Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '07

 
Kategori
Kadın Modası
Okunma Sayısı
1490
 

Giyinmek mi soyunmak mı?

Giyinmek mi soyunmak mı?
 

Bir söz vardır. Der ki; "bazı kadınlar giyinince, bazıları da soyununca ilgi çeker." Giyinmek ve soyunmak; kadının kadınsı yazgısında en vurgulayıcı ikilemdir.

Markalar öncelikle moda dergilerinde kadını soyarlar ve onun çıplak güzelliğini ortaya çıkarmak için yarışa girerler ve daha sonra o çıplak güzelliği giydirmek ve bundan para kazanmak için var güçleriyle çalışırlar.

İlginçtir ki; kadınlar erkekler için soyunmayı tercih ederken, diğer kadınlar için giyinmeyi daha çok önemserler. Araştırmalar göstermiştir ki, kadınlar birbirine göstermek için giyiniyorlar.

Erkekler kadınların genellikle giyimleriyle ilgilenmezler, onları çıplak güzellikleriyle hayal etmeyi tercih ederler. Açıkcası giysinin altındaki gizemli güzelliğe sahip olmayı seçerler. Kadınlar da başka kadınlar için o gizemli güzelliğin üzerine en pahalı giysileri satın alarak rekabette üstün olmayı önemserler.

Giyinmek ve soyunmak... Asırlardır bu ikili karmaşıklığın bir türlü çözümlenememesinin sırrı nedir? Bu sır henüz çözülmemiştir. O nedenle moda dünyası bir taraftan kadının tüm gerçek çıplaklığını medyada sergilerken, diğer yanda aynı kadını çok özenli bir giysiyle vitrine çıkarmak gibi çelişkili bir işlev sürdürüyor. Bence bu sır, kadın ve erkeğin henüz ilişkilerinde saydamlık bulunmamasında yer alıyor.

Erkek dünyası kadına bakış açısını bir türlü açık ve net belirlememiştir. Bir yanda iştahla bakmayı istediği çıplak bir güzel, onun erkeksi dürtülerini kamçılarken, diğer yanda o çıplak güzelliğin kendisi için tehlike olmasından korktuğu için onu örtmeye ve sınırlamaya çalışmaktadır.

Kadın ne istiyor? Giyinmek mi? Soyunmak mı? Soyunduğunda tatmin olmayan kadın bunun hıncını giyinmekte, üstelik çok pahalı elbiseler giymekle mi alıyor? Ya da çok pahalı elbiseler altında tatmin duygusu yaşayan ve libidosu yükselen kadın bir an önce soyunmaya can mı atıyor?

Moda dünyasının işi zor. Ne yapsınlar? Kadını bir giydirip bir soyup günlerini gün ediyorlar.

Siz ne dersiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ben de onu demek ıstemıstım..genelleme yanlıs...sız bıraz genel ı aldıgınız ıcın elestırmıstım..benım sahsı bakıs gozlugumu soruyosanız evrensel gozlukle bakıyorum kadın degıl ınsan olarak bakıyorum..beyın ıfadelerıne bakıyorum..gelısmeler surec ıcınde gelıstıgını dusunuyorum sevgıler

Mehmet Önkibar 
 05.07.2007 14:28
 

yesım hanım...ulkemızde kadına bakısımız farklı..kadın a bakmak bıraz kultur ıle ılgılı dıye dusunuyorum.. bıraz da dın unsuru da var gıbı gelıyor bana..ıslamdakı yasaklamalarla bastırılmıs duygu ıcınde erkekler ın gozluklerı farklılasıyor..oysa batı kulturde bıldıgınız gıbı gozluklerı farklı erkeklerın.. sevgıler

Mehmet Önkibar 
 05.07.2007 11:12
Cevap :
Siz hangi gözlükle bakıyorsunuz? Önemli olan bu. Sevgiler  05.07.2007 14:19
 

kadınsız neden düyanın olmayacacağının malum tek bebebi var. yoksa erkekler kadına yaşam hakkı bile tanımazdı

Adem Şahin 
 04.07.2007 17:01
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler  05.07.2007 0:25
 

ve tanrı kadını yarattı.... ogün büğündür dünya karmaşa içinde. ister giyinik ister soyunuk kadınsız bir dünya düşüne miyorum.........

Adem Şahin 
 27.06.2007 12:34
Cevap :
Bu karmaşanın nedeni olan kadınlar olmasaydı siz o zaman görürdünüz gerçek karmaşayı. Sizin dediğiniz gibi kadınsız bir dünya tek bir gün dahi ayakta kalamaz. Sevgiler  29.06.2007 0:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 1496
Kayıt tarihi
: 21.06.07
 
 

23.05.1974 İstanbul doğumluyum. Mediha Yener Moda Okulu'ndan stilistlik ve modelistlik sertifikaları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster