Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '07

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
513
 

Homo sapiens

Homo sapiens
 

Yani düşünen insan, insanlık asırlardır düşünüyor. Evrende yalnız mıyız? Bir birleriyle çelişen cevaplar verilse de, yinede öyle olmamasını dileyenler çoğunlukta. Yalnızlık iyi bir şey olmasa gerek. Hem bazı bilim adamları uzayda yayılan suni devirli bir ışınımdan bahsetmiyorlar mı (Sovyet astro- fizikçi Arzumanyan)? Bazıları da yüksek vadilerde kocaman kulaklı alıcılar kurup dünya dışından mesaj beklemiyorlar mı? O halde evrende yalnız olmayabiliriz. Bu soru-cevaplar bu gün sorulup cevap aranıyor da değil. Tevrat’ta sözü edilen Sodom ve Gomora’yı duymuşsunuzdur... Oradaki olayda sanki dünya dışındaki güçlerin ateşlediği nükleer patlamalardan söz edilir. Peki, uçan dairelere ne demeli? Firavunlar zamanından beri dünyamızı ziyaret etiği söylenen uçan daireler gizemlerini hala sürdürmüyor mu?

“Hayat Evinin yazıcıları gökyüzünde bir ateş çemberi gördüler. Başı yoktu, ağzından tiksindirici bir koku çıkıyordu... Firavunun ordusu onlara bakıyordu ve Firavun oradaydı.”Yine hep gökyüzünden gelenleri duymuşuzdur, Gılgameş Destanında: ”Göklerin hangi yöresinden geldikleri, nasıl türedikleri açıklanamayan, yere inmiş insanlar ve yaratıklar vardır.” Diye başlar ve gökten düşen bir dolu tanesinden hamile kalan bir kadından söz ederek bu kadının çocuğunun yani kralın gökten geldiğini anlatır. Yani anlayacağınız insanlar asırlardır hep düşünüp duruyorlar. Evrende yalnızmıyız, yeryüzünde yalnızmıyız, kendi içimizde yalnızmıyız? Birer modern Homo Sapiens’ ler olarak bunları da ileriki yazılarda konuşalım ne dersiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınız için teşekkür ederim herşeyden önce...Tevrattaki Sodom dan ve Gomoradan bahsetmişsiniz. Sodom Kuran-ı Kerimde de bahsedilen Lut gölünün güneybatısında bulunan Sedum şehridir. Sapıklık içinde bulunmalarından dolayı (eşcinsellik) buradaki Lut kavmine Allah (cc) tarafından azap gönderilmiştir. Kuranda olay şu şekilde açıklanır; Rahman ve rahim olan Allahın adıyla... "Derken, tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık." Olayın geçtiği yer bir volkanik bölgedir. Burada gölün bulunması muhtemelen bir hidrovolkanik patlamaya neden olmuştur. Yani volkanik patlamalar içerisinde en büyük hasarı verebilecek olan en şiddetli patlama türü. Suyun ve sıcak magmanın karşılaşması ve buhar patlamaları. Cevabı uzaylılarda aramaktan öte dünyada açıklanabilecek şeylerde arasak...Arkeolojik kazılarda volkanik patlamaya ilişkin kanıtlar da bulunmuştur

Bitdefender 
 25.08.2007 17:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster