Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
386
 

Günbegün Adım Adım Çürüyorsun Ey Toplum!

Günbegün Adım Adım Çürüyorsun Ey Toplum!
 

Aynı evrende yaşamamalı cellâtlar ve çocuklar. Ya ölmeli cellâtlar ya da hiç doğmamalı çocuklar.” Ernesto Che Guevara

 

Yazmak istiyor ama yazma konumu düşünmek istemediğim için elimi uzatıp uzatıp çekiyor, oturup oturup kalkıyorum.

Ağzı kapatıldığı için kendi çığlığının basıncından kulak zarı patlayan 3 yaşındaki o minicik yavrunun atamadığı her çığlık kulaklarımda çınlıyor, soluğumu kesiyor, kanımı donduruyor!  

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin Ekim 2017’de yaptığı araştırmaya göre, ülkemizde istismara uğramış çocuk oranı yüzde 33! Bu rakam her 3 çocuktan 1'i demektir. 

‘Her üç çocuktan biri cinsel istismara uğruyor’  ne demek farkında mısınız??

Çocuk istismarında Güney Afrika ve Bangladeş’in ardından dünyada 3. sıradayız!


Biz sokaklarda büyüyen çocuklardık...  Konu komşu tüm mahalleli ailemiz sayılır, korur bizi, gözetirdi…

Şimdi böyle nasıl insanlar olduk! Masum, bize muhtaç her canlıya zarar verir hale geldik!

Kadın öldürmediğimiz  gün kalmadı! 

Canlı-cansız, insan-hayvan,  yaşlı-çocuk bırakmadık sapıklık yapmadığımız! 


Kadına ve çocuğa şiddet, taciz,  tecavüz olayları artık haberlerde daha çok yer alıyor diye artmış gibi görünmüyor, kendinizi kandırmayın!


Bu davalarda; 

yarım kaldı indirimi,
eski sevgili indirimi ,

saygın tutum indirimi, 
ruh sağlığı bozulmadı indirimi,
bakire değildi indirimi,
cilve yaptı indirimi, 

kıyafeti tahrik etti indirimi,
babasını kamuoyuna mahcup etti indirimi,
rızası vardı indirimi,
mahkemeye giderken takım elbise giydi/iyi hal indirimi !

     gibi  dehşet verici adaletiniz yüzünden arttı!

Kadına oldum olası  yönetilip yönlendirilmesi gereken bir varlık gibi bakan, kadınların aklını ve hatta imanını eksik bilen,  onun varlığını bile tehlike ve  öfke nedeni gören, mümkün olduğunca evde tutma, toplumdan soyutlama ihtiyacı içindeki bağnaz, hastalıklı zihniyetiniz yüzünden, her alanda erkek egemen sisteminizden dolayı arttı!

Kadına tecavüze kılıfınız hazırdı! Şimdi ne diyeceksiniz? Çocuk mu tahrik etti, o mu istedi? Çocuk mu gece sokaklardaydı, mini eteği mi vardı, cilve mi yaptı?? 

Peki nasıl bir sonuca bağlayacaksınız? 

3 yaşındaki,  4,5 yaşındaki çocukları kendine tecavüz eden öz babası/amcası/abisiyle evlendirecek misiniz?!

Sürekli susan, olayları yalnızca izleyen, her şeyin çözümünü zamana bırakan bir millet olduk!

Günbegün adım adım çürüyorsun ey toplum!

Her kademen, kurumun, kuruluşun, tabakan, sınıfınla çürüyor, çürütülüyorsun!! 

Bu duruma ALIŞMA, ALIŞTIRMA!

Dindar nesil (!) için çalışılırken  iğrenç,  sapkın, insanlık dışı davranışların; sapık, hasta ruhlu insanların sayısı git gide artıyor. 

Bir şeylerin ters teptiği ortada da nerede yanlış yaptığımızın ayırdında mısınız acaba sayın devlet büyüklerimiz?

Biz biliyor biliyoruz da… Tecavüzcüye, çocuk istismarcısına gerek görmediği müebbeti eline silah değil kalem almış bir kadına hak görecek kadar ERKEK bir ülkede her şeyi yazamıyoruz işte…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

“Kirlettikten sonra bir de öldürülüyor çoğu kez. O şekil bırakılsa. Panik diyorlar bilim adamları. Korkudan yapıyormuşsunuz. Konuşulamayan, sözlerin insanın boğazında düğümlenip kaldığı bir durum. Toprakla hemen üzerini örtüyorlar zaten. Biliyor musun sayın katil, çocuğa tecavüz ettikten sonra öldürmekle aslında iyi yapıyormuşsunuz. Çocuk için de ailesi için de en iyisi buymuş. Bunu da konuşmalıyız seninle. Biliyorum, olay konuşmaya pek müsait değil. Ama böyle çok sayıda çocuğumuzun hayatı gidiyor. Gerekmiyorsa öldürmeyin, diyeceğim. Varsın kirletilmiş olsunlar. Biz onları gözyaşlarımızla temizleriz” (Cellatların son günü adlı yazımdan)

Kerim Korkut 
 24.11.2018 16:52
 

Hayasızlığın hüküm sürdüğü zamanın kaygı ve huzursuzlukları aşılmalı mutlaka.İnsan alnındaki bu lekelerin silinmesi için gerekirse böylesi suçlara iğdam getirilmeli ve kendini çürümeye terkeden insanlığın vurdumduymazlığı bu aşağılık duygusundan kurtarılmalıdır...Duyarlılığınız için çok sağolun.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 18.02.2018 15:03
Cevap :
Bilmukabele Abbas Bey... En ağır cezalar geçiyor insanın içinden bunlar için, haklı olarak... Ama en ağırını idamı bırakın normal bir ceza da verseler yine biraz rahatlatacak belki toplumun kafası, vicdanı olmasa da...   23.05.2018 21:35
 

Türkiye'de her 2 çocuktan biri aile içinde şiddet görüyor ve bilimsel tespitlere göre çocukların % 54'ü anneleri ve % 46'sı babaları tarafından dayakla terbiye ediliyor. Başka bir bilimsel araştırmaya göre de küçük yaşta şiddete maruz kalan çocuklar büyüdüklerinde de şiddete meyilli oluyorlar. Hal böyleyken, yani eğitim çağında şiddet ekenlerin % 54'ü anneler iken sizin ERKEK bir ülkeden bahsetmenizi son derece yanlı buluyorum. Başka bir araştırmaya göre de 2016 yılında ülkemizde 2.056 kişi cinayete kurban gitmiş ve bunların 397'si kadın, geri kalanı ise ERKEK. Kısacası her öldürülen bir kadına karşılık dört ERKEK öldürülmüş. Evet ülkede büyük bir şiddet sorunu var ama bu sorun cinsiyet ayrımı yapıldığı müddetçe çözülemeyecek. Şiddet tohumları daha aile eğitimi sürecinde ANNE ve BABA'lar tarafından ortaklaşa ekiliyor. Bence bu sorun cinsiyet ayrımı yaparak değil objektif bir şekilde incelenmelidir. Selamlar

Matilla 
 18.02.2018 12:16
Cevap :
Selamlar, Sayın Matilla,( adını bile yazma cesareti gösteremeyen) sayın ERKEK arkadaş... 1.Bir çocuğun eğitiminde, evdeki sorumluluğunda anne ile babayı nasıl bir tutarsınız?! Annenin çocuk üzerindeki emeği ile babanınki aynı oranda mı sizce? Anne gece gündüz çocuğu ile ilgi halindeyken babanın çocukla geçirdiği zaman sizce ne kadardır? Akşamdan akşama! Bir saat? İki saat? Annenin çocukla geçirdiği zaman % 80 ise erkeğinki en çok en çok %20'dir? Şimdi oransal bir karşılaştırma yapın isterseniz? Bu kadar sınırlı zamanda bile çocuğa %46 şiddet göstermişler!!! Olaya düz mantık bakmanızdan da ERKEK olduğunuzu anlamakta güçlük çekmiyor insan. 2. Annenin eşinden gördüğü şiddeti çocuğa yansıtma olasılığını da hiç düşünmek istemiyorsunuz, yine belli ki ERKEK olmanız dolayısıyla... 3.Cinayete kurban giden erkek ile kadınların sayılarını vermişsiniz... "bakın biz daha çok öldürülmüşüz" diyorsunuz... Ama yine şurayı atlıyorsunuz: Bu kadınları da erkekleri de öldürenler ne yazık ki %99 ERKEK!  22.02.2018 22:01
 

Benim oğlum henüz 18 yaşında ve ben hergün onun geleceğini ilmek ilmek ellerimle işliyorum..Bu olayı duyduğu okuduğu gün sabaha kadar kâbuslar gördü uyuyamadi düşünün nasıl etkilendiğini..El kadar bebeklerin geleceği yok edilirken ben ogluma nasıl bir gelecekten bahsedebilirim..Ikna olur mu sizce ? en sinir bozucu olan da sapığin can güvenliği için hangi cezaevinde olacağı bile söylenmiyor haberleri..Ya küçücük bebeklerin can güvenliğini kim koruyacak..O sapiklar naklen canlı yayın yapilarak asılmalı ki herkesin yüreğine biraz olsun su serpilsin..Biraz olsun caydırıcılık olsun..Selamlar..

Selda Çakmak 
 18.02.2018 8:43
Cevap :
Kesinlikle haklısınız... Teşekkürler ilgi ve yorumunuz için Selda Hanım.   02.06.2018 1:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 250
Kayıt tarihi
: 25.01.17
 
 

Türkçe Öğretmeni. Eğitim, siyaset, sosyoloji ve güncele ilişkin düşünür, konuşur, yazar... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster