşünüyor" diye huzursuz hissetmezsin. Bilirsin. Senden başka bir şey geçmez aklından. Senin de aklından başka hiçbir şey geçmez, geçemez.
 
5. Birlikte eğlenirsiniz
 
Arabada saçma sapan şarkılar söylersiniz birlikte. Sana öyle bir bakar ki seni sevdiğini anlarsın. Seni öyle bir tutar ki bırakırsa düşeceğini bilirsin. Deliliğin sınırı yoktur. Sevişirken komik bir şey olur. Birbirine sarılır gülersin. Çünkü bilirsin. Her şey ancak onunla olduğunda keyifli ve güzel.
 
6. Sadece onunla konuşmak istersin
 
Başına bir şey geldiğinde ilk ona anlatmak istersin. Akşam eve geldiğimde kucağına oturayım da bir bir yaşadıklarımı anlatayım istersin. Onunla konuşmak dünyanın en güzel şeyidir. Sustuğunda bile içinde konuşturursun onu. Çünkü sesini duymadan bir dakikanın bile geçmeyeceğini bilirsin.
 
7. Gurur da neymiş!
 
Gururun, egon adına ne dersen de! Hiçbiri onu görmek, ona dokunmak veya onunla konuşmaktan daha önemli değildir. Köpek gibi ağlayacağını, yanacağını bilsen de onsuz olmak istemezsin. Onsuz olmaktansa onunla yanmayı tercih edersin.
 
Öyle işte. Anlayacaksın. Onu bulduğunda o olduğunu anlayacaksın. Ne zaman, nerede, nasıl bilemiyor tabi insan. Belki hayatına çok erken girmiştir, belki de geç kalmıştır. Ama onu tanıdıktan sonra hayatının bir daha asla aynı olmayacağını bilirsin. Aranıza ne girerse girsin, ne olursa olsun onun var olduğunu öğrendikten sonra tüm yolların ona çıkacağını bilirsin. 
 
İşte böyle birini bulduysan sımsıkı sarıl. Sadece sarıl. Devamı zaten gelecek...
 
Lolipop
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1326
Kayıt tarihi
: 04.09.15
 
 

Kadınların kara kutusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster