Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
330
 

Gerçek ve çakma dünya lideri

Gerçek ve çakma dünya lideri
 

GERÇEK DÜNYA LİDERİ


Yıllardır ekonomik olarak dünya birincisi, dünyanın tek süper gücü olan ABD’nin başkanına “dünya lideri” derler ve doğrudur da.

 

Adam dünyanın kaderine hükmeder. İstediği ülkede istediğini iktidara getirir veya ülkeden kovalar. (Kaddafi, Saddam vs). Ülkeleri işine geldiği gibi düzenler (düzer)

 

Adamın ülkesinde yaşamayan bir terörist bir anlık boşluktan yararlanıp birkaç yolcu uçağını kaçırıp binalara çarptırarak 2-3 bin kişiyi öldürür. Dünya lideri bu teröriste yataklık eden birkaç ülkeyi haritadan siler (Irak bölündü, Afganistan dağıldı, Suriye bölünmek üzere vs)

 

Dünya lideri olan bu zat hıncını alamaz, ülkesinde tek bir kere terör eylemi yapabilmiş bu teröristi başka bir ülkede paketler, kıçına biber doldurup leşini denize atıverir. İşte gerçek dünya lideri budur..

 

Bir de dünya nüfusunun altı milyar kadarının haritada yerini bile gösteremediği bir ülke vardır. Gerçek dünya liderinin elini öperek bu ülkede başkan olan muhterem zat da kendi kendini “dünya lideri” ilan eder ve müritleri de buna çok güzel inanırlar.

 

Gelin görün ki, çakma dünya liderinin ülkesinde birkaç onyıldır terör estiren bir örgüt vardır. Çakma dünya lideri olan muhterem ne ettiyse bu teröristlerle baş edemez. Ülkesinin milli gelirinin (dünya ekonomisindeki payı binde sekiz) yarıdan çoğunu bu teröristlerle savaşmaya harcar ama yine olmaz.

 

Gerçek dünya liderinin acıyarak bir zamanlar paketleyip kendisine teslim ettiği terör başından medet umacak hale gelmesini kendi halkından “teröristlerle görüştüğümüzü öne süren ve ispatlayamayan şerefsizdir.” diye naralar atarak bir müddet saklamayı başarsa da, zamanla gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca bu sefer de “hiçbir şey vermeden görüşmeler devam ediyor ama ben görüşmüyorum, devlet memurlarımız görüşüyor.” demeye başlar.

 

“Hiçbir şey vermeden” nasıl görüşülüyorsa, bir süre sonra bu terör örgütüyle savaşan ordunun yüzlerce generali “terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla toplanıp hapise konulur.

 

Bu işlerde bir gariplik olduğunu söyleyen veya söylemek ihtimali olan yüzlerce gazeteci, aydın, yazar, düşünür veya milletvekili yine “terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla toplanıp hapise konulur.

 

Gerçek dünya liderinin yıkmak için görevlendirdiği komşu ülkelerden birinden korkunca ülkeyi savunması için diğer ülkelerden asker toplanır ama bizim çakma dünya lideri bunu da bir başarı olarak kendi hanesine yazmaktan çekinmez.

 

Gerçek dünya lideri kendi ülkesinde bir kere terör eylemi yapabilmiş birini başka ülkede paketleyip denize gömerken, çakma dünya lideri kendi ülkesinde yıllardır kök söktüren terör örgütünün daha önce kendine teslim edilen ve halen hapiste tutulan liderine bel bağlamak zorunda kalır. Adamın her dediği anında yapılır, yasalar ona göre düzenlenir. Kanunlar çıkartılır. Hatta ülkenin adı, yapısı, işleyisi bile değiştirilmeye hazırlanır.

 

YALNIZ BURADA BİR SORUN ORTAYA ÇIKMAKTADIR. BİR İPTE İKİ CAMBAZ OYNAYAMAYACAĞINA GÖRE BİR DÜNYADA DA İKİ “DÜNYA LİDERİ” OLAMAZ. BİRİ GERÇEKSE DİĞERİ ÇAKMADIR. İŞTE ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YER DE BURASIDIR ÇÜNKÜ BU GARİBAN ÜLKEDE HALA BU ÇAKMA DÜNYA LİDERİNE OY VEREN BELLİ BİR KESİM HALA KENDİ LİDERLERİNİ “DÜNYA LİDERİ” SANMAKTADIR.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ABD nin dünya liderliği günümüzde haladevam etmektedir. Doğal olarak bu ülkenin devlet başkanıda bir dünya lideri olacaktır bu dünyanın kabul ettiği bir gerçektir. Fakat ülkemizde son on yılda olanları anlamak zaten mümkün değildir. Hele bir terörist başıyla sonuca gitmeye çalışmak anlaşılamaz bir durumdur.Fakat toplum uyku modundadır ve tepkisizdir . Lider olmak için önce Mustafa Kemal Atatürk gibi özelliğiniz olması gerekir. Yoksa ABD liderleri hatırlanmaz fakat ABD devlet olarak liderliğini sürdürür. Bizdeise gerçek lider Atatürk'ten sonra gelmemiştir.

hssensoz 
 12.02.2013 21:12
 

senin neyi begenmedigini anlayamadim, 10 yil once AK Parti iktidara geldiginde bu ulke batiyordu ve su anda ekonomik, demokratik, diplomatik vs vs açilardan Turkiye tarihinin en basarili donemini yasiyor. Bu durum inanilmaz bir mucizedir ve hukumetin 10 yildir araliksiz gece gunduz çalismasi sayesinde gerçeklesmistir. sen bunu begenmedin de "neden ABD'yi geçemedik ?" diye mi yazi yaziyorsun ??? Su anda Dunya'daki lider sayisi tek elin parmaklarini geçmez ve bunlarin basinda Erdogan gelir. Bazilari bu ulke için gunde 24 saat çalisirken bazilari da sicak koltuklarinda keyif kahvelerini içerken onlara çamur atmaya çabalar ...

Demokrasi Penceresinden 
 09.02.2013 9:20
Cevap :
80 yılda yapılan herşeyi satıp, dış borcu 550 milyar dolara çıkardıktan, bir tarım ülkesi olan türkiyeyi dışarıdan saman bile alır hale getirdikten sonra hala bu ülke çok süper diyebiliyorsanız, size maşallah demekten başka ne denilebilir? ak koyunlu olmak gerçekten çok iyi bir şeymiş.  09.02.2013 21:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster