Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk

http://blog.milliyet.com.tr/emeklibirsubay

04 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
703
 

Götürdü mü, verdik mi? ...

Götürdü mü, verdik mi? ...
 

Iki gundur gazetelerde bir haber var. Bugun kapak oldu. "Sezer iki makam arabasini goturdu..." diyorlar. Sanki zorla alip, kucuk bir kiskanc cocuk gibi arabalarini vermemis... Yazinin devamini okudugunuzda; utana sikilada olsa, haberin gercek tarafini yakaliyorsunuz.

Eski Cumhurbaskanlarini sokaga atamazsiniz. Makam arabasini da alacak. Yaninda calisan personelini de goturecek...

Kisacasi; goturmedi. Bunlar hakki. Bu millet verdigi vegilerle bu harcamalari yapmaya razi.

Peki haber neden bu sekliyle gundeme getirilir?

Anlayana ask olsun!

Buyurun Milliyetteki haberin tamamini sizlerde okuyun:

CNN TÜRK


Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen,10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Köşke ait 2 makam aracı ile 16 personeli yanında götürdüğünü açıkladı.
Meclis'teki bütçe sunumunda konuşan Mustafa İsen, Sezer'in en yeni aracı aldığını söyledi ve "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha yeni araç bulunamadığı için hala Dışişleri Bakanlığı'ndaki aracını kullanıyor" dedi.
Eski Cumhurbaşkanlarının yasal olarak personel ve makam aracı götürme hakkı var.
Sezer'in korumalar hariç 16 Köşk personelini de beraberinde götürdüğünü anlatan İsen "Kenan Evren 5, Süleyman demirel ise 6 personeli beraberinde götürmüştü" diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı'nın 2008 bütçesi 55 milyon YTL olarak belirlendi. Gül'ün maaşı da yüzde 5.5 oranında artırılarak, yaklaşık 17 bin YTL'ye çıktı.
Bütçeden Köşk'teki büyük onarımlar için 3 milyon YTL ödenek ayrıldı. "Ülkenin vitrini konumundaki makam 16 yıldır yenilenmedi" diyen İsen, Cumhurbaşkanı'yla bir devlet başkanının telefon görüşmesinin teknik aksaklıklardan üç kez kesintiye uğradığini söyledi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence kimsenin Sezer'e bir şey demeye hakkı yok. Çünkü bütün içtenliğiyle görevini yaptı ve gitti... Atatürkçü,halkı küçümsemeyen,dürüst bir adamın arkasından böyle konuşulması çok ayıp bir şey bence ....Saygılarımla...

- 
 10.11.2007 16:06
Cevap :
Sagolun Elif Hanim. Saygi bizden. Mustafa Kemal Ozturk  10.11.2007 20:03
 

Mustafa İsen kimin Genel Sekreteri? daha önce hangi kurumlarda görev yaptı ? Şu an bulunduğu makamda kendisinden önce görev yapanlar görev süresi dolan saygın ve çok sevilen bir Cumhurbaşkanı hakkında böyle bir açıklama yapmış mıdır, yapmasına gerek görülmüş ya da ya da yapmasına göz yumulmuş mudur?...Sn. Ahmet Necdet Sezer'in görevf süresince yaptığı tasarruf, aldığı hediyeleri demirbaş olarak kaydettirip, giderken vermesi, mütevazılığı tercih etmesi, halk tarafından çok sevilmesi, görev süresi dolmasına rağmen çook özlenmesi......ne yapsınlar bir türlü engel olunamıyor.Biraz olumsuzluk yaratılmak istenmiş ama tutmayacak.Hak ettiği, devletinin verdiğini alıp götürmüş..Yakında netleşir. Bu arada oralara gitmeden bu yıl Çankaya Köşkü'ne ayrılan tadilat ve mobilya ödeneklerine de tarafsızca baksalar ne iyi olur...O makamın siyasallaştırılması yetmiyordu, artık magazinleşti de....Çok güzel bir paylaşımda Mustafa Kemal Bey...Sevgi ve saygılarımla.....

Tuğba 
 05.11.2007 21:26
Cevap :
Saygi bizden Tugba hanim. Sagolun.  05.11.2007 21:49
 

NE KADAR AYIP SAYIN A. NECDET SEZERİN PEŞİNDEN BÖYLE YAZILARIN YAZILMASI. BENCE GELMİŞ GEÇMİŞ CUMHURBAŞKANLARIMIZ İÇİNDE SAYGI İLE BAHSEDECEĞİMİZ KİŞİLER ARASINDA YER ALMALI. DAHA DÜNE KADAR KÖŞKTE YAPTIĞI TASARRUFLARDAN VE MÜTEVAZILIĞINDAN BAHSEDİLİYORDU.NE OLDU DA GÖREV SÜRESİ BİTİNCE VUR ABALIYA OLDU?

Gönül Demirel 
 05.11.2007 16:14
Cevap :
Haklisin Gonul. Selamlar.  05.11.2007 18:58
 

sizi gidiler sizi,siz bilmiyorsunuz?Aslında şöyleydi,böyleydi.Neden çok seviyorsunuz ki!!Cumhur başkanlığıda modaya uydu.Tele vole modasına...

selamın aleyküm :) 
 05.11.2007 0:03
Cevap :
Sagolasin Gonulce. Buralara kadar gelip, yorum yazmaya zahmet ettigin icin. Saygilar.  05.11.2007 1:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 798
Toplam yorum
: 1810
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2462
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

Harp Okulu 1974 mezunuyum. 1983'de Kurmay Subay olarak mezun oldum. 1987 yılında Silahlı Kuvv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster