Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ağustos '12

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
916
 

GS çay ocağı kıvamlı store'lar

GS çay ocağı kıvamlı store'lar
 

Bir önceki yazımızda Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş.’nin 2012-2013 sezonu formalarına “üretimde yaşanan teknik (!) sebeplerden” dolayı bayrak baskıları koymayı beceremediğinden bahsetmiştik.

http://blog.milliyet.com.tr/bu--rezalet--ufleyerek-sonmez-/Blog/?BlogNo=374080

Dünyada eşine az rastlanan bu beceriksizliğe imza atan GS Store’un “mağazacılık” anlayışını incelemeye devam edeceğimizi de söz konusu bu yazımızda not düşmüştük.

11’i kendisi, 28’i de bayilerince işletilen toplam 39 fiziki satış noktasında ve 2 sanal mağazasında hizmet veren GS Store’ların önce isimden başlayalım isterseniz:

1) Bu “Store” da nedir Allah aşkına? Yazmayı bile beceremiyoruz. Bakın yukarıda “GS Store’nin” şeklinde değil, “GS Store’un” diye yazmak zorunda kaldık. Oysa Türkçede okunuş ve yazılış farkı yoktur. Okunuşuna uygun yazmak istediğimizde ortaya böyle bir garabet çıkar işte. Türkçe bir isim bulunamaz mı?

2) Galatasaraylı futbolcular yazın ortasında sezonu açarlar ve yeni sezona göre tasarlanmış kamp ürünlerini giyerler. Bunların kısa kollu olduğu gibi, kolsuz modelleri de vardır. GS Store bunları ne zaman satışa sunar peki? En erken Ağustos’ta. Gidin normal mağazalara bakın, onlar yazlık ürünlerde % 70’e varan indirime girerler aynı tarihlerde çünkü önümüzdeki 15-20 günde sattı sattı, yoksa ürünleri elde kalır. Artık kolsuz bir kamp ürünü alır, kışın evimizde kaloriferlerin çok yanıdığı bir gün giyeriz!

3) Nerede güzel bir alışveriş merkezi olsa orada mutlaka ve güzel bir yerinde Fenerium var, hatta Kartal Yuvası var ancak GS Store yok. Fenerium’ların içi pırıl pırıl, geniş ve ferah. GS Store varsa bile çoğu çay ocağı kıvamında, sıkış tepiş küçük bir dükkân şeklinde. Örnekler; Ankara Ankamall AVM GS Store, Kentpark AVM (yok), Cepa AVM (yok) vd.. Hiç Ankamall GS Store'da eşofman denediniz mi siz?! Bir kişinin ayakta zor durabileceği yarı depo yarı kabin özelliklerinde bir bölüm var, yerse.. Çeşitli kanallarla düşüncelerimizi ilgililere iletmeye çalıştık ama daha birkaç gün önce yeni açılan Çorum GS Store’un fotoğraflarını inceleyince ümidimizi yitirmeye başladık.

4) Üretilen formalar da sıkıntılı. Adidas firması Galatasaray’ın formalarını ürettiğinde forma üzerindeki reklam yazılarını kumaşın üzerine işliyordu. Yani kumaşın üzerinde başka materyal yoktu. Nike firması ise reklam yazılarını forma üzerine yapıştırıyor. Bu tip yazılar ise vücut nemlenmeye başladığından itibaren teninizi rahatsız ediyor. Hele bir de o formayı sırtınıza geçirip maç yapıyorsanız, rahatsız olmamanız mümkün değil.

5) Ürün çeşitliliğine gelince. Biz ne zaman Galatasaraylı olduk veya herhangi bir takımı tuttuk ve sonra vazgeçemediğimiz sevdamız haline getirdik? Tabii ki çocukken! Demek ki çocuk formalarına ve onlarda Galatasaray aşkı yaratacak ürünlere ağırlık vermek gerekir. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi, tam 2 senedir (şimdi 3,5 yaşındaki) oğluma orijinal forma bulamadım. (Bu sene çıkardılar, o da bayrak baskısız)

Diğer ürünler deseniz tam facia! Ufacık çocuk formayı üzerinde “1905” yazdığı için sever mi? Okuma yazması var mı? O yaşta tarih kavramı var mı? Ben çocuğuma “yarın” yerine, “bir kere uyuyacağız uyanacağız ondan sonra” diyorum. Hepimiz böyle değil miyiz? 0-6 yaş ürünlere bakın, çoğunun üzerinde figür olarak 1905 yazısı kullanılmış. Yahu elinde “aslan” gibi önemli bir figür var. Koy yavru aslan resmi, aslan kral resmi, koy Galatasaray amblemini de yanına. Aslan ile Galatasaray’ı beraber benimsesin, sempati kazansın. 1905’miş!! Hiçbir şey bilmiyorsanız gidersiniz rakipleriniz bu işi nasıl yapıyor incelersiniz.

Geleceğe dair umutlu olmak istiyorum ama..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Çıbıkçı, hala bir cevap bekliyoruz!

Bekir Gümüş 
 05.09.2012 22:39
 

Sayın Çıbıkçı'ya: GS Store'lar çakma/korsan ürün mü satıyorlar? Sadece onlara sormadım, ancak sadece onlara sorsam bile bunlar Galatasaray kulübünün resmi satış yeri değiller mi? Siz önce bana Çorum GS Store'un kaç metrekare olduğunu abartmadan yazabilir misiniz? Biz mecbur muyuz kümes gibi dükkanlarda sıkış tepiş ürün bakmaya "çalışmaya"? Sayın Kantarelli'nin çok çaba harcadığına ben de inanıyorum ancak eleştirilere daha fazla kulak vermesi gerektiğini, dikkate aldığını da görmek isterim. Ben 40 yıldır "sadece" Galatasaraylıyım Sayın Çıbıkçı, sizin gibi Galatasaray adından para kazanmıyorum! Ben sizden farklı olarak Galatasaray'ın para kazanmasını istiyorum! Armamıza, adımıza ve formamıza da sahip çıkıyorum! Anladınız mı?

Bekir Gümüş 
 01.09.2012 1:35
 

bu yazıyı yazan arkadaşı kutlamak lazım sanırım..güzel edebiyat yapmış..fakat 2 tane Gs Store sorarak, hiçbir resmi kuruma sormadan bişiler yazması ne kadar adaletli.? bayrak mevzuna aydınlık getiriyim: bayraklar zaten Gs Store'larda basılacaktı..ancak nike firmasının gönderdiği bayrakların arkasındaki yapıştırıcı kısmı formayı tutmadığı için şuan bayrak basımı yapılamamaktadır.!bilip bilemeden konuşmayın lütfen.!! başta Nurettin Bey ( Gs Store genel CEO'su) olmak üzere kulübün ne kadar çaba harcadığını bilmeden bunları yazmak GALATASARAYLILIĞA, GALATASARAY AHLAKINA ne kadar sığar takdiri size bırakıyorum... daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 0544 252 94 70 numaralı telefonu arayabilirsiniz.! unutmayın BİLMEMEK AYIP DEĞİL; "ÖĞRENMEMEK" AYIP.!! Çorum Gs Store Sahibi Ahmet Saim ÇIBIKÇI.!!!

Ahmet Samed Duran 
 24.08.2012 13:35
Cevap :
Sayın Çıbıkçı, bence gerçekten beni kutlamanız lazım. Ancak yazdıklarım edebiyat falan değil. Bundan bir önceki "Bu rezalet üflemekle sönmez" başlıklı yazımı da okudunuz mu? "Aydınlık getirdiğiniz" mevzuda ben de sorayım o halde: Siz bugüne kadar hangi kulübün formasına bayrağını sonradan ve satış mağazalarında bastığını gördünüz? Böyle rezalet olur mu? Adidas 2008'de böyle mi yaptı? Hiç gittiniz mi Fenerium'lara? Vitrinlerdeki bayraklı formaları gördünüz mü? Ne demek GS Store'larda basılacaktı? Bilmiyorduk sayenizde öğrendik, bir rezalet daha varmış: Nike firmasının gönderdiği bayrakların arkasındaki yapıştırıcı da formaları tutmamış! Formayı yapan Nike, bayrağı gönderen Nike, ee, nasıl oluyor da tutmuyor? Rezalet değil, dik alası! GS Store sahibisiniz anladık, ancak kraldan çok kralcı olmanızı anlamadık! Bilip bilmeden de konuşmuyorum. Aylar önce bir çok konuda GS Kulübünü ve Sayın Nurettin Kantarelli'yi uyardım, kim olduğunu biliyorum.  01.09.2012 1:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster