Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
611
 

İletişim...

İletişim...
 

Medyanın yarattığı iletişim ortamı kuşkusuz bu seçimlerde öne çıkacak. Her siyasi parti kendini seçmene anlatabilmek için reklam ajansları ile anlaştılar bile ..

Siyasi partilerin yanında reklam ajanslarının bir nevi yarıştığı bir ortam oluşacak kuşkusuz.

Milyonlarca yurt sevdalısının, cumhuriyet sevdalısının oluşturduğu iklim ülkeyi hızla bir erken seçim eksenine getirdi. Kuşkusuz son dönemde yaptığı muhalefet ile CHP göz doldurdu. AKP "Bize cumhurbaşkanı seçtirmediler" söylemini şimdiden kullanmaya başladı bile. Bu süreçte mağdur duruşu, başarısızlıklarını örtmek için öne çıkarsalarda esas sorun CHP'nin kendini nasıl ifade edeceğidir.

Toplumda yaratılan alğı medya kullanılarak oluşturulur. Gp'nin "Mazot 1 ytl olacak" söylemi bu anlamda başarıdır.

Ancak CHP Mazottan ÖTV'yi yani vergiyi kaldıracağım derken aslında GP'den daha ucuz mazat sağlayacağım diyor. Ama bunu kamuoyuna yeterince anlatamıyor.

İletişim bir sanattır. Bu sanatı en iyi kullanan, kendini halka anlatan seçimlerde öne çıkacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanlara ulaşmanın en kolay yolu, görsel ve yazılı basındır tabiki de. Ama genele vurduğumuzda ise yazılı değilde görsel basının daha çok hafızaya kazınılır olduğunu ve emeksiz seyreyler olduğunu görürüz. Kimilerimiz 'mazot 1 ytl olacak'sözüne gülerken, kimimizde 'vay be' diyebiliyoruz. !00 kişi içinden 10 kişiye bile'vay be' dedirtiyorsa görsellikle gelen iletişim, o zaman daha çok anlatmalı insanlar kendilerini... Saklı kutu değil de müzik kutusu gibi melodili susmayan ve melodisi akılda kalabilen...

Mine Mine 
 09.06.2007 3:33
 

Bibliyofil'in de söylediği gibi, hakikaten papaz herzaman pilav yemez. Bir de; ainesi işdir kişinin lafına bakılmaz derler. Seçime üç gün kala üç gün üç gece düğün yapsan ne olur ki. Halkı tanımamazlık, (öztürkçe ile) aymazlık burda. Halkın, yani seçmenin düşüncesi, son dakikalarda oluşmuyor, chpde etkili ve yetkili birisi vardı, her olaya maydonoz, haşin ve gaddar üsluplu, sık sık basına demeç verirdi, yokluğu akp için büyük kayıp, sahi nerede o?

Osman Yıldırım 
 08.06.2007 0:02
 

kendini anlatabildiğin kadar hayatta varsındır zaten... herşey kendini ifade edebilmekde... sevgilerle

Gülçin 
 07.06.2007 13:50
 

iletişim bir sanattır gerçekten de. sanatın "sanat toplum içindir" "sanat halk içindir" ayrımlarını da hesaba katmak gerekir sanırım bu iletişimi kurmaya çalışırken...

beenmaya 
 07.06.2007 13:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster